Mobilā versija
+5.1°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
6. marts, 2015
Drukāt

Galerijā “Bastejs” apskatāmas Sigitas Daugules gleznas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Galerijā “Bastejs” no 12. marta būs apskatāma Sigitas Daugules darbu izstāde “Gleznas”, LA.lv uzzināja galerijā.

Izstādes centrā likts darbs “Neredzamā armija”, kas skatītāju kopā ar neredzamo armiju apvieno vienā laikā un vietā – šodienas realitātē.

Izstādē redzami pēdējos divos gados radīti darbi, daļa no kuriem pēdējā gada laikā ceļojuši pa pasauli starptautisku izstāžu ietvaros Austrijā, Ķīnā, Krievijā, Lietuvā un Igaunijā, kā arī tikuši izstādīti Marka Rotko centrā Daugavpilī izstādē “Latvijas laikmetīgā glezniecība”.

Māksliniece ir pazīstama un novērtēta Latvijā, starptautiski pazīstama ar personālizstādēm un grupu izstādēm Austrijā un Vācijā. Citas mākslinieces Sigitas Daugules izstādes lutinājušas ar savām atsauksmēm, piemēram, Helēna Heinrihsone, kuras rokās bija izvēle par Gada gleznu 2008, raksta: “Sigita Daugule spēj apvienot monumentalitāti un konkrētību, perfekti nostrādātas abstraktas virsmas ar precīzi izdzīvotām detaļām. Viņas darbos savijas spēks un trauslums, skarbums un romantika, brutalitāte un maigums. Izsmalcināti niansēta ir Daugules ierobežotā krāsu palete.”

Inta Celmiņa par Gada gleznas laureāti 2008 gadā: “Viņa glezno mājas, logus, durvis, pagalmus, sienu, katrā sižetā ietverot daudz sev zināmas informācijas par gluži parastām lietām, kas skatītas mīlošām acīm, bet attēlotas izsmalcinātiem dekoratīviem līdzekļiem, tā ka šai ziņā neviļus rodas atsauce uz Borisa Bērziņa glezniecību.”

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+