Kultūra
Māksla

Galerijā “Māksla XO” atklās Helēnas Heinrihsones akvareļu izstādi0

Foto: Ieva Čīka / LETA

Galerijā “Māksla XO” būs apskatāma mākslinieces Helēnas Heinrihsones izstāde “Rozes un Morandi vāzītes”, LA.lv uzzināja galerijā.

“Priekšmeti, kas kalpo par gleznu personāžiem, ikdienā var nepievērst cilvēka uzmanību. Tie iegūst savu īpašo statusu, nokļūstot mākslinieka redzeslokā, saistībā ar viņa ieceri. Tā necilākā kārbiņa, sen iztukšots dekanters vai veca skārdene uzsāk savu jauno dzīvi mūžībā. Liktenīgi, ka Madridē līdz šim man nezināmā mākslas priekšmetu veikaliņā-grāmatnīcā ieguvu fotoalbūmu “Morandi’s Objects” (Joel Meyerowitz). Objekti, kurus Džordžo Morandi ir gleznojis visa mūža garumā, rosināja mani piešķirt tiem otru iespēju dzīvot – tagad jau manos akvareļos,” par izstādes ieceri stāsta Helēna Heinrihsone.

Mākslas zinātniece Astrīda Rogule savukārt uzsver – Helēnas Heinrihsones izstāde nerunā par pasaulē pašreiz uzmanības centrā esošiem globāliem jautājumiem – politika, klimats, konflikti, bet apskata to it kā nenozīmīgo, bet tajā pašā laikā ikkatra cilvēka visaugstāk novērtēto – miera, laimes un harmonijas izjūtu, ko sniedz skaistais.

Helēna Heinrihsone ir viena no spožākajām un daudzpusīgākajām gleznotājām Latvijā, kura strādā ne tikai eļļas glezniecībā, bet arī akvarelī, litogrāfijā, porcelāna apgleznošanā un animācijā. Viņas spēkos ir mainīties, doties nezināmajā, atklāt jauno un atkal atgriezties pie reiz atrastā.

Helēna Heinrihsone beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju (1973). Viņas darbi atrodami publiskās kolekcijās – Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Latvijas Mākslinieku savienības muzejā (Rīga/Latvija), Ludviga muzejā (Ķelne/Vācija), Valsts Tretjakova galerijā (Maskava/Krievija), Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejā (Ņūbransvika, Ņūdžersija / ASV), Latvijas Bankas mākslas kolekcijā un Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga / Latvija).

Izstāde “Rozes un Morandi vāzītes” varēs apskatīt “Māksla XO” galerijā no 14. februāra līdz 11. martam.

LA.lv