×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Galvenais vaininieks – ideju izsējējs

16. martā katru gadu es pieminu mammas brāļus, kuri tika iesaukti vācu armijā un krita Volhovas purvos. Sāp viņu neizdzīvotās dzīves. Kamēr mēs viņus atceramies, viņi ir starp mums. Es baznīcā iededzu svecītes, pie Brīvības pieminekļa nolieku ziedus.

 

Visi kopā padziedam karavīru dziesmas. Paldies jauniešiem, kuri katru gadu veido karogu aleju. Tas rada patiesi svinīgu atceres brīdi.
Katru gadu ierodas “antifašisti”, lai traucētu piemiņas brīdi. Šogad viņi bija sevišķi nekaunīgi un pilnīgi paralizēja kritušo karavīru piemiņas brīdi. Viņu uzstādītais skaļrunis pārmāca cilvēku balsis. Leģionārus vainoja cilvēku tūkstošu slepkavībā. Skaitļi bija tik absurdi un nepamatoti, ka jādomā, vai runātājs ir pie pilna prāta. Mēs zinām to ideoloģiju radītājus, kas iesēja naidu cilvēku apziņā, un tā tika iznīcināti cilvēki gan pēc tautības, gan ideoloģijas, gan mantiskās piederības.

Tagad tiek sēts naids pret latviešiem un Latvijas valsti. Zenta Mauriņa:

”Pieņemsim, ka šodien atklātības dzīvē visi slepkavas ir iznīcināti, bet kas ir darīts, lai noziedzīgās idejas, kas daudz bīstamākas nekā noziedzīga roka, tiktu izdeldētas un cilvēku sirdīs tiktu iedzīvināts Evaņģēlijs? Nevis nozieguma izdarītājs ir galvenais vaininieks, bet gan ideju izsējējs. Sākumā bija doma, doma tapa par vārdu un vārds pārvērtās bendes cirvī.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+