Latvijā
Sabiedrība

Gandrīz trešā daļa maksātnespējas administratoru izkrīt eksāmenā 0

Foto – LETA

Astoņi no 30 maksātnespējas administratoru kvalifikācijas eksāmenu kārtojušajiem administratoriem nenokārtoja 12. septembrī notikušo eksāmenu, aģentūru LETA informēja Maksātnespējas administrācijā (MNA).

Kopumā eksāmens bija jākārto 44 administratoriem no kuriem – trīs eksāmenam nepieteicās, vienam tika apturēta sertifikāta darbība pirms eksāmena un viens administrators tika atstādināts no administratora amatu veikšanas pirms eksāmena kārtošanas, skaidroja MNA.

Kvalifikācijas eksāmenu kārtoja 30 administratori.

Atbilstoši normatīvajam regulējumam kvalifikācijas eksāmens sastāvēja no rakstveida teorētisko zināšanu pārbaudes un rakstveida praktiskā uzdevuma risināšanas. Kvalifikācijas eksāmena darbus vērtēja eksaminācijas komisija.

Pamatojoties uz eksaminācijas komisijas sniegto vērtējumu, kvalifikācijas eksāmenu nokārtoja 22 administratori. Attiecībā uz šiem administratoriem MNA pieņēma lēmumus par kvalifikācijas eksāmena nokārtošanu, kā arī izdeva rīkojumus par administratoru iecelšanu amatā un amata apliecības izdošanu.

Saistītie raksti

Kvalifikācijas eksāmenu nenokārtoja astoņi administratori, no tiem septiņi administratori ieguva negatīvu vērtējumu vienā no eksāmena daļām, savukārt viens administrators ieguva negatīvu vērtējumu abās eksāmena daļās. MNA pieņēma lēmumus par šo administratoru sertifikāta darbības izbeigšanu.

LETA jau ziņoja, ka, īstenojot Maksātnespējas likumā noteikto administratoru profesijas reformu praksē, patlaban viņu eksaminācija un kvalifikācijas kontrole ir nodota MNA kompetencē, bet divu gadu laikā visiem pašreizējiem administratoriem būs pienākums nokārtot kvalifikācijas eksāmenu atbilstoši jaunajām prasībām, kas ietver arī nevainojamu reputāciju.

Savukārt turpmākie kvalifikācijas eksāmeni administratoriem būs jākārto reizi divos gados.

LA.lv