×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Gatavos vērienīgu kampaņu pret EP deputātiem (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valde pieņēmusi lēmumu uzrunāt sabiedrisko attiecību speciālistus, lai organizētu reklāmas kampaņu, kas novērstu pašreizējo Latviju pārstāvošo Eiropas Parlamenta (EP) deputātu atkārtotu ievēlēšanu, jo viņi ir rupji ignorējuši iedzīvotāju vajadzības pēc kvalitatīvas un pieejamas veselības aprūpes.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris atgādināja, ka 2012. gada novembrī mediķu sabiedriskās organizācijas nosūtīja vēstuli Eiropas Parlamentam, kurā norādīja, ka Latvijā tiek rupji pārkāpti Eiropas Savienības tiesību akti, kas nosaka iedzīvotāju tiesības uz pieejamu un augsti kvalitatīvu veselības aprūpi, un lūdza vērtēt, vai ES pamattiesību pārkāpumi ir savienojami ar Latvijas atbilstību 2015. gadā paredzētajam Eiropas Padomes prezidējošās valsts statusam. Taču atbilde uz vēstulē pausto nav saņemta līdz pat šim brīdim un no Latvijas ievēlētajiem EP deputātiem par kritisko situāciju pašmāju veselības aprūpē, ko pauduši mediķu organizāciju vadītāji, nav nekādas intereses.

Pa to laiku situācija nav uzlabojusies – pacientu rindas, lai izmeklētos, kļūst arvien garākas, daudzi slimnieki nespēj samaksāt valsts noteiktos līdzmaksājumus, arī mediķu algas joprojām nav konkurētspējīgas, jo trīs Valda Dombrovska valdības veselības aprūpei piešķirto finansējumu ir nevis paaugstinājušas, bet mazinājušas – 2014. gadā tas ir sarucis līdz 2,9% no iekšzemes kopprodukta.

Bijušais EP deputāts ārsts Georgs Andrejevs uzskata, ka šāda EP vienaldzība nav pieņemama un ka deputātiem bija jāsniedz atbilde vēstules autoriem. G. Andrejevs ir bijis vienīgais deputāts, kurš spēja pievērst EP uzmanību veselības aprūpes problēmām Latvijā, būdams veselības darba grupas priekšsēdētājs Vides, sabiedrības veselības un pārtikas drošības komitejā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Latvija ir vienīgā no visām Eiropas Savienības 27 dalībvalstīm,kurā joprojām nepastāv obligātā veselības apdrošināšana,jo tās politiķiem nav pa prātam ne pirmskara Latvijas,ne arī neviena no pārējo pasaules valstu šodienas obligātajām veselības apdrošināšanas sistēmām,ieskaitot Igauniju un Lietuvu,kurā obligātā veselības apdrošināšana sekmīgi darbojas jau kopš 2002.gada!!

 2. Kur nu vēl labāku iespēju atrast biznesa lobētājiem,kā uz Tautas veselību un tās problēmām! Savā laikā A.Hitlers uz to izdarīja labus ienākumus, un panākumus kurus sponsorēja ASV! Ko slēpt? Vēsture atkārtojas?

 3. organizējaties pēc Ukrainas parauga ar degmaisījuma pudelēm rokās,ko atbalsts jevropas deputāti

 4. Finansējuma % no iekšzemes kopprodukta veselības aprūpei vajadzētu būt stabilam, kā tas ir visās valstīs. Kur tad tiek tā nauda novirzīta? Lūdzu atbildi!

 5. Un arī C hepatīta ārstēšanai nepieciešamās zāles Latvijā joprojām daudziem slimniekiem paliek nepieejamas nenormāli lielo līdzmaksājumu dēļ. Šķiet, ka mēs esam gandrīz vai vienīgā ES valsts, kur C hepatīta ārstēšanu pilnībā neapmaksā valsts.

 6. Georgs Andrejevs! Lūk, premjers, kāds vajadzīgs Latvijai!!

 7. Būtu bezgala jauki, ja sāktu arī kampaņu par izstāšanos no šīs absurdās ES, jo skaidri taču zināms, ka Briseles žurkas, kuras lobē farmkorporācijas un bankas, nekad mūs mierā neliks!

 8. Es tāpat nebalsošu par mūsu tā saucamajiem deputātiņiem.No viniem nav nekadas jegas

 9. Mūsu eirodeputātiņi nav varējuši izdarīt neko…

 10. Tikai tie, kam reāli bijušas veselības problēmas zin, cik mazaizsargāts mūsu valstī ir pacients!
  Un zini, augstākā ideja ir nepazīt cilvēka žēluma… ( Rainis)

 11. šo liekēžu baru ar visiem piesūcekņu BARIEM nātktos viprār aizliegt??????

 12. Tiessi taa, visus vecos LV komisaarus araa no Eiroparlamenta, Kalnietei pat pacelaas roka balsot par Estrelas zinojumu, cik degradeti laudis sez Briselee, kas parstav Latviju.

 13. Eirodeputāti ir pašlabuma meklētāji, un nauda par balsošanu nav mazā. Izņēmums Zdanoka, kas nevairās runāt par situāciju Latvijā, visa integrācija aizmugures caurumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+