×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Giļmana kārtējā uzvara vairo visatļautību (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Giļmans

Tā sauktā Nepilsoņu kongresa valdes loceklis Aleksandrs Giļmans var droši atvēzēties jauniem “varoņdarbiem”, jo saņēmis ziņu, ka Drošības policija (DP) pēc divus gadus ilgušas izmeklēšanas izbeigusi pret viņu rosināto lietu.

Kā informē DP, šā gada 29. augustā pieņemts lēmums izbeigt kriminālprocesu, kas tika uzsākts 2012. gada 27. jūnijā saistībā ar laikrakstā “Čas” un interneta portālā www.imhoclub.lv publicēto Aleksandra Giļmana rakstu par 1941. gada represijām. Izmeklēšanas gaitā tikušas nozīmētas vairākas ekspertīzes, kā arī veikta A. Giļmana nopratināšana. “Saņemtie ekspertu atzinumi liecina, ka A. Giļmana publikācijā minētais neatbilst vēstures avotiem un zinātnes faktiem. Šis darbs ir vērtējams kā publicistisks raksts, kurš balstīts uz viņa personīgi iegūto informāciju, ko viņam snieguši vecāki, tuvinieki, draugi un citi paziņas, kas atradās izsūtījumā no 1941. gada līdz 1957. gadam, taču saskaņā ar tiesībsarga atzinumu tas nepārkāpj Latvijas Republikas Satversmes 100. panta, ANO “Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām” 19. panta pirmajā un otrajā daļā un Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 10. pantā noteiktās vārda brīvības robežas,” skaidro DP. Līdz ar to DP nolēmusi izbeigt šo kriminālprocesu, jo izmeklēšanas gaitā neesot konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Tā vietā, lai atvainotos mūsu lasītājiem un Latvijas sabiedrībai kopumā, kuru dziļi aizskāra A. Giļmana publikācijā “14. jūnija mīti” (“Čas”, 14.06.2012.) paustā attieksme pret Staļina represijām, vakar viņš “LA” vien sūkstījās par to, cik daudz laika un resursu izniekots lietā, kas beigusies ne ar ko. Bet vakardienas laikrakstā “Vesti” publikācijā ar skaļu virsrakstu “Kā mani neiesēdināja” viņš varonīgi plātās par savu uzvaru un gānās par šīs lietas iniciatoriem – Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisiju, īpaši agresīvi ķengājoties par tās vadītāju Raivi Dzintaru (Nacionālā apvienība).

Jāatgādina, ka Giļmans savā sacerējumā par Latvijas iedzīvotāju deportācijām centās kliedēt “mītu” par to traģismu. “Daudzi jaunieši dzīvo kopā vienā barakā, iemīlēšanās, sarīkojumi, smieklīgi atgadījumi – nevis izsūtījums, bet jautra pastaiga dabā. Cilvēkam ir raksturīgi aizmirst slikto un atcerēties labo, bet arī objektīvi dzīve Sibīrijā nebija tik traģiska, kā par to pieņemts runāt,” komunistisko genocīdu raksturoja Giļmans.

Savulaik Giļmans jau tika apsūdzēts nacionālā naida kurināšanā un aicinājumā gāzt valsts varu, taču tiesā tika attaisnots. Giļmans krievu skolu aizstāvības štāba interneta mājaslapā, komentējot rakstu, bija paziņojis, ka “latviešu valsts ir tāds pats absolūts ļaunums kā nacistu valsts, bet, par laimi, daudz vājāks un gļēvulīgāks”. Pēc viņa teiktā, Latvijas valsts uzskatāma par “saknē apkaunojošu”. Giļmans uzsvēris: ja būs iespēja, Latvijas valsti vislabāk būtu likvidēt. “Varat darīt ar mani, ko gribat, bet viss citātā minētais atbilst manai pārliecībai,” tolaik tiesā teica Giļmans. Bet Valsts valodas aģentūras eksperti tiesā norādīja, ka Giļmana teksts ir atklāti naidīgs, taču tas nesatur norādes uz aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Laikam jasamekle tas teksts ar vina izteicieniem, un burts burta japarpublice. Tikai…. latviesu vieta liekot vina naciju un Sibirijas legeru vieta Vacijas..
  Ta ka Izraela pacela skandalu par kada represeta minetiem FAKTIEM, ka vinu izsutija ebreju cekisti, tad loti pat iespejams, un faktiski pat cerams…., panems prieksa musu “likumsargus”, jo, lai atceltu un nosoditu tekstu par “jaukajiem kurortiem” vacu nometnes, bus japanak si, pasiem izdeviga teksta nosodijums un attaisnojumu atcelums.
  Ta ka sis ir gadijums, kad pasi ir uzrazojusi “grabekli”, uz kura sedinat pasus, TIESI TAPAT slavinot to ieslodzijuma vietas.
  Izlaidusies tie fasistiskas launuma imperijas attaisnotaji. It seviski, ka ta bija Hitlera sabiedrotie, un nav ne ar ko labaki, ja ne sliktaki.-

 2. Interesanta paradība, ka lielāka daļa krievvalodīgo musinataju pret Latvijas valsti ir krievvalodīgie ebreji, kuri taisa politisko kapitālu uz tā saucamo krievvalodīgo homo sovieticus, kuri līdz ar neatkarības iegūšanu zaudēja savas uzvarētāju priekšrocības, rēķina, iesaistot pat Vīzentāla centru, kurš amorāli taisa kapitālu uz savu bojā gajušo tautiešu rēķina. DP mazspēja risināt valsts drošības nodrošināsanu liek domāt par to, ka jaunajai Saeimai ir pirmais risinamais jautājums-izvērtēt DP amatpersonu atbilstību valsts interesem.
  Šo faktu apstiprina DP gļēvums saukt pie kriminālatbildības Giļmanu par atklātiem izteikumiem ne tikai par Latvijas valsts likvidēšanu. Tādi jau bija Latvijas kompartijas pagrīdes organizācijas biedri, kas skraidīja pāri robežai uz Kremli pēc atbalsta naudas līdzekļiem

 3. ja nemaldos, šis giļmanu pāris arī bija viens no Latvijas,kurš cieta Maskavā kaut kādā pasākumā vairākus gadus atpakaļ, kad Čečenijas kaujinieki ieņēma pasākuma vietu. Cik visi tad juta līdzi Latvijas iedzīvotājam! Ak vai, kaut šis naidīgais nacists būtu neatgriezies Latvijā (piedodiet, bet tā būtu labi)!!! Nevēlu ļaunu, bet ja tiek piesmieta mana valsts Latvija, tad lai tādi giļmani saņem savu tiesu-…

 4. Daudz vienkāršāk būtu nevis Latvijas valsti likvidēt , bet , ja būs iespēja , Giļmanu vislabāk būtu likvidēt.

 5. Giļmans sauc Latvijas valsti par gļēvulīgu vāju, un saknē apkaunojošu. Nu tur viņam ir pilnīga taisnība. Daļēji tādēļ arī “Vienotība” zaudē savas balsis. Švaka koalīcija un tās “līderi”. Pašiem nav drosmes aizstāvēt savu valsti pret “mīksto” varu, kura jau sen jau kā, nav vairs ne “mīksta”, ne “maiga”, ne delikāta jeb diplomātiska. Un tad kaimiņvalsts ietekme caur to un vietējiem nelojāļiem tikai pieņemas spēkā. Un tad valsts sauc palīgā NATO, Eiropu… Un pati netiek galā, ne ar saviem, joprojām oligarhiem, kuri, nevar saprast ir vai nu korumpanti, noziedznieki, veiksmīgi biznesmeņi, jeb premjera kandidāti, netiek galā ar Rīgas zīmes nomainīto garumzīmi, ne ar Ždanokas un viņai līdzīgo aktivitātēm, un valstiskuma un patriotisma vājināšanos, caur savu valsts teritotoriju, īpašumu un vērtību vai nu izpārdošanu, jeb zaudēšanu. Tiek jau kaut kas darīts Latvijas valstiskuma stiprināšanā, tomēr vai nu vienmēr par vēlu, vai par bailīgu. Tas pats ar valsts valodu… Un secinājumus drosmīgi gan izdara, gan publicē Giļmans, jeb Lindermans, jebšu vēl kāds Latvijas anti-valstiskais elements. Un izdara pareizus. Un Latvijas valsts iebāž asti kājstarpē un pazūd krūmos.

 6. Skatoties uz Giļmanu saprotu ka vācu koncentrācijas nometnes bija sanatorija žīdiem,jo radās tādi giļmani.

 7. Hitleram tomēr bija taisnība.

 8. Reinikveidīgajiem nav laika nodarboties ar jevreju fašista provokācijām, jo darba laikā jānodod mazgāšanā no bailēm apdir$tās apenes.

  • Kad viņi dzird vārdu jebreis,tā tūliņ palien zem galda,nav jau USAs lūgums Imantas hakeri izvilkt no dzīvokļa,tad tad par prieku ,,skatītājiem” tiek nobilizēta zonderkomanda,ar blīkšķi izgāzti stikli un ,cepļonoks” notverts.Revolucionārās namu pārvaldes santehniķis būtu palūdzis atvērt durvis,jo apakšējais dzīvoklis zem viņa nopludināts.

 9. Super! Komunistu vispār nav un nebija ! Tikai sapņa vīzija…

 10. Ja jau valsts DP netiek galā ar šadiem Latvijas apgānītājiem, tad viņus un DP sodī Dieva roka. Dzīve prasa vienmēr norēķinu. Tad gaidiet dzīves sodu, kas pienākas katram, kas paceļ un nievā svētumu.

 11. Kapec gliomes nepastasta jaunajim zidu un krievu nacistiem KA ari Vacija nometnes zidi priecajas, milejas un Ka ta jas nometnes nenotika nekas tads ko megina iestastit visiem un uzspiest zidu propagande lai tadejadi izspiestu nauda nô nevainigiem vaciesiem

 12. esi .. pieckārt LV okupants

 13. Nožēlojami. Laikam Ģiļmans pelna koka rubļus, jo parasti ebreji izturas ar cieņu pret mītnes zemi. Ko darīsi, katrā tautā ir savi nelieši. Varbūt labāk tēlot krievu Latvijā, nevis riskēt būt ebrejam Krievijā?

 14. Gan jau tas mesls nosprāgs pats, nebūs ilgi jāgaida.

 15. Vai tad vienreiz nevaram beigt brīnīties par postpadomju valstiņas tiesu sistēmu un drošības orgāniem?Jau 24 gadus tie cenšas aizbāzt latviešiem muti, lai nemaitā dzīvi krieviem un tiem no Birabidžanas.

 16. Katru, kas iedrošinās publiski izteikties terora valsts Krievijas interesēs (nešaubīgi par LIELU naudu), ir jāizslēdz no pilsoņu saraksta un jāizraida no valsts uz mīļoto krieviju. Izraēlai tādi NAV vajadzīgi, tāpēc naudu pelna te kā nu tik var. DP nav uzdevumu augstumos un nebūs, kamēr gilmaņi, ždanokas, cilēviči un vēl kādi pārdesmit, ieskaitot jaunās “dāmas”, netiks izraidīti. Nevaram prasīt NATO aizsardzību, ļaujot provocēt Latvijas ienaidniekiem mums naidīgas valsts melu kampaņu saturu un tos nesodot.

 17. Par ko brīnīties, taču DP strādā tie paši psrs vdk giļmani un kurš tad nezina,ka šakālis šakālism un cūka cūkai acī neknābj

 18. Manupraat Latvijaa paarprot vvaarda briiviibu. Atklaatus melus un apvainojumus nedriikst vis izplatiit! Kaa juus domaajiet, ko teiktu Vaacijaa, ja taa tiktu veerteets holokausts no kautkaada tur Gilmanja?

 19. Par varas izvarotiem drošībniekiem Atbildēt

  Mugurkauli ir pārdoti gan par rubļiem, gan par dolāriem. Ko gan var gribēt?

 20. Diemžēl, tas viss atbilst vārda brīvības nostādnēm Rietumu sabiedrībā. Piemēram, šodien pa vienu kanālu skatījos ufoloģisku seriālu, kurā nopietni stāstīja, ka ASV ir slepena bāze, kur ar ASV valdības ziņu sadarbojas amerikāņi ar citplanētiešiem un veic eksperimentus ar cilvēkiem. Arī tas, ka ASV lidojošie šķīvīši regulāri nolaupa cilvēkus ar ASV valdības ziņu. Un neviens par šo klajo valdības apvainošanu neliekas ne zinis. Jo ir demokrātija un katrs ekskrements var muldēt, ko grib. Tā tās lietas notiek.

 21. holokausts arī nebija nekas slikts, tāda jautra pastaiga dabā. **

 22. Mani Giļmana uzvara neizbrīna. Pie pašreizējās valdības attieksmes pret valsts drošību citāds risinājums būt nevarēja.

 23. Par tiem DP konstatejumiem Atbildēt

  ir parak biezi jabrinas.

 24. ŠEIT situaciju var glābt polonijs,

 25. Tas gan traapiigs raksturojums- latviesu valsts vaaja un gleevuliiga.Paraadiijies pat jauns apziimeejums latviesiem -,,gleevlatviesi,, kas izlasaams daudzos pat latviesu rakstiitos komentaaros un rakstos kaa pemeeram saliidzinot Latviju ar viesniicu kuraa iemetusaas blaktis,kur latvietis labaak dodas uz citu viesniicu aarpus latvijas ,kur to insektu nav ne viss iztiira no tiem savas maajas.

Draugiem Facebook Twitter Google+