Latvijā
Novados

Ģimenes Vidzemē atgriežas dzimtenē pēc gadiem ilgas dzīves Anglijā9


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Remigrācijas pilotprojekta gaitā vidzemniece Anete Podiņa kopā ar savu ģimeni atgriezīsies mājās no Lielbritānijas, aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģions sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Kopš šā gada marta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar plānošanas reģioniem īsteno latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu. Vidzemē Ija Groza atbild uz telefona zvaniem un vēstulēm e-pastā, ko saņem no patlaban ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem. Ar remigrācijas projekta reģionālo koordinatori Vidzemē sazinājušies Īrijā, Lielbritānijā, Spānijā un Vācijā dzīvojošie latvieši.

Vidzemē līdz šim brīdim aktīva komunikācija izvērtusies ar 30 uz ārvalstīm izbraukušiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri apsvēruši iespēju atgriezties atpakaļ savā līdzšinējā mītnes zemē. Apkopotie saziņas rezultāti liecina, ka pieci cilvēki un viņu ģimenes jau šovasar atgriezīsies mājās, vēl 20 tautieši gala lēmumu nav pieņēmuši – domā un padziļināti izpēta situāciju, savukārt vēl pieci ārvalstīs dzīvojošie lēmuma pieņemšanu par atgriešanos savā līdzšinējā mītnes zemē pagaidām izlēmuši atlikt.

Saistītie raksti

Lielbritānijā dzīvojošā latviete koordinatori uzmeklēja sociālajā tīklā Facebook. Podiņa ir vidzemniece, kas jau jūnija sākumā kopā ar savu ģimeni pārceļas atpakaļ uz mājām, uz Valku.

Podiņa Latviju pametu tūlīt pēc pamatskolas pabeigšanas. “Pieaugušo dzīve man Latvijā bija maz pazīstama. Taču tagad, kad esmu gatava braukt atpakaļ, zinu visu par Angliju, bet neko par Latviju,” paužot cerību, ka viņas pieredze iedrošinās arī citus uzrakstīt koordinatoriem, saka Podiņa.

Remigrācijas pilotprojekts noslēgsies 2018.gada 31.decembrī.

LA.lv