Girgensonam pirmais kautiņš NHL karjerā (VIDEO) 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien aizvadīja pirmo kautiņu savā Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda ar rezultātu 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) izbraukumā kapitulēja šī brīža līgas līderei Tampabejas “Lightning”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Izšķirošā mačā bija otrā trešdaļa, kad “Sabres” hokejisti paši veica vien trīs metienus pa vārtiem, bet ļāva pretiniekiem gūt trīs vārtus.

Otrās trešdaļas vidū pret Girgensonu tika veikts ass spēka paņēmiens un latvieti ne tikai aizstāvēt metās komandas biedri, bet arī viņš pats iesaistījās kautiņā ar Sedriku Paketu, saņemot noraidījumu uz piecām minūtēm.

“Mēs visi esam komandas biedri,” pauda Girgensona pirmais aizstāvētājs Ņikita Zadorovs. “Visi cīnāmies viens par otru un palīdzam viens otram. Uzskatu, ka tieši tā mums jāspēlē.”

Ja pirmajās divās trešdaļā katra no komandām kopā nopelnīja vien pa divām soda minūtēm, trešajās 20 minūtēs tās kopā tika pie 106 soda minūtēm.

Par cīņas spožāko zvaigzni kļuva Stīvens Stemkoss, kurš guva vienus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles, bet “Lightning” vārtsargs Bens Bišops atvairīja visus 13 pretinieku raidījumus, aizvadot pirmo “sauso” spēli šosezon.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un astoņas sekundes, izceļoties ar diviem metieniem un piecām soda minūtēm, kā arī uzvarot 12 no 21 iemetiena, kuros piedalījās, cīņu noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -3.

Kā zināms, divas dienas iepriekš starp abām komandām “Sabres” tika pie uzvaras savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:1.

“Sabres” komanda, kas vēl nesen atradās visas līgas pēdējā vietā, iepriekšējās septiņās cīņās bija guvusi sešus panākumus.

“Bijām pārtraukuši veikt spēka paņēmienus un slidot. Tikai veicām piruetes laukuma vidū un tas mums otrajā trešdaļā atmaksājās,” pēc mača izteicās “Sabres” galvenais treneris Teds Nolans, kurš vēl šī gada pasaules čempionātā vadīja arī Latvijas valstsvienību.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 26 cīņās jau guvis astoņus vārtus un izpildījis sešas rezultatīvu piespēli, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam.

Girgensona šosezon nopelnītais lietderības koeficients +3 ir otrs labākais rādītājs komandā.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Floridas “Panthers”.

Kā zināms, šajā sezonā “Sabres” treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 26 aizvadītajiem mačiem “Sabres” ar 20 punktiem joprojām ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē atrodas 14.pozīcijā starp 16 vienībām.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā “Sabres” komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.