Sports
Hokejs

Girgensons: Man vienmēr ir gods spēlēt Latvijas izlasē 1

foto: LETA

Pirmdien pirmo treniņu ar Latvijas hokeja izlasi aizvadīja mūsu vienīgais NHL spēlētājs Zemgus Girgensons, kurš atzina, ka vienmēr ir gods spēlēt valstsvienībā, un viņš ir apņēmības pilns pasaules čempionātā parādīt labāko sniegumu.

“Fiziski jūtos diezgan labi, vajag pāris dienas, lai ieietu ritmā. Pirmais treniņš bija intensīvs un diezgan grūts, lai gan no čaļiem sapratu, ka viens no vieglākajiem. Var saprast, kas bija iepriekš.

No treniņiem klubā īpaši neatšķiras – hokejā jau daudz ko jaunu nevar izdomāt. Tas ir NHL stila treniņš,” sacīja Girgensons, kurš Rīgā ielidoja sestdien. NHL sezona beidzās 9. aprīlī un divu nedēļu laikā viņš apārstējis mikrotraumas, divas reizes arī slidojis un mazliet patrenējies trenažieru zālē.

Latvijas izlases galvenais treneris Bos Hārtlijs esot zvanījis viņam jau pēc apstiprināšanas amatā: “Iepazīstināja ar sevi. Pateica, ko gribēs no komandas, no manis gaida smagu darbu, lai būtu stiprs ar nūju, ripu. Izskatās, ka spēlēšu centrā, bet par maiņas partneriem nav runāts, vēl esam diezgan daudz cilvēku treniņos.” 23 gadus vecais uzbrucējs esot izsalcis pēc spēlēšanas – kad daudz spēlē, gribas atpūtu, bet pēc nedēļas jau atkal gribas uz ledus.

Girgensonam ceturtā sezona NHL izvērtās vismazrezultatīvākā – 75 spēlēs 16 punkti (7+9). “Darīju, ko varēju. Uzskatu, ka spēlēju diezgan stabili, punkti gan nenāca kā gribējās, bet kļūdu bija maz. Ko treneris prasīja, to darīju. Pasaules čempionāts jaunajam līgumam neko nedos, tas vairāk ir sev, čaļiem, valstij.” Pagājušajā nedēļā viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” atlaida galveno treneri Denu Bailsmu un ģenerālmenedžeri Timu Mareju. “Tas mazliet bija pārsteigums. Vienmēr žēl, kad kāds tiek atlaists, jo mēs visi esam komanda. Ar Bailsmu bija normālas attiecības – kur viņš mani lika, to darīju. Partneri daudz mainījās, bet tas nav slikti – jāmāk spēlēt ar visiem,” diplomātisks bija Zemgus. Viņam bija arī posms, kad divus mēnešus neizdodas gūt vārtus. “Tas ir grūti, bet jāsaglabā pacietība un tad viss atnāk. Mani tas neietekmē, ar mentālo pusi nekad nav bijušas problēmas.”

Saistītie raksti

Daudzi NHL spēlētāji šopavasar atteikuši savu valstu izlasēm, bet Zemgum tādas domas neesot bijušas: “Zināju, ka spēlēšu. Nepārmetu tiem, kas nebrauc, jo sezona ir gara, šī grafika ziņā bija vissmagākā sezona. Man vienmēr ir gods būt izlasē, esam maza valsts un visi, kas vajadzīgi trenerim, ir svarīgi. Mums ir jauna ģērbtuve, viss izskatās organizēts, man patīk.”

Svētdien un pirmdien Latvijas izlasei viesos pret Vāciju būs pēdējās pārbaudes spēles, bet pasaules čempionātā pirmā spēle 6. maijā pret Dāniju.

LA.lv