×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Merkele: Globālā humānās palīdzības sistēma nedarbojas (1)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka pašreizējā globālā humānās palīdzības piegādes sistēma nedarbojas, un aicinājusi gādāt, lai palīdzība ātri un efektīvi nonāktu pie tiem, kam tā krīzes laikos visvairāk nepieciešama.

“Šodien mums vēl nav funkcionējošas humānās palīdzības sistēmas,” humānajai palīdzībai veltītā ANO samitā Stambulā paziņoja Merkele. “Ļoti bieži solījumi tiek doti, bet nauda nenonāk tur, kur tā visvairāk nepieciešama,” viņa piebilda. Kanclere arī nosodīja kara likumu pārkāpumus, kas notiek konflikta zonās. Vairākas palīdzības organizācijas norādījušas, ka valdības bieži vien pašas ir atbildīgas par palīdzības bloķēšanu un uzbrukumiem skolām un slimnīcām. ANO aģentūrām un sadarbības partneriem šogad nepieciešami aptuveni 20 miljardi dolāru, bet saņemta tikai neliela daļa no šīs summas. ANO ģenerālsekretāra Pana Kimuna organizētajā samitā secināts, ka pasaulē humānā palīdzība nepieciešama 125 miljoniem cilvēku, kas ir rekordliels skaits.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Arvien biežāk LIELPOLITIKAS vietā iznāk čiks. Tad laiks vainot citus – Afganistanā gāza karali un taisīja revolūciju ar Kremļa balstu un karo vel šodien; Irakā gāza Sadamu un arī karo vel šodien, tas pats Lībijā, tas pats gan tikai sākumā Sīrijā. Laika saprata, ka Eģiptē ”revolucijas” nav labi un nolika uz bremzēm. Kur tur mazās austrumeiropas valstis un kāpēc viņām jāmaksā šie rēķini. Rēķini par Sarkozi vēlēšanu tēriņiem ar Kadafi naudu, vēlmi gāzt Sīrijas vadoni un tad tas WELCOME , UN IZRĀDĀS UZ CITU RĒĶINA…Pat Latvijā saradās jau 160 welcomisti bez garīgās un materiālās atbildības – neviens no šiem 160 nav savās mājās nevienu bēgli uzņēmis , bet tās skaņas… – mēs aicinām. Kur atbildība? Es nezinu nevienu, kurš būtu savu parakstu atsaucis vai uzņēmis kādu šī Eiropas politiskā neprāta bēgli…

Draugiem Facebook Twitter Google+