×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Gludinām pieri

20120119-160937-23

Gadi ādā atstāj pēdas gluži kā slēpotājs sliedes tikko apsnigušā klajumā. Sākumā visbiežāk izveidojas krunciņas uz pieres, dažam vēl pirms apritējuši divdesmit pieci. Kā no tām atbrīvoties?

 

Grumbu veidošanos veicina ieradums raukt pieri teju jebkurā situācijā – saspringti domājot, dusmojoties, paužot izbrīnu, ieinteresētību, apbēdinājumu, neizpratni, neticību, kā arī citas emocijas. To darot, tiek noslogoti tikai mīmikas muskuļi, pārējie slinko. Vietā, kur aktīvie muskuļi sastopas ar kūtrajiem, pamazām, pastiprinoties to spēka un apjoma atšķirībai, veidojas krunkas.

Otrs grumbiņu rašanās iemesls ir pakāpeniska ādas mitruma līmeņa un elastības mazināšanās novecojot. Bērnībā šķobies, cik vēlies, piere ir un paliek gluda kā zīds. Gadiem ejot, ādā palēninās tās elastību nodrošinošo šķiedru – elastāna un kolagēna – sintēze.

Krunciņas visātrāk iezogas sausā ādā, tādēļ ik dienu jālieto mitrinošs krēms. Pēc divdesmit piecu gadu vecuma ādu reizi nedēļā ieteicams palutināt ar vitamīnus un citas vērtīgas vielas saturošu nakts krēmu, jo šūnu barošanās un atjaunošanās visaktīvāk noris tieši naktsmiera laikā.

 

Krunciņas visātrāk iezogas sausā ādā, tādēļ ik dienu jālieto mitrinošs krēms.

 

Mitruma līmeņa atjaunošanos, kā arī kolagēna un elastāna sintēzi veicina jebkura sejas masāža. Tā sekmē pastiprinātu asiņu pieplūdi šūnām, kā arī masiera izmantotās eļļas vai krēma sastāvdaļu iekļūšanu dziļākos ādas slāņos. Jaunums ir fitnesa masāža sejai, kuras laikā speciālists atslābina mīmikas muskuļus, bet kūtros izkustina, liekot tiem strādāt.

Ja maciņš un pārliecība to ļauj, var izmantot radikālas metodes – plastisko ķirurģiju vai krunciņas aizpildošas (botulīna vai hialuronskābes) injekcijas. Tomēr jāatceras, ka to sniegtais efekts parasti gada laikā zūd.

Lielisks risinājums ir sejas fitness. Lai krunciņas izlīdzinātu, piere regulāri jāvingrina vismaz divus mēnešus. Lai saglabātu iegūto rezultātu un aizkavētu jaunu novecošanas pazīmju veidošanos, pēc tam šai nodarbei desmit minūtes dienā jāvelta arī turpmāk.

 

Skaties FOTOGRĀFIJĀS šeit.

1. Uzacis cilā svara stieni

Uzliek rādītājpirkstus horizontāli virs uzacīm, katru savā pusē. Ar tiem novelk pieres ādu uz leju. Ieplešot acis, ceļ pieri augšup, cik maksimāli tas iespējams. Notur šādu stāvokli piecas sekundes, uz pāris sekundēm atslābina pieri.

Izlīdzina vertikālās grumbas.

 

2. Trīskāršojam smagumu

Trīs katras rokas pirkstus novieto savā pusē uz pieres paralēli uzacij un cieši piespiež. Ar tiem nostiepj pieres ādu uz leju. Lēni ceļ uzacis uz augšu, bet ar pirkstiem pretojas. Notur uzacis paceltas piecas sekundes, tad pieri atslābina.

Izlīdzina horizontālās grumbas.

 

3. Uzacis kā pielīmētas

Katras rokas vidējo pirkstu novieto savā pusē horizontāli virsū uzacij, augšpus tam – rādītājpirkstu. Piespiež tos, fiksējot uzacis nemainīgā stāvoklī. Cenšas savilkt uzacis kopā, bet vienlaikus ar pirkstiem neļauj to darīt. Piecas sekundes velk kopā, tad pieri atslābina.

Mazina vertikālās grumbas.

 

4. Neļaujam pierei krunkoties

Uzliek katru plaukstu savā pieres pusē, ieslidinot pirkstus matos, un piespiež. Katru roku pabīda uz sāniem, nostiepjot pieres ādu. Cenšas pieri sakrokot, pacelt uzacis uz augšu, taču vienlaikus ar plaukstām pretojas, neļaujot to izdarīt. Sasprindzina pieri, atslābina. Pārējā seja ir atbrīvota, nekustas līdzi.

Palīdz izgludināt horizontālās krunkas.

 

5. Brīnāmies uz nebēdu

Sekunžu ritmā, cik vien augstu iespējams, paceļ uzacis, tad nolaiž lejup. Vēlams atkārtot simts reizes.

Mazina gan vertikālās, gan horizontālās grumbas.

 

6. Dzēšam grumbiņas

Izvēlas grumbu. Katrā pusē tai paralēli novieto vienu pirkstu un ar to palīdzību nostiepj ādu. Otras rokas rādītājpirksta galu gluži kā dzēšgumiju ātri virza turp un atpakaļ pa krunciņu. Raugās, lai, to darot, āda ap grumbu būtu stingri nostiepta un nekustētos. Vajadzētu rasties karstuma sajūtai, jo pastiprināti pieplūst asinis. Uzreiz pēc mikromasāžas veikšanas krunciņa kļūst mazāk izteikta, tomēr, lai iegūtu noturīgu efektu, tā jāatkārto ik dienu vismaz divus mēnešus.

Šis vingrinājums paredzēts tikai pieres horizontālo grumbu izlīdzināšanai, veicina barības vielu un skābekļa pieplūdi ādai.

 

7. Servējam monētu ar virsdeguni

Aizver acis un sajūt laukumiņu starp uzacīm. Bez roku palīdzības ar šo zonu veic vieglas kustības uz augšu (matu augšanas līnijas virzienā) un leju. Uzacis mēģina turēt nemainīgā stāvoklī. Vingrojumu izpildīt ir vieglāk, ja iedomājas, ka ar virsdeguni met uz augšu monētu. Kustība, raugoties spogulī, ir gandrīz nemanāma.

Ļoti labs vingrinājums, lai izlīdzinātu vertikālās grumbiņas virsdegunē un paceltu šo zonu, ja tā noslīdējusi.

 

8. Trīsstūris izplešas, saraujas

Novieto labās rokas zeltneša galu kreisās uzacs, bet rādītājpirksta galu – labās uzacs sākumā. Vidējā pirksta galu liek pieres centrā. Otras rokas rādītājpirkstu un zeltnesi novieto paralēli matu augšanas līnijai. Ar tiem nostiepj pieri uz augšu. Ar labās rokas trim pirkstiem veic vieglas, pulsējošas kustības, proti, vienlaikus vidējo pāris milimetrus pavirza uz augšu, bet zeltnesi un rādītājpirkstu – uz āru, prom no pieres centra. Kustību atkārto sekunžu ritmā.

Atslābina starpuzacu zonu, novērš vertikālo krunciņu veidošanos tajā.

 

9. Atslābinām muskulīšus

Novieto katras rokas pirkstgalus (izņemot īkšķu) savā pusē uz pieres virs uzacīm. Ar tiem veic vieglus piesitienus, pamazām virzoties augšup līdz matu līnijai. Pārslēdz uzmanību, cenšoties ar pieri sajust pirkstgalu pieskārienus.

Šo vingrojumu veic kā noslēdzošo, lai atbrīvotu muskuļus. Ja ir ieradums raukt pieri, šo vingrinājumu ieteicams izmantot situācijās, kad galva kūp no domāšanas. Tas mazinās šīs zonas saspringumu un novērsīs krunciņu veidošanos.

 

 

* Vingrojumus ieteicams izpildīt pie spoguļa.

* Katram vingrojumam velta minūti.

* Vingrojumu kompleksu veic ik dienu.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+