Latvijā
Sabiedrība

Gobzema “gadatirgus”0


Protesta akcijā piedalījās gan “KPV LV” atbalstītāji, gan prokrieviski spēki un termiņuzturēšanās atļauju tirgošanas atbalstītāji. Daži bija uzvilkuši dzeltenas vestes.
Protesta akcijā piedalījās gan “KPV LV” atbalstītāji, gan prokrieviski spēki un termiņuzturēšanās atļauju tirgošanas atbalstītāji. Daži bija uzvilkuši dzeltenas vestes.
Foto: Timurs Subhankulovs

Vakar pie Saeimas pulcējās ap simts protestētāju, lai izteiktu atbalstu Aldim Gobzemam un pieprasītu ārkārtas vēlēšanas. Haotiski noritējušais protests drīzāk atgādināja savdabīgu domu apmaiņas “gadatirgu”, kurā iesaistījās arī prokrieviski spēki.

Ap mīnus 10 grādu salā pie Saeimas sanākušie turēja plakātus, uz kuriem bija rakstīts: “Tauta ir saimnieki savā zemē!”, “Gobzemu valdībā!”, “Mēs par Gobzemu”, “Nē ārvalstniekiem!”, “Zagļus cietumā”, “Likvidēt OIK”, “Neiesmērējiet to pašu lētu Viņķeli, būs baigās paģiras” u. c. Protesta laikā asāka vārdu pārmaiņa izcēlās starp bijušo Saeimas deputātu Valdi Kalnozolu un dažiem sanākušajiem, taču tā ātri vien aprima. Pie protesta dalībniekiem, kā iepriekš solījis, iznāca “KPV LV” deputāts Aldis Gobzems, kuram atbalsta vārdus veltīja sanākušie. “Man ir liels prieks par katru atbalstītāju. Rīt balsošu pret Kariņa valdību,” solīja A. Gobzems. Viņš arī paziņoja, ka viņam tikko piedzimis dēls, par ko izpelnījās savu piekritēju gaviles.

Vēlāk protestā parādījās cilvēki ar tiem pašiem plakātiem krievu valodā, kuri mēneša sākumā tika izmantoti Latvijas Krievu savienības rīkotā piketā. Pret viņu dalību protestā iebildumi nevienam neradās. “Viņi ir tādi paši cilvēki kā mēs, viņiem gribas ēst un labi dzīvot, un saņemt lielāku naudu, nevis minimālo algu,” teica “KPV LV” atbalstītājs Juris no Bauskas. Juris pauda uzskatu, ka Gobzems esot spējīgs izveidot valdību un viņa ieskatā “KPV LV” līderim uzbrūkot “vecās politikas” pārstāvji un neļaujot strādāt.

Saistītie raksti

“Tā jau ir apnikusi, nevaram turpināt tā dzīvot, cilvēki vēl nāks uz akcijām un prasīs, ko pelnījuši,” piebilda Juris. Starp protestētājiem bija arī kāda jauna sieviete Natālija, kura rokās turēja plakātu krievu valodā “Mēs atbalstām Latvijas tautas prasības”. Viņa skaidroja, ka darbojoties investīciju jomā un uz protestu ieradusies, lai būtu kopā ar tautu. “Esmu pret Kariņa valdību, jo viņš ir marionete – tas taču ir redzams, viņš ir amerikāņu pilsonis. Investīciju vidē Latvija ir lamuvārds, jo visi bēg no Latvijas. Mums taču bija laba TUA programma, un tad valdība nolēma pēkšņi ieviest papildu maksu – katram TUA īpašniekam jāmaksā 5000 eiro, lai to pagarinātu,” sūkstījās Natālija. Akcijas laikā protestētāji skandēja: “Kariņ, nāc ārā!” Ar viņiem gan parunājās NA deputāte Inguna Rībena, “Saskaņas” deputāte Regīna Ločmele-Luņova, kā arī neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko.

Saeimas darbinieki notiekošo lielākoties vēroja no savu kabinetu logiem. Protests kopumā bija mierīgs, un to vēroja arī vairākas pašvaldības un Valsts policijas ekipāžas, kā arī bija noprotams, ka vērīgu aci pasākumam pievērsuši arī Drošības policijas operatīvie darbinieki.

LA.lv