×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Leģionāriem sāp latviešu politiķu gļēvulība (40)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Leìionâru piemiòas diena. 16/03/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Par spīti politiķu bailēm no Rietumu neizpratnes vai Kremļa dusmām, kā arī dažādiem aicinājumiem nerīkot 16. marta gājienu vai to boikotēt, leģionāru atceres pasākumi Rīgā un citviet Latvijā noritēja kā katru gadu un pat nedaudz mierīgāk nekā citkārt. Latvijas drošības dienesti kārtējo reizi apliecināja, ka ir gatavi nodrošināt gan leģionāriem un viņu atbalstītājiem, gan viņu pretiniekiem jeb tā sauktajiem “antifašistiem” viņu demokrātiskas tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību, vienlaikus novēršot jebkādas sadursmes atšķirīgi domājošo grupu starpā.

Apjukušie “antifašisti” 


Saspringta atmosfēra Brīvības pieminekļa apkārtnē jautās jau no paša rīta. Pieminekli, Bastejkalnu un daļu Doma laukuma iejoza gājēju plūsmu ierobežojošās barjeras, pie kurām dzīvo ķēdi veidoja Valsts un pašvaldības policisti, bet policijas specvienību kareivji dežurēja autobusos.

Atšķirībā no citiem gadiem, kad “antifašisti” leģionārus gaidīja pie Brīvības pieminekļa, šoreiz viņi bija pieteikuši pasākumu Doma laukumā. Akcijas dalībnieku skaits nebija īpaši liels – padsmit cilvēku ar Georga lentītēm un plakātiem krievu valodā bija saorganizējuši “antifašisti” Eduards Gončarovs un Aleksandrs Gapoņenko. Turpat tuvumā grozījās arī krievu radikālā flanga politiķi Vladimirs Buzajevs un Ilarions Girss. Vēl pāris desmitu “antifašistu” no Vācijas bija atgādājis Efraims Zurofs. Vācieši gan izskatījās krietni saguruši un apjukuši. Kā uzzināju, viņu autobuss ilgstoši nav laists pāri Latvijas robežai un pēc tam vairākas stundas aizturēts dokumentu noformēšanai. Pēc neoficiālas informācijas, šo aizkavēšanos Zurofa komandai “sarūpējusi” Drošības policija, kas šogad īpaši rūpīgi sekojusi “antifašistu” aktivitātēm.

Protesta vietu Doma laukumā rīkotāji, visticamāk, bija izvēlējušies ar mērķi konfrontēt leģionārus, kad viņi iznāks no tradicionālā dievkalpojuma Doma katedrālē. Taču šis nodoms īsti nepiepildījās, jo policija mainīja ierasto gājiena maršrutu, novirzot to pa Smilšu ielu. Tādējādi antifašistu svilpieni un lamas īsti netraucēja.

Gājiena priekšgalā gāja mācītājs Guntis Kalme, bijušie leģionāri un citi kara veterāni, kā arī biedrības “Daugavas vanagi” pārstāvji. Aiz viņiem soļoja Nacionālās apvienības politiķi – Raivis Dzintars, Imants Parādnieks, Vineta Poriņa, Jānis Dombrava, Inese Laizāne, Ināra Mūrniece, Kārlis Krēsliņš un citi. Vislielākā uzmanība gan tika pievērsta Eināram Cilinskim, kuram šis gājiens maksājis ministra amatu. Tālāk sekoja leģionāru atbalstītāji un domubiedri, kuru vidū netrūka arī jauniešu. Pēc policijas aplēsēm, leģionāru gājienā kopumā piedalījās ap 1500 cilvēku. Gājienam abās malās virzījās policijas kolonnas, kārtību uzturēja arī organizatoru nolīgta apsardzes firma “TM Security”. Kā novēroju gājiena sākumā, tam centās pievienoties nelielas cilvēku grupiņas ar nacistisko simboliku, bet policisti pēc pasākuma organizatoru lūguma viņus dzina prom. Paši gājiena dalībnieki nesa plakātus, kuros ar attēliem vai uzrakstiem dažādās valodās nosodīja gan komunistisko, gan nacistisko režīmu, gan lielvalstu imperiālās tieksmes.

Atšķirīgas pasaules izpratnes


Vīzentāla centra vadītāju Efraimu Zurofu, kurš arī šogad klātienē vēroja 16. marta pasākumus Rīgā, gan nepārliecināja šie plakāti. “Tā ir tikai maskēšanās. Viņi apgalvo, ka ir pret nacismu, bet soļo vienā kolonnā ar cilvēkiem, kuri karoja Trešā reiha pusē!” skaidroja “nacistu mednieks”. Viņaprāt, nav pareizi pielīdzināt leģionārus brīvības cīnītājiem, jo nacistiskās Vācijas uzvaras gadījumā brīva Latvija nebūtu iedomājama. Pēc Vīzentāla centra vadītāja domām, bijušie leģionāri drīkstētu pieminēt savus kritušos biedrus kaut kur nomaļos kapos, bet ļaut doties gājienā Rīgas centrā, nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa un rīkot viņiem karogu aleju – tā esot nacisma glorificēšana.

Vairākiem uzrunātajiem leģionāriem un viņu pēcnācējiem, kārtējo reizi dzirdot apvainojumus par nacisma atbalstīšanu, kaklā kāpa kamols. Turklāt vairāk sāpot nevis “antifašistu” lamas, bet gan latviešu politiķu vienaldzība un gļēvā vēlme izlikties, ka šim datumam nav nekādas nozīmes. “Ja nebūtu leģionāru, tad nebūtu arī daudzu mūsu politiskās un sabiedriskās elites pārstāvju. Daudzi, ieskaitot eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, varēja paglābties no padomju represijām un emigrēt tikai tādēļ, ka leģionāri upurēja savas dzīvības, noturot “Kurzemes katlu”,” teica sirmais gājiena dalībnieks Jānis Ķirsis, kurš pie pieminekļa atnācis pieminēt savu tēvu – leģionāru Mārtiņu Ķirsi. “Skumji, ka daži politiķi aiz vēlmes ieslīdēt siltos krēslos Eiropas parlamentā gatavi nodot pat savus senčus,” rūgtas mieles politiķu pēdējā laika retorika atstājusi arī biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” vadītājam Jānim Atim Krūmiņam.

Brīvības laukumā gājiens tika sagaidīts ar svilpieniem, nicīgiem žestiem un ierastajiem saukļiem “Pozor!” (Kauns – krievu val.) un “Fašism neproidjot!” (“Fašisms netiks cauri! – krievu val.). Pat šos dažus vārdus “antifašisti” tā arī nav iemācījušies latviski vai arī uzskata valsts valodas lietošanu par kaut ko pazemojošu. Īpaši lielu troksni gan viņi nesacēla. Sākotnēji “Apvienība pret nacismu” bija iecerējusi rīkot pasākumu pašā laukuma malā, bet atbildīgās amatpersonas viņiem ierādīja vietu Bastejkalna pakājē un skaņu tehniku atļāva lietot tikai pirms gājiena ierašanās. Tādēļ “antifašisti” bija redzami, bet gandrīz nedzirdami. Troksni vairāk cēla atsevišķi krievvalodīgo bariņi pie norobežojošajām barjerām. Gājiena dalībnieki uz lamām atbildēja, dziedot strēlnieku dziesmas un “Daugav’s abas malas”. Pēc ziedu nolikšanas pasākuma dalībnieki netraucēti izklīda.

Septiņi aizturētie


“Kopumā pasākums noritēja salīdzinoši mierīgāk nekā citus gadus, kaut vai pērn, kad gandrīz notika fiziska konfrontācija un tika pieprasīta mana demisija. Vēlos pateikt lielu paldies policistiem, robežsargiem un visiem pārējiem iesaistītajiem iekšlietu dienestiem par labu darbu,” pēc gājiena žurnālistiem atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija). Zināms, ka pasākuma norises vietā Rīgā aizturēti septiņi cilvēki – trīs par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, divi – par narkotiku reibumu un vēl divi par sīko huligānismu. Kozlovskis informēja, ka uz valsts robežas aizturētas un atpakaļ uz savām valstīm nosūtītas vairākas tā sauktajā melnajā sarakstā iekļautās personas. Pēdējās dienas iekšlietu dienesti strādājuši pastiprinātā režīmā. Taču to, cik daudz policistu bija iesaistīti kārtības nodrošināšanai pasākumu norises vietās, Iekšlietu ministrija neatklāj. Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz iekšlietu ministrs nevēroja 16. marta pasākumus klātienē, bet ieradās pie Brīvības pieminekļa tikai pēc to noslēguma. “Ministrs drošības pasākumus uz vietas nekoordinē. To dara atbildīgas policijas amatpersonas. Tādēļ mana klātbūtne neuzlabotu drošības situāciju, bet gan varētu to politizēt un pat pasliktināt,” paskaidroja Kozlovskis. Atgādināšu, ka pērn TV kameras nofilmēja kā “antifašistu” līderis Josifs Korens iekāpj mašīnā pie Kozlovska un ilgstoši ar viņu sarunājas. Pēc tam ministram par šo sarunu nācās ilgstoši skaidroties.

Rietumos pieaug izpratne


Viena lieta ir novērst draudus pasākuma laikā, bet ne mazāk būtiski ir samazināt tos draudus, ko rada vienpusīga 16. marta notikumu atspoguļošana ārvalstu, it īpaši Krievijas, plašsaziņas līdzekļos un diplomātiskajās aprindās. Interese par šo dienu ārzemju medijos joprojām saglabājas augsta. Šogad uz 16. marta pasākumiem bija akreditējušies vairāk nekā 150 žurnālistu, no kuriem aptuveni puse bija ārvalstnieki. Uzkrītoši liela daļa ārvalstu žurnālistu ir tieši no Krievijas. Tas apstiprina ekspertu novērojumus, ka rietumos pakāpeniski aug izpratne par Otrā pasaules kara notikumiem. Neoficiāli avoti Valsts kancelejā informē, ka arī mūsu ārlietu dienesti pēdējās dienas strādājuši pastiprinātā režīmā, skaidrojot ārzemju partneriem šīs dienas patieso nozīmi. Sagatavotas un pa diplomātiskajiem kanāliem izplatītas faktu lapas par Latvijas vēstures jutīgajiem jautājumiem Otrā pasaules kara laikā. Esot bijis ieplānots uz 16. martu Rīgā izveidot arī īpašu preses centru ārvalstu žurnālistiem, kurā viņi varētu saņemt objektīvu informāciju no vēstures ekspertiem. Nezināmu iemeslu dēļ tas šogad netika realizēts, bet cerams, ka nākampavasar šāds centrs leģionāru dienai tiks veidots. Pretējā gadījumā skaidrotāja lomu ārvalstu žurnālistiem bieži vien uzņemas tādi “eksperti” kā Korens, Gapoņenko un Tatjana Ždanoka.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Vai tiešām Latvijā ir 1500 neonacistu? Tas priekš mazās Latvijas ir ļoti daudz.

 2. ja nebutu so rakstu nebutu ari aizskarosu komentaru. Bet LA jau ka vienmer provoce, lai tiktu pie punktiem

 3. Leģionāri vaņkām tā sadeva pa spurslām kara gados, ka Maskava vēl tagad no šiem veciem vīriem baidās.

 4. Šoreiz policija bija uzdevumu augstumos, bet politikāņi .. visu laiku vāvuļo.

 5. Ārzemēs leģionārus saprot, ja paskaidro. Saprastu vēl labāk, ja tā .. nebāztu galvu pagultē.

 6. leģionāri upurēja savas dzīvības, noturot “Kurzemes katlu”
  ———————————-
  Rakstītājs laikam ir vecāka gadagājuma onkulis un padomju laika produkts, tāpēc min to “katlu”, bet vēsturnieku un pašu leģionāru leksikā tas ir “Kurzemes cietoksnis”, Kurzemes daļa, kur ik zemes pēda slacīta ar latviešu leģionāru asinīm. 1944.gada rudenī, kad sarkanā armija bija jau ieņēmusi lielāko daļu Latvijas, vienīgi Kurzemes cietoksnis kļūst neieņemams. Kurzemes lielkaujās krituši ~3500 leģionāri. Pēc kapitulācijas 1945/g. 8.maijā dzīvi palikušajiem okupācijas vara ierāda ceļu uz gūstekņu nometnēm, kur badā un necilvēcīgos apstākļos iet bojā vēl tūkstoši…

  • Kapitulēja Vācija, nevis leģionari. Pedējie vēl kadu nedēļu turējās, tad vai nu padevās gūstā vai iegāja mežos un cīņu turpināja.

 7. Fotogrāfs nu ļoti UZBĀZĪGI fotografējis… Tā arī nav ieraugāms gājiena KOPSKATS no kāda augstāka punkta… Žēl.

  • Ja gribi redzēt, kā gājiens izskatījās no augšas, paskaties 17.03. NRA pirmo lappusi. Skats ir šaušalīgs: ciešā policijas nepārtrauktā abpusēji noslēgtā bezgalīgā koridorī iet gājiena dalībnieki. Tas ir vistiešākais apliecinājums, ka okupācija Latvijā turpinās. Miermīlīgs gājiens, lai noliktu ziedus pie Brīvības pieminekļa tiek apsargāts kā vislielāko noziedznieku gājiens, kas ar policijas spēkiem jāsargā no savas valsts iedzīvotājiem. Un politiķi, ieskaitot premjeri Straujumu, ir ĻOTI apmierināti, ka nav upuru, viss ir mierīgi noticis. Un to visu sauc par Demokrātiju. Baisa tā demokrātija, tāpat kā Baisais gads, kas radīja latviešu leģionu. Latvijas valdība ministru Cilinski kolektīvi izslēdza no valdības par piedalīšanos viņuprāt noziedzīgā pasākumā. Kurp ej mana Latvijā!

 8. Kāpēc Latvijā tiek ražoti dažādu toņu karogi?To nedrīkst pieļaut!!!!

 9. Paldies jums, karavīri, par to, ko jūs darījāt Latvijas un mūsu labā, par Latvijas mīlestību un sevis ziedošanu Latvijas vārdā! Mēs un mūsu bērni to nekad neaizmirsīs, turpināsim nest tālāk Latvijas vārdu!

 10. Kāpēc tad nojuka tas Preses Centrs ārzemju žurnālistiem?!!!

 11. Joprojām nevaru saprast, vai mēs dzīvojam brīvajā un neatkarīgajā Latvijā jebšu tas ir mīts par brīvību…

 12. Tas nebija leģionāru gājiens. Tas bija VL/TB/LNNK reklāmas pasākums.

  • VL šajos gājienos gāja, kad ne tuvu nebija politikā, tāpēc nav ko te d***!

  • leģionāra krustmeita Atbildēt

   Piekrītu par visiem 100%. Manas mammas brālis slēpās , jo negribēja iet karot. Viņu izdeva ” draugs” šucmanis. No Kurzemes katla tālākais ceļš bija uz Sibīriju, Atgriezās pusakls un spļāva asinis. Nodzīvoja vēl divus gadus . Mēs braucam uz kapiem, pieminam, atceramies, bet man nekad nav bijusi vēlēšanās to darīt kompānijā ar Nacinālajiem zēniem un meitenēm.

   • Man arī nav ne mazākās vēlēšanās to darīt tavā kompānijā,jo tu vaino godīgus cilvēkus.Tavuprāt pilnīgi VIsIEM politiķiem būtu jāignorē leģionāri,bet tā nu nenotiks.

  • tu neesi nekāds leģionārs, bet krievu .. **!!!

  • Kas vainas labai un patiesai reklāmai ?

  • leģionārs Tbllnk un Nacionālās apvienības cilvēki vienmēr ir piedalījušies gājienā.VL jau no skolas laikiem.Šogad gandrīz visi pilnā sastāvā.Paldies viņiem!

 13. Pie varas komunistu mutanti un ģenētiski modificētie komunisti

 14. tāpēc jau mēs esam valstī ar visām lietām tik tālu , ka pēdējie eiropā. Tāpēc, ka tādi memļas tie valstsvīri un sievas. kas to būtu gaidījis no Vienotības tādu pazemošanos austrumu un rietumu virzienā.
  Fui fui fui Vienotībai! fui fu ifui jaunajai premjerai , kas pakļāvās rudās mamzeles norādnēm!

  • Pēdējā vietā Eiropā mēs esam tieši tāpēc, ka glorificējam savas vēstures neveiksmes. Kā, piemēram, piesliešanos zaudētājiem 2.pasaules karā. Un tai pašā laikā nedomājam par savu nākotni. Šobrīd pasaulē valda spēki, kuru oficiālajā ideoloģijā nekad nebūs vieta mūsu vēlmei traktēt vēsturi. Ko darīt, turpināt peldēt pret straumi un dzīvot nabadzībā sūtot savus bērnus peļņā uz UK un īriju, vai beidzot sākt spēlēt pēc tiem noteikumiem, pēc kuriem spēlē klubiņos, kuros esam iestājušies – NATO, ES, Eirozona?

   • zirnekliene Šeloba Atbildēt

    Nu ja… Vēl pasaki, ka 16. Marta gājiens, nevis bijušās PSKP un komjaunatnes nomenklatūras nonākšana pie varas ir mūsu nabadzības pamatā.
    Un nekad nesaki “nekad” – ka tik nesanāk, ka Ukrainas notikumi piespiež Rietumus pa jaunu izvērtēt II PK vēsturi.

 15. Man arī sāp,ka valsts naaizsargā mani kā latvieti,bet izdabā citādi domājošiem.Valdības locīšanās un glēvulība nevieš drošību manī,bet tādu mēs viņu sabalsojām,tāpēc rudenī balsosim pēc sirdsapziņas un pārliecības,bet ne pēc tukšiem solījumiem,kurus maz pilda.

  • pilnīgi manas domas,plus vēl tas, ka pie pieminekļa , kas ir celts par mūsu tautas ziedojumies atļauj rīkot naidīgus protestus, tā ir svēta vieta , kuru vajag aizsargāt ar likumu.Lai rīko protestus pie uzvaras pieminekļa.

 16. leģionāriem būtu jābūt aptuveni 90 gadus veciem tagad. cik tur bildēs tādu ir?

  • 9.maija “veterānus” saskaitīt negribi

   • tieši tā – tur attiecas tas pats.
    abās pusēs svinētāji ir vis kaut kas cits, nevis tie, par ko uzdodas.
    nav starpības starp 16.marta un 9.maija svinētājiem.

    • Ir gan starpība. 16. martā mūsējie klusām piemin mūsu varoņus. bet 9. maijā urlas un atbrīvotāji dzer alu, šņabi, .. turpat uz vietas, neatejot no kases.

     • Jo redzi, 9.05. tiek svinēta uzvara pār nacismu un tādēļ priekam un gavilēm ir reāls pamats. 16.03.,…grūti pat pateik, kā šo dienu nodēvēt, bet svētki tie nu galīgi nav.

 17. Leģionāri ir karavīri,karavīru starpā ir vienotība,solidaritāte ,savstarpēja izpalīdzība,kas tagad ir sveša lielākai latviešu daļai,kur nu vēl politikāņiem,kam galvenais ir uzpirkt vēlētāju balsis vai pašiem kļūt pērkamiem.

 18. Vai Latvijas robežsardze un DP jau ar likumu palīdzību varētu stingri visādiem Kremļa ”antifašistiem” teikt – šodien jūsu ceļa mērķis politiskot Latvijā nav saniedzams. Uz redzēšanos, jūs šeit nēesat ilgstoši vēlami. Tas pats varētu arī atteikties uz Kremļa ”tūristiem” – stalti noaugušiem muskuļotiem puišiem pēc ”sauļošanās” Krimā. Kādi papļaustīsies, bet savā mājā es ielaižu tikai tos, kuri mani cienīs un nerīkos deboširus… Vienīgi vai Saeima to vēlēsies mūs sargāt, tāpat kā nevēlas 2% aizsardzībai. Ar slotas kātu tā pavāji…

 19. Izbeigt okupāciju Atbildēt

  1.un 9.maijā tautai ar protesta dziesmām vajadzētu likt saprast, ka staļinistiem Latvijā nav vietas. Dziesmai vajadzētu būt vērstai pret krievu okupantu staļiniskās politikas turpināšanu Latvijā, Gruzijā, Ukrainā, Čečenijā.

 20. Tieši par tēmu! Atbildēt

  Ernis Purnis Pirms dažām sekundēm

  • Naivis Kvadrātā
  16.03.2014 19:02
  Noskatoties video pamanīju kremļa TV standartus,jo visus tos plakātus,kas cionistu un kremļa meļu “antifašistu” kompānijai izsistu ieročus no ķetnām, netika NEVIENS pievilkti tuvāk lai varētu izlasīt. Jo tajos bija teikts,ka latviešu karavīri -leģionāri savā gājienā ar šiem plakātiem nosoda nacismu,komunismu un imperiālismu, bet ne pat bienu krāsaino plakātu ar treknu krustu pāri sarkanajam un brūnajam mērim, gan pat pārkrustotās staļina-hitlera bildes netika parādītas tuvumā NEMAZ. Vai tā būtu nejaušība, ka atbraukušo cionistus un to plakātus un interviju ar viņu algotāju zurofu gan parādīja sīki detalizēti??!
  ——————————–
  Vai nav jocīgi,ka tieši šādu taktiku pielieto arī mūsu LTV1 ziņu kanāls, jo arī tie pilnībā izvairījās parādīt, ka leģionāru gājienā ir pret visu veidu nacisma vērsti plakāti, kas nekaunīgo “antifašistu” uzbrukumus padarītu ja ne jokainus,tad vismaz klaji nepamatotus. Kā labā strāda LTV, ja tieši tāpat šos pretnacisma lozungus leģionāru gājienā izgrieza un nerādīja kremļa politizētētie LV TV kanāli?

  • Skatījos uzmanīgi un tiešam tā arī ir. Kādi plakāti un karogi latviešiem – sekundes. Kur Krievijas un antifašisti tur minūtes. Tas liek aizdomāties pat Latvijas TV nopirkšanu un darbu Krievijas labā.

  • LTV intervēja tikai īstos fašistus un viņu līdzbļāvējus. Kauns! Tāpat katru gadu plaši popularizē visus krievu gājienus ,sevišķi 9.maiju. Kāpēc viņi jāreklamē Latvijas valsts TV???Vēstures ekspertiem par šo un citiem datumiem jāstāsta TV ,saeimas un valdības mājā.Varbūt arī Straujumai kaut kas pieleks.Krieviem nepieleks nekad ,jo viņi orientēti uz naidīgumu(ne visi,protams).

  • Nesaprotu, ja Krievijas pilsoņiem riebj Latvija un latviešu tauta tiek nīsta, tad kas tos krievus te ar varu pietur? Visi ceļi ir vaļā…. Nav taču šeit jāvergo

 21. Tieši par tēmu! Atbildēt

  Ernis Purnis Pirms dažām sekundēm
  0 0
  Izraisīt konfliktu Latvijas sabiedrībā nebūtu grūti, atzīst eksperti. Viens no iemesliem – lielais nabadzīgo un sociāli atstumto cilvēku skaits. Latvija šajā ziņā ir līderpozīcijās Eiropas Savienībā, aiz sevis atstājot vien Bulgāriju un Rumāniju, liecina Eiropas Statistikas biroja dati.

  Nabadzības lomu konfliktos nule akcentējusi arī Eiropas Drošības un Sadarbības Organizācija. Tā norādīja, ka tieši dziļā nabadzība ir viens no iemesliem, kas saasina situāciju Krimā.
  ____________________________
  Riebīgi melo “de fakto” teksta autoreļi! Melo stulbi un nekaunīgi, neskatoties uz skaidri redzamo krievijas ārpolitiku un tās neslēpti agresīvajiem mērķiem, kā parāda Ukrainas notikumi!
  Jo nu jau pat bērnam ir skaidrs, ka nevis nabadzība ir galvenais konflikta un iebrukuma cēlonis Krimā un tāds pat prognozējams stāvoklis pie mums, bet gan valstī paturētā un lolotā 5 kolonna. Gan Krimā svešo okupantu un to pēcteču nenormāli lielā masa, gan mūsu latviešu valstī ir GALVENAIS iemesls un arī kremļa ierocis iebrukumam ar jebkādu ieganstu. Bet nelieši un nodevēji valdībā un mēdijos turpina vāvuļot par visu ko citu izņemot šos patiesos un galvenos iemeslus!

Draugiem Facebook Twitter Google+