Auto un moto

“Google Street View” automašīna Latvijā sāks atjaunot kartes datus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/EPA

“Google Street View” automašīna šodien sāks ceļojumu pa Latviju, lai atjauninātu vietējos datus “Google Maps” kartē, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve. Brauciens ilgs aptuveni divus mēnešus.

Šoreiz “Google Street View” automašīna īpašu uzmanību pievērsīs informācijas atjaunināšanai par starppilsētu ceļiem.

Kā portālam “La.lv” sacīja “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” pārstāve Dagne Dāboliņa, tad ir zināms, ka “”Google Street View” apmeklēs tādas Latvijas pilsētas kā Daugavpili, Jēkabpili, Jelgavu, Jūrmalu, Kuldīgu, Liepāju, Rēzekni, Rīgu, Saldu, Siguldu, Talsus, Valmieru un Ventspili.”

Dāboliņa par šo projektu mums sīkāk atzina: “Uz auto jumta atrodas īpaša kamera, kas vienlaicīgi uzņem fotogrāfijas uz vairākām pusēm. Veidojot 360 grādu panorāmu vērā tiek ņemts auto sensori, kas mērā GPS atrašanās vietu, ātrumu un virzienu. Šie sensori palīdz rekonstruēt auto precīzo maršrutu un pielāgot attēlus tā vajadzībām. Lai izvairītos no neprecīza attēla vai nenofotografētām detaļām, papildus kameras uzņem foto, kas viens otru nedaudz pārklāj, un pēc tam šie attēli tiek apvienoti vienā vienotā 360 grādu attēlā. Uz auto atrodamie lāzeri palīdz padarīt attēlu 3D formātā. Ņemot vērā to, cik ātri lāzers “atduras” pret ēku vai objektu, ir iespējams noteikt attālumu starp auto un šo objektu.”

“Google Maps” iespēja “Street View” patlaban ir pieejama vairāk nekā 85 valstīs visā pasaulē. Tā lietotājiem sniedz iespēju aplūkot dažādu ielu, kā arī kultūras un nacionālā mantojuma objektu attēlus. Šī iespēja ir pieejama arī programmā “Google Earth” un “Google Maps” mobilajā lietotnē.

“Google” sola aizsargāt privātumu, vienlaikus ļaujot lietotājiem izmantot “Street View” iespēju savā labā. Pirms apkopoto attēlu publicēšanas tie tiek apstrādāti ar īpašu tehnoloģiju, aizklājot cilvēku sejas un automašīnu reģistrācijas numurus, lai tie nebūtu identificējami, tādējādi pasargājot personu privātumu.

“Street View” piedāvā arī iespēju vēlāk izņemt attēlus, par kuriem saņemts paziņojums, ko iespējams izdarīt, nospiežot pogu “Ziņot par problēmu” jebkura attēla apakšējā labajā stūrī.

Saistītie raksti

“Nav zināms, cik cilvēku būs apkalpē. Taču “Google Street View” auto vada cilvēks, kurš pārzina vietējos ceļus un apkārtni. Šie cilvēki ar Google sadarbojas tikai uz noteiktu laika periodu,” piebilda Dāboliņa.

Iepriekš “Google Street View” automašīnas Latvijā fotografēja datus “Google Maps” kartei 2011.gadā.

 

LA.lv