×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. novembris, 2014
Drukāt

Graube: šobrīd uzbrūk Latvijas iedzīvotāju pārliecībai un gara stiprumam (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Šobrīd tiek uzbrukts Latvijas iedzīvotāju pārliecībai un gara stiprumam, aģentūrai BNS sacīja Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Graube norādīja, ka, tuvojoties Valsts svētkiem, ir svarīgi saprast, ka mūsu “stiprā pils” un spēks slēpjas pārliecībā un gara stiprumā. “Pret to arī vēršas mūsu ienaidnieks. Uzbrukts tiek pašam būtiskākajam, kas ir katras tautas pamatā – valsts mīlestībai un cieņai pret viņu. Uzbrukumi un informatīvā kampaņa vēršas pret šo – visbūtiskāko,” uzsvēra NBS komandieris.

Viņš norādīja, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jātic pašiem sev. “Mēs nedrīkstam pakļauties un padoties vājuma brīžiem vai meliem, kas ietekmē mūsu pārliecību,” teica Graube. Komandieris skaidroja, ka ir redzams, kā tiek mēģināts cilvēkus dažādos veidos ietekmēt ar meliem. Tāds piemērs ir Ukraina, kuras kontekstā novērojams, kā, izmantojot moderno tehnoloģiju priekšrocības un klaji melojot, var apmānīt miljoniem un pat desmitiem miljonu cilvēku dažādās valstīs. Graube atzina, ka tādējādi tiek ietekmēta cilvēku ticība un pārliecība un, ka pastāv vēlme līdzīgi ietekmēt arī Latvijas iedzīvotāju gara stiprumu.

Runājot par Valsts svētkiem, Graube atzina, ka viņš tos visvairāk vēlētos pavadīt kopā ar savu ģimeni, tomēr to liedzot darba pienākumi. “Kopš es esmu šajā amatā [NBS komandieris] man nav laika būt kopā ar savu ģimeni – apsēsties, ēst svētku pusdienas un būt kopā. Svētu dienās esmu vairākos desmitos pasākumu – parādēs un dažādās tikšanās. Esmu tajos pasākumos, kur man kā komandierim jābūt,” skaidroja Graube.

Ceturtdien Latvijā notika visu Baltijas valstu bruņoto spēku komandieru tikšanās. Graube pastāstīja, ka tās laikā pārrunāti notikumi, kas šobrīd ir aktuāli reģiona drošības kontekstā. Tāpat Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bruņoto spēku komandieri sprieduši par to, kas darāms, lai Baltijas valstis varētu būt stiprākas un vienotākas un, kas saistīti ar NATO Velsas samitā pieņemto lēmumu īstenošanu. Sanāksmē, kas šādā formātā notiks pirmo reizi pēc NATO samita Velsā, piedalījās Graube, Lietuvas Bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Jons Vītauts Žuks un Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālmajors Riho Terrass.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka sanāksmē Baltijas valstu Militārā komiteja izskatīja arī kopējo vienību – Baltijas  valstu jūras eskadras (BALTRON), Baltijas Gaisa telpas novērošanas tīkla (BALTNET) un Baltijas aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) -, kā arī dalībai starptautiskās militārajās operācijās, NATO un ES spēkos deleģēto kopējo vienību darbības un sagatavošanas procesa gaitu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Krievijas uzpirkti skribenti cešas nomelnot Latviju gan dienu, gan nakti.
  Viņu uzdevums ir tracināt lumpeņus, kas paši nespēj domāt. Viņu uzdevums ir radīt iespaidu, ka viss, kas notiek mūsu valstī ir slikti, ka te nekā laba nav. Ka visi te ir zagļi blēži vai muļķi…

 2. Mani nemaz neskar Krievijas informātīvā propoganda TV,avīzēs un radio, jo to vispār neskatos. No šī Krievijas propogandas es pilnīgi brīvs. Kas mani tracina un nospiež, tas masīvais dažāda veida izvirtības paveidi, kā galenais šodiens ir homoseki, ko apstiprināja mūsu ĀM. Vai šī istabas netīro palagu lieta bija jāpublisko visai sabiedrībai, es dziļi, dziļi šaubos. Nav un nevar būt kādi argumenti, lai to vajadzēja darīt. Vienīgi ja pati persona kaut kur ārzemes, kādā viesnīca netika nofilmets ārvalstu specdienestiem, orgiju laikā. Kaut atceramies Baltkrievijas gadījumu, kur mūsu diplomāts vervēja jauniešus seksa orgijām, numurā kur tika nofilmets. No BAltkrievijas bija jāaizbrauc, jo Baltkrievijas AM to pieprasīja. Valdības struktūras, kā arī Drosības struktūrās nedrīkst pieļaut šāda rakstura cilvēkus darbošanās. Šeit ir jābut ļoti spēcīgam sietam, atlasot darbā.

 3. Kas nicina, nopel, zaka so valsti ir jacinas…… un mes interneta fronte redzam ka si cina attistas… negativie, noliedzosie komentari. Kremla imperijas restauracijas komandai te Latvija ir netikvien savs dzelteni melnais zurnalistu lapsenu puznis bet ari sava labi organizeta interneta komentetaju komanda ar savu iespaidu pret kuru mums ir jaaizstavas un jaiet pretuzbrukuma.

 4. Cilvēka pārliecība veidojas no mātes un tēva pārliecības ģimenē un no tā, kāda ir ģimenes attieksme
  pret savu valsti. Otrs un noteicošais posms ir skola – ko tur stāsta par valsti, kādi pasākumi un nodarbības notiek patriotiskajā audzināšanā. Trešais posms ir masu saziņas līdzekļi – ko tur stāsta un rāda attieksmē pret valsti, vai pārsvarā negatīvo vai arī pozitīvo. Diemžēl mūsu valstī šis ļoti svarīgais jautājums no valsts puses ir atstāts pilnīgā pašplūsmā, jo nav ne sistēmiskas, ne organizatoriskas un valstiskas pieejas. Īpaši tas attiecināms uz skolu un IZM bezdarbību. Tāpēc nav jābrīnās, ka starp jauniešiem netrūkst tādu, kas ietekmējušies no svešas ideoloģijas un nav Latvijas patrioti. Izglītības ierēdņi un skolotāji ir aizmirsuši, ka par valsts patriotu nepiedzimst, bet par tādu viņu izaudzina ģimene, skola un sabiedrība.

 5. Jā,Latvija ir sarežģītu problēmu priekšā un tas ir ļoti bīstami.Ja valsts varā ir slims cilvēks un politiķi to uzskata par normu tad tā jau ir traģēdija.Šie slimie cilvēki ir mafiozs gupējums,kuri iet pāri līķiem.Protams ka viņu piespieda atlāt sevi, jo pretējā gadijumā viņš varēja ari pēkšņi pazust.Okupācijas gados kāda ļoti zināma kultūras cilvēka meitu(kuras ģimenē bija iefiltrējies p-s un kura sāka cīņu par viņa atgriešanu) at-rada Bastejkalna kanālā.Ja sabiedrība klusēs,mēs pazaudēsim Latviju,kura nav dāvināta,bet ar asinīm izcīnīta.Ir laiks pamosties protestam.AICINU!

 6. Graube, par kādu gara un pārliecības stiprumu var iet runa, ja valdības un politiskajā līmenī darboņi uzskata, ka sāks cīņu sabiedrībā, ka grūsties vīrietim ar vīrieti ir skaisti, reklamējami un propogandējami. Par ko mēs vispār šodien varam runāt! Par kādu morali, ētiku un ģimenes vērtībām! Kādu morāli mēs šodien varam mācīt skolās, ģimenē! Vai to ko propogandēja Vinķele, ka Kārlitis var būt Grietiņa un otrādi, sākot no bērnu dārza vecuma. Vai to ko propogandē mūsu Arlietu ministrs. Tas ceļš ko ir izvirzījusi Latvijas politiskā sistēma ar vienotības partiju priekšgalā, ir tautas nāves kultūras propogandēšana un iešana apzinātā nāvē kopā ar visiem eiropas savienības, un ne tikai padibenēm.

 7. Par kādiem iedzīvotājiem runa? Par latviešiem, krieviem vai visiem? Esmu krieviete un neviens, izņemot latviešu nacikus, man neuzbrūk!

 8. Principaa Graubem ir taisniiba. Mums , latvieshiem ir jaabuut taadai mentalitaatei: Ja mums uzbruks, tad mees aizstaaveesimies! Lai tik pameegjina, tad redzees! Ja mees visi taa domaasim, tad mums neuzbruks. Un mees jau neesam vieni. Mees esam NATO!

 9. ”Kas var vairāk noniecināt valsti, ja ne prezidentu vēlēšanas ZOO un rudo lapsu iekļūšana Saeimas namā nevis ar mandātu un pa durvīm, bet pa steigā rakstu alu, kā uz vistu kūti. Tikai tās vistas to vai neapjēdz vai negrib apjēgt. Tad zaķišu nedarbi mandātu pērkot un arī tu- tū…
  Valsts tas ir Prezidents, Premjers un tālāk pakļautības kārtībā un ar lielo burtu. Ja ir tikai zicprezidentiņi un premjerīši ar kredītiem vai vispār pinas savās valdībās tad tiešām nožēlojami.”
  Patriotisms sākas ar skolas pirmo dienu, ar Latvijas vēstures un teritorijas apzināšanu, ar skolēnu darbu savā skolā un tās apkārtnē. Tā pretī arī prezidents, ministri un deputāti ir pagastos un mazpilsētās un ne tikai TV un 18. novembra parādē…Tā varas un nihilisma plaisa ir jau kļuvusi tik liela, ka bailes pat to saprast. Var labot, jā, bet negribas. Ja vēl salīdzina ar Prezidentu Kārli Ulmani- zemnieks ar tīrumā un pietur auto un pāri arumam paspiest roku zemes arājam – vai šodiet tā varētu – šaubos…

Draugiem Facebook Twitter Google+