×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Grestes ģimene priecājas par viņa atbrīvošanu (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

(FILES) - A file picture taken at Cairo's Tora prison on March 5, 2014, shows Australian journalist Peter Greste of Al-Jazeera standing inside the defendants cage during his trial. Egypt deported Greste to Australia on February 1, 2015, after holding him for more than 400 days despite global condemnation of his jailing on charges of backing the Muslim Brotherhood. AFP PHOTO / KHALED DESOUKI

Kataras telekompānijas “Al Jazeera” žurnālista, Austrālijas un Latvijas dubultpilsoņa Pītera Grestes ģimene Austrālijā pirmdien priecājās par viņa atbrīvošanu no Ēģiptes cietuma, bet atzina, ka nevajadzētu piemirst divus viņa kolēģus, kas vēl atrodas cietumā.

Jau ziņots, ka Ēģiptes varas iestādes svētdien atbrīvoja Gresti un izraidīja viņu uz Austrāliju.

“Es ļoti priecājos. Es vienkārši nevaru izteikt, cik laimīga esmu par to,” sacīja Grestes māte Loisa preses konferencē Brisbenā.

“Al Jazeera English” korespondentam Grestem un “Al Jazeera English” Kairas biroja vadītājam, Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonim Mohamedam Fadelam Fahmi 23.jūnijā tika piespriests septiņu gadu cietumsods, bet Ēģiptes pilsonim producentam Baheram Mohamedam tika piespriesti divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem.

Visi trīs apsūdzētie, kas no 2013.gada decembra bija aizturēti, tika atzīti par vainīgiem aizliegtās islāmistu kustības “Musulmaņu brālība” atbalstīšanā un melīgu ziņu izplatīšanā par Ēģiptes atrašanos uz “pilsoņkara” sliekšņa. Grestes, Fahmi un Mohameda advokāti spriedumus pārsūdzēja.

Greste janvārī iesniedza pieteikumu deportācijai no Ēģiptes.

Greste kopā ar savu brāli Maiklu svētdien ieradās Kipras pilsētā Larnakā ar Ēģiptes aviokompānijas “EgyptAir” lidmašīnu. Atbrīvotais žurnālists pašlaik atpūšas Kiprā, un viņa ģimenei vēl nav zināms, kad viņš ieradīsies Austrālijā.

“Viņš sakopo savas domas braucienam uz mājām. Viņš ir drošībā, vesels un ļoti laimīgs par to, ka ir ceļā uz mājām,” sacīja Grestes brālis Endrū.

Grestes tuvinieki bija runājuši ar viņu vairākas reizes un uzsvēra, ka ir svarīgi panākt arī viņa kolēģu Fahmi un Mohameda atbrīvošanu.

“Viņš negrasās aizmirst abus savus kolēģus. Nav šaubu, ka viņa sajūsma [par atbrīvošanu] ir apvaldīta un būs tāda, līdz šie puiši tiks atbrīvoti; viņš neliksies mierā, līdz Bahers [Mohameds] un Mohameds Fahmi būs ārā no turienes (cietuma),” sacīja Endrū Greste.

Fahmi radinieki cer, ka arī viņš tiks izraidīts saskaņā ar Ēģiptes prezidenta Abdelfataha al Sisi dekrētu, bet vēl nav zināms, kad tas varētu notikt. Bahera Mohameda ģimene cer, ka viņš tiks atbrīvots, prezidentam viņu apžēlojot vai tiesai viņu attaisnojot pēc sprieduma pārsūdzēšanas.

Grestes ģimene sacīja, ka Pīters vēl nav pilnībā apzinājies savu pēkšņo atbrīvošanu.

“Viņam bija grūti tam noticēt. Viņš sacīja, ka tas notika tik ātri, ka viņš vēl turpina to aptvert un tas varētu viņam prasīt vairākas dienas,” sacīja Loisa Greste.

Grestes ģimene arī apliecināja cieņu “visiem cilvēkiem, kas viņu atbalstīja, kas veltīja laiku, naudu un enerģiju, cenšoties panākt viņa atbrīvošanu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Labi gan, ka Pīters, Loisas dēls, Endrū un Maikla brālis, nav uzdots par latvieti!
    Esmu bijis par viņa atbrīvošanu, man bijis žēl noskatīties kā tēvs Juris (labi, ka ne Georgs) ar māti pārdzīvo notikušo, taču nepieņemu, ka viņš ir latvietis. Pilsonību viņam savajadzējās, kad musulmaņi šo iespundēja cietumā.
    Ja viņa ģimene būtu latvieši, tad pats atbrīvotais būtu Pēteris, bet brāļi- Andrejs un Miķelis. Atbrīvots, vismaz pieklājības pēc atbrauktu uz Latviju pateikt paldies saviem tautasbrāļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+