×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2017
Drukāt

Čebotarenoka: “Riskējam palielināt pilsoņu skaitu, kas vēlēsies valsts valodas statusu krievu valodai.” (96)

Cebotarenoka_LETA-664x508

Grib likt punktu nepilsoņa statusa piešķiršanai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis jaunnedēļ iesniegs Saeimā likumdošanas iniciatīvu, kas dos iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki bērniem neizvēlas citas valsts pilsonību. Vakar Rīgas pilī notika ekspertu diskusija par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem.

“Jāpārvar baiļu slieksnis”

“Pēc vairāk nekā 26 gadiem pienācis laiks pārvilkt strīpu nepilsoņa statusa piešķiršanai. Mēs tomēr esam progresīva, moderna un demokrātiska Eiropas valsts, kas gatava šāda veida izaicinājumiem. Beidzot jāpieliek punkts riņķa dancim ar nepilsoņa statusa piešķiršanu. Mums nevajag baidīties no pilsoņa statusa piešķiršanas bērniem. Mums jābūt pārliecinātiem par savu valsti. Mūsu izglītības sistēma gatava kopā ar vecākiem ikvienu bērnu izaudzināt par godprātīgu Latvijas pilsoni. Beidzot jāpārvar šis baiļu slieksnis,” ievadot diskusiju, uzsvēra Vējonis. Viņš arī akcentēja, ka šī iniciatīva attiecas tikai uz nākotnes bērniem. Pašreizējiem nepilsoņiem nekādi naturalizācijas atvieglojumi netiekot plānoti.

Tiesībsargs Juris Jansons norādīja, ka ikviena bērna tiesības uz pilsonību nostiprinātas gan starptautiskajos tiesību aktos, gan iestrādātas Latvijas nacionālajos tiesību aktos. “Šobrīd spēkā esošais regulējums Latvijā dzimušiem bērniem garantē tiesības iegūt kādas valsts pilsonību,” uzsvēra tiesībsargs. Vecākiem esot ne vien tiesības, bet pienākums izvēlēties bērnam viņa interesēm vislabāko iespēju. “Bērna atstāšana bez nevienas valsts pilsonības nevar būt viņa labākajās interesēs. Ja vecāki kūtri izmanto likumā paredzētās iespējas, tad atbalstāma regulējuma pilnveidošana, lai pilsonību bērniem piešķirtu automātiski, ja vien vecāki no tā neatsakās, izvēloties citas valsts pilsonību. Nav pieļaujams reģistrēt bērnu bez pilsonības, jo tas ir viņa tiesību pārkāpums. Ja vecāki nerīkojas bērna interesēs, valsts pienākums ir iejaukties un nodrošināt bērna tiesību ievērošanu,” teica Jansons. Tiesībsargs arī aicināja atteikties no termina “nepilsonis”, jo tas esot maldinošs un ar negatīvu pieskaņu, aizstājot to, piemēram, ar apzīmējumu “valstspiederīgais”.

Nepilsoņu rindās jau tagad bērnu ir maz

Starptautisko tiesību eksperts Mārtiņš Paparinskis izvērtējis šādas iniciatīvas atbilstību Latvijas valstiskās nepārtrauktības doktrīnai un vairākām starptautisko tiesību normām. “Pareizā formā izteikts šāds priekšlikums būtu kontinuitātes doktrīnas ietvaros un nebūtu pretrunā ar starptautisko cilvēktiesību un pilsonības normām,” secināja jurists. Pie līdzīga secinājuma esot nonākuši arī Latvijas Universitātes Starptautisko tiesību katedras eksperti.

Kā informēja Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, nepilsoņu skaits Latvijā gadu gaitā ievērojami sarucis – no aptuveni 731 000 nepilsoņu 1995. gadā līdz aptuveni 242 000 pašlaik. Turklāt lielākoties tie ir vecāka gadagājuma cilvēki, bērnu un jauniešu nepilsoņu rindās ir maz. Kopš 2013. gada, kad Pilsonības likumā jau tika atvieglota pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem, bez pilsonības paliek ļoti neliels skaits bērnu. Piemēram, 2016. gadā nepilsoņu ģimenēs piedzima 258 bērni, no kuriem 204 kļuva par Latvijas pilsoņiem.

Pētījumu centrs SKDS šī gada maijā aptaujājis Latvijas iedzīvotājus par attieksmi pret pilsonības automātisku piešķiršanu nepilsoņu bērniem. Rezultāti uzrāda, ka prezidenta iniciatīvu gatavi atbalstīt 76% iedzīvotāju, neatbalsta 16%, bet 8% bija grūti atbildēt (pētījumā SKDS aptaujāja vairāk nekā 1000 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem). Pētījums uzrādīja minimālas atšķirības atkarībā no respondentu tautības vai pilsonības statusa. Atbalstītāju nedaudz vairāk bija starp krieviski runājošiem nepilsoņiem, skeptiķu – starp latviski runājošiem pilsoņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (96)

 1. pareizi “Riskējam palielināt pilsoņu, kuri vēlēsies valsts valodas statusu krievu valodai, skaitu.”.

 2. Okazivaetsja moderatori zabanili na portale ruskij jazik! Kakaja radostj dlja vseh nacionalozabochennih! Mozet poprobujete zapretitj latinskij shryft?!

  U menja vopros k modertoram? Nu, i chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtvejdenije! Bravo!

 3. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!!

 4. Nav nekādu morālu tiesību tā pēkšņi “visiem” …kļūt nepilsoņiem par pilsoņiem…Pilsonību var iegūt ar priekšzīmīgu darbu un uzvedību ( un tā nav nemitīga sadzeršana ar kaimiņiem kā krievu folklorā ) Krievvalodīgo kopienā šeit LR ir daudzi pazitīvi piemēri! Jā vajajag tiekties uz šo līmeni arī pārējiem. Neviens to viņiem neliedz. Puiši un meitenes ar smaidu uz jauniem apvāršņiem!!!

 5. Nu ar tādu prezidentu un pārejo politkretīnu bandu neko labu gaidīt nevar,jo viņu barvedis iz Puzes ir lielāks valsts noracējs par SC.

 6. lai iegūst pilsonību un audzina

 7. Velta dzīvo padomju laikos. Tikai nezinītis var nesaprast atšķirību starp Latviju 1994 un 2017 gadā. Patrioti jāaudzina no šūpuļa!

 8. Nu ar to krievelisko grafistu ielaisties diskusijā ir pilnīgi bezjēdzīgi… Tad jau Bulgakova Šarikovs būtu labāks sarunu biedrs!

  • Tavs stulbums un prasta rupjība ir iedzimta un diez vai esi pāraudzināms.Tava vieta Tambovas zonā par petuhu.

  • Nešūmējies, Ivan, atnāc pie manis — iztaisīsim klistīri.

  • A zachem diskutirovatj s vorom?! Glanoje – o chjom?
   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!

   Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

 9. Netaisos ielaisties diskusijās ar krievu valodā rakstītu troļļa komentāru latviešu portālā. Bet tiem, kas valodas lietošanu jauc ar asimilāciju, gribētos pajautāt- vai tie krievi,kas dzīvo Vācijā vai Anglijā, ASV u.tml., un ikdienā lieto vācu/angļu valodu (bez variantiem), arī uzskata sevi par ar varu asimilētiem?

 10. Lūdzu, lai jau piešķir pilsonību, ja vecāki neprotestēs, bet tad arī jāparedz likumā, ka šie pēc likuma grozījumu pieņemšanas dzimušie bērni-pilsoņi sākot apmeklēt skolu, apmeklēs tikai skolas ar latviešu mācību valodu. Bez variantiem.

 11. Latvieši,savā zemē,nevienam nav parādā.Vismazāk jau krieviem.Visu šo gadu laikā,neesmu dzirdējis ne reizes,ka krievu tautības pārstāvji Latvijā būtu kritizējuši savus tautiešus,kuri uzstājas Latvijā ar promaskaviskiem un šovinistiskiem izteicieniem Latvijas Valsts sakarā.
  Varbūt kās šeit rakstošais moskaļu propagandists var paskaidrot,kāpēc postpadomju Valstīs tāda nepatika tieši pret krieviem,nevis kādas citas tautības pārstāvjiem,bet tieši pret krieviem?
  Varbūt krieviem Latvijā vajadzētu pašiem padomāt,kāpēc tāda situācija izveidojusies.

 12. Peroniski es neticu SKDS aptaujām un vismaz 30 reizes sava dīvee atteicos no šīm aptaujam . Zinu ,ka tik daudz procentos nu nebūs latviešu ,kuri šo murgu atbalstīs . Ir vajadzigs sākuma uz mācībām tikai latviešu valodā skolaas un beernu daarzos īzglītībai but Latvija . Mūsu valsts vadītaji nav risinājuši un ir baidījušies to darīt ,tādēll ir ši faktiski esoša divkopienu valsts ,kura ir izveidojusies ,par Rīgu nerunajost,tur ir dramatiski ,maigi runajot . Kungiem un Prezidentam deretu pabraukat ar tramvaju un trolejbusu ,vismmaz mēnsi un Jūs saprastu ,ka tas butu dramatiski kļūda,jo jaunieši seviški no vāji un āri labi izglītotiås ģimenes faktiski ir naidigi un šovinistiski šei LVåtvijā . Tas i skumji protams . Domāju ,ka likumam ir japagaida vismaz 5 gadi un s ākt ar izglītību valsts valodā un patriotisma maciba pret Latviju arī šiem nelatviešiem ,kuri mums līdzās dzīvos .
  ĻOti Jūs cienot pievienojos Čebotarjonoka kundzes teiktajam . Mums ir atbildīgi jarisina iekšpolitikas jautājumi ar pašcieņun un cieņu nokavetie jautājumi ,ka traucee patiesi cienīt un iemīlēt valsti cilvēkiem ,kuri nav latvieši ,bet šeit dzīvo un dzīvos .

 13. to jau čekas c….. grib, tajā vietā lai izraidītu nepilsoņus

 14. Izskatās, ka nevienam, izņemot šo klubu – balsotājus par neatkarību, nav drosmes pateikt, ka pilsonība ar varu nav jāuzspiež.
  Prezidents labāk būtu domājis, lai pārietu skolās un bērnu dārzos pārietu uz mācībām tikai latviešu valodā.

 15. Ar varu nevienu nevar piespiest būt mīļam! Jau tagad ikviens bezvalstnieks var lūgt Latvijas valstij piešķirt pilsonību savam Latvijā dzimušajam bērnam. Ja viņš neuzskata par vajadzīgu, tad nevajag. Vējonis dzīvo 1940. gada strāvojumam, kad pret paša gribu visiem šeit palikušajiem Staļins piešķīra pilsonību. Zinu personīg ļoti daudz patriotus, kuri nav latvieši. Tāpēc ir jāmotivē kļūt par pilsoņiem! Negrausim pašu valsts pamatus!

  • Piekrītu.Latvijas situācija pēc okupācijas gadiem ir īpaša ,kad pamatiedzīvotāji kļuvuši gandrīz par minoritāti savā valstī.Te ir palikusi lela daļa demobilizēto militārpersonu un valstij nelojālu pilsoņu.Latvieši absolūti nav neko parādā cittautiešiem ,drīzāk otrādi.Varbūt beidzot jābeidz ekspluatēt vārdu “demokrātija” ,ja runa par okupācijas sekām ,kuras rada apdraudējumu valsts neatkarībai ,tās pamatvērtībām.

 16. sandrana_credito@hotmail.com Atbildēt

  Dear Sir / Madam,

  Jums ir nepieciešams aizdot naudu starp indivīdiem, lai risinātu finansiālās grūtības, lai beidzot izkļūtu no strupceļa, kuru izraisījušas bankas, noraidot jūsu kredīta pieteikumus? Sandrana kundze ir spējīga dot jums aizdevumu līdz vajadzīgajai summai un apstākļiem, kas padarīs jūsu dzīvi vieglāku. Tāpēc sazinieties ar mani, lai uzzinātu vairāk par mūsu labvēlīgajiem apstākļiem.

  Mēs piedāvājam no 10 000 eiro līdz 10 000 000 eiro ar atmaksas termiņu no 5 gadiem līdz 25 gadiem ar likmi 2% gadā. Jūs varat sazināties ar mani pa pastu:

  paldies

 17. Vējonis laikam grib latviešu nācijas iznīcību. Kāpēc klusē NA?

 18. Mēs esam ļoti daudzi, kas uzskata, ka 4.maija režīma neveiktā dekolonizācija un lustrācija ir noziegums pret latviešu tautu un latviešu valsti! Un pie tā mēs arī paliekam, pieprasot izpildīt starptautiskās konvencijas un novērst nozieguma – okupacijas sekas! Nedrīkst turpināt prettautisko noziegumu un prettiesiski, bez referenduma turpināt legalizēt okupācijas sekas, nelikumīgi paplašinot pilsoņu loku ar pārsvarā nelojālajiem iebraucējiem no okupantu valsts – psrs. Un nevis šo NETAISNO un 26.gadus ieilgušo ABSURDU BEIDZOT NOVĒRŠOT, ko taisnīgi un pamatoti no valsts prezidenta un valdības, Saeimas gaida visa valsts nācija, visa latviešu t

  Tas ir vieniigais celsh,kaa latvieshus glaabt!

  • Tātad tu atzīsti, ka 1918. gadā Ļeņins Latvijai nelikumīgi iedeva neatkarību, un 1991. gadā vietējie fašisti to tik pat nelikumīgi atjaunoja?

   • Tavs Ļeņins nevienam neko NEIEDEVA, bet bija spiests piekāpties !!!
    Fašists esi TU – sarkanais fašists !

   • Tieši tādu dēļ kā tu nedrīkst automātiski dot visiem pilsonību ,jo saviem bērniem ar pirmo dienu māci , ka Latvijā vajaga divvalodību un te ir krievu zeme, latvieši ir nenozīmīga Krievijas impērijas minoritāte ,tikai Ļeņins nedaudz pārspīlēja,jo sabijās no stāvokļa frontē.

    • Puišeļi! Ko jūs jēdzat no Gabrieles d Anuncio un Benito Musolini idejām un darbiem. Fašisms ir lielisks valsts kapitālisma modelis! Tas nav ne par matu sliktāks par socialistisko un nacionālsocialistisko. Putins Krievijā ir ieviesis nacionālsocialistisko…

   • Tavs Ļeņins ,protams,neko neiedeva.tas ir latviešu sarkano strēlnieku nopelns,nevis tava ļeņina.1920.gadā nevis1918.gadā tavs ļeņins parakstīja Miera līgumu ar Latviju un uz mūžīgiem laikiem atteicās no Latvijas teritorijas,bet tavs staļins 1937.gadā par to pavēlēja visus latviešus.kuri bija palikuši Krievijā,nošaut.Kā var 21.gadsimtā latviešu valodā paust tik trakus murgus…

  • Manās acīs tu esi provakātors ne latvietības aizstāvis, pie tam pats sēdi augšā pie siles un bez sirdsapziņas pārmetumiem dari visas nelietības ieskaitot naida kurināšanu. Kāpēc tevi nemaz neuztrauc zemes fonda darbība, kas it kā uzpērk Latvijas brīvās zemes. Uzpirktas ir 3000ha, tas ir tikai trešā daļa no viena bijušā kolhoza. Bet lielākais ārzemnieku darījums ar Latvijas zemi ir 110 000ha, tas ir 10 kolhozu zeme. Un galvenais, darījums noticis jau ārpus Latvijas, nemaz nemaksājot Latvijā nodokļus, tikai notikušo darījumu reģistrējot Zemes grāmatā. Kāpēc tevi neinteresē apstākļi, kas izraidījuši simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju no savas zemes, kāpēc netiek darīts ne melns aiz naga šo apstākļu novēršanai. Latvijai ar tērauda zobenu gājuši pāri zviedri, vācieši krievi, poļi. To esam pārcietuši un nometuši. Tagad iet mums pāri ar naudas zelta zobenu, to pārciest nav izredžu, jo valdības vīreļi bez Briseles atļaujas pat savā ķemertiņā nezina ar kuru roku papīrs jānorauj. Un kāpēc tā nav pie poļiem, ungāriem, pat melnkalnei ir savs mugurkauls.

 19. Latvija nav ratificejusi naves soda atcelsanu, Latvijas Neatkaribas laika naves sods izpildits tikai vienu reizi,Kaupenam,tad tagad Latvijas Valsts un pilsonu vitalajas intereses,lai kremla cekisti neparnemtu varu ES un NATO Valsti Latvija ir jaatjauno naves soda izpildisanu par Valsts nodevibu.Tuvojoties Launuma Imperijas un Baltkrievijas militarajam provokacijam “zalo” cekistu valdiba, ES un NATO Valsti Latvija,gatavojas visiem okupantu davinat Latvijas Valsts pilsonibu.

 20. Nu krieviski runājošos no valsts neizdzīsi. Tad nav ko aplamu naidu kurināt. Visvecākais laupītāju triks, sanaidot vietējos un pēc tam bez piepūles savākt ko esi iekārojis. Latvijā tas darbojas ideāli. Cik tad ls zemes, meži, jūras krastam pieguļošās zemes vairs pieder vietējiem iedzīvotājiem. Un tie nav vietējie krievvalodīgie, kas tur saimnieko. Kā mežā sauksi, tā atsauksies. Vēju sēsi, vētru pļausi. Pareizi prezidents dara, pat ātrāk to vajadzēja darīt. Mēs divas tautības nespējam, kā tuvi kaimiņi, saprasties. Kā gan ASV iedzīvotāji spēj saprasties un sadzīvot? Tur ir vesels tautību un dažādu rasu kokteilis. Un šim kokteilim neviena valsts tā īsti pretī stāties nespēj. To veco plati par krievvalodīgajiem laiks nomainīt.

  • Tātad krievvalodīgie ir tautība,es “latviešvalodīgais” māku runāt ari krieviski,vāciski,sliktāk angliski,ukrainiski,pat čigānu valodu mazliet pieprotu,bet kas tiem “krievvalodīgiem” traucē apgūt mītnes zemes valodu.. latviešu”tolerance”,šovinisms,nepareiza žokļa uzbūve.Latvijas valstī ir valsts valoda -latviešu,tātad visi pilsoņi prot latviski,nepilsoņi,tūristi,viesstrādnieki-izmantojiet tulka pakalpojumus.Tā latviešu padevigā,momentālā pāriešana uz krievu,angļu valodu ir netikai smieklīga,bet gan pretīga1

  • Nav jau smuki tā rakstīt,bet Vējoņa pēdējā laika aktivitātes izskatās idiotiski.Kādā veidā tad mana-latviešu tautība traucē krievu kaimiņam un krievvalodīgajai Latvijas “”tautībai”?kāpēc tā “tautība”” nevar ar mums latviešvalodīgajiem krievvalodīgajiem saprasties?Kādu “vētru”” tu taisies ‘pļaut””?Varu tev darīt zināmu,ka Amerikā ir simtiem tautību no visas pasaules un nevienai no tām pat prātā neienāk prasīt,lai valsts finansē skolas viņu dzimtajās valodās,vai piešķir valsts valodas statusu tai pašai krievu valodai.Visi,visi kā viens runā un raksta angļu valodā.Un kas tevis aizstāvētajai krievvalodīgajai jaunatnei traucē,bērnu reģistrējot,pievilkt,tā teikt,ķeksīti vietiņā par latvijas pavalstniecību bērnam Bērns vienalga jāreģistrē,patīk tas vai ne.Nevajag lietot apreibinošas vielas,tad netaps tik dumjš komentārs!

  • Lai vēlētos runāt, reģistrēties kā Latvijas pilsonis, tas ir jānopelna pašiem latviešiem. Tāpat kā krievvalodīgajiem jānopelna iespēja to izdarīt. Nu nevajag visu laiku bakstīt vienam otru tais sāpīgākās vietās, tas tikai pie konfliktiem ar neparedzamām sekām var novest. Ieguvumi šeit nespīd ne vienai pusei. Bet pienācis laiks padomāt, kā pārmest saprašanās laipu pār šo nevajadzīgo konfliktu purvu.

   • iegaumē, boļševiku trolli ! Atbildēt

    Latvieši savu Latviju ir sen nopelnījuši !
    Kaut kas ir jānopelna tev, no kādas ratupakaļas izkritušajam !

   • Kāpēc latviešiem jānopelna okupācijas seku turpināšanās ?Kas tad krievvalodīgie par kaimiņiem?Tie vienkārši ir šovinistiskas lielkrievu nācijas daļa,kuri tādu latviešu valodu ,kultūru ,vēsturi uzzina tikai tik daudz ,cik Krievijas kanāli pārraida un Vesti publicē,cik krievu skolās māca “lojālie” skolotāji.

  • Lai uzpirktu zemi Latvijā ,krieviem neinteresēja ,kas par zemi ,cik maksā -tikai dod!Kur viņi tālak pārdeva vai uz kā vārda uzrakstīja -nezinu.(no māklera pieredzes)

  • Latvijā līdz 1940. g. nāvessods bija pakāršana, un tas par kriminālnoziegumiem (arī Ansim Kaupēnam, Adomaitim un daudziem citiem) tika regulāri izpildīts. Nevajag tiražēt dezinformāciju!

 21. Valsts valodas statusu? Atbildēt

  Tas tikai iesākumam!

 22. Jau tagad ir pilsoņi,kuri valsts valodā nerunā.Vai nepietiek? Vispirms nodrošiniet tiesības apgūt valsts valodu no dzimšanas vai vismaz no nērnudārza. Vējonim laikam sekas pēc slimošanas ,bet pārējie? Krieviem bērnudārzi,skolas,TV lielākā daļa un latviešiem visur jāpaklusē.

  • =Vējonim laikam sekas pēc slimošanas ,bet pārējie? =
   Helvēcijs – Kad muļķis ieņem augstu amatu, ar viņu apietas kā ar ģēniju.
   pārfrāzējot – kad augstais amats saka kādu muļķību, to uzskata par ģeniālu…
   Nožēlojami ar to prātu …
   Ir taču iespēja ar parakstu bērnām dot pilsonību – tikai tas paraksts apliecina par Latvijas atzīšanu par valsti un tad nevar teikt – Krievijas nākošā guberņa un prezidents Putins. To pastarpināni vēlas ZZS ar savu zicprezidentiņu Vējoni, kurš nu patiesi neapzinās savu šestjorkas lomu Saskaņas un ZZS spēlē.
   Nesaprati – lasi no sākuma…

 23. Latvisko pilsoņu skaitu palielināsim ja valstī būs viena skolu sistēma, ar valsts valodu kā mācībvalodu.

  • To:grafistam.(10.09.2017.plkst.01:03)
   Okupantus un vinu pecnacejus partaisit par Latvijas Valsts pilsoniem nav garantija par so “jaunpilsonu” lojalitati Latvijas Valstij un latviesu tautai. Vai Zdanoka,Mamikins,kremla maratonskrejejs & Co ir uzticgi ES un NATO Valsts Latvijas pilsoni ?

   • Esmu cits grafists,bet pie lietas-Es jau ar ar sirdi un dvēseli vēlos Ženēvas konvencijas ievērošanu attiecībā uz Latviju,bet ar prātu saprotu,ka DDDir utopisks sapnis,pārāk daudz mankurtu,liberastu,kremlinu ir starp latviešiem..ko Brisele teiks,ko Maskava..

    • Ti durak, a ne grafist!
     You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!

  • Da hren tebe! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki!

 24. A.Balts
  09.09.2017 00:59
  A.Balts
  08.09.2017 01:23
  Boney Mcbrain
  07.09.2017 14:53
  Noziegums nerada tiesības. Nolaupot kaut ko, laupījums nekļūst par nolaupījušā īpašumu de iure, lai arī ir tāds pēc nozieguma ir de facto. Arī Baltijas nolaupīšana nedrīkstēja radīt tiesības laupītājiem un viņu pēctečiem kļūt par Baltijas valstu pilsoņiem. Diemžēl šīs vienkāršais juridiskais princips nodevīgi netika ievērots, un šī tiesībsarga iniciatīva ir tikai jau esošā principa pārkāpuma paplašinājums.
  =================================
  Tas NAV esošā principa pārkāpuma paplašinājums, bet gan apzināts un mērķtiecīgs NOZIEGUMS pret latviešu tautu un kā tāds arī kvalificējams!
  =================================
  Mēs esam ļoti daudzi, kas uzskata, ka 4.maija režīma neveiktā dekolonizācija un lustrācija ir noziegums pret latviešu tautu un latviešu valsti! Un pie tā mēs arī paliekam, pieprasot izpildīt starptautiskās konvencijas un novērst nozieguma – okupacijas sekas! Nedrīkst turpināt prettautisko noziegumu un prettiesiski, bez referenduma turpināt legalizēt okupācijas sekas, nelikumīgi paplašinot pilsoņu loku ar pārsvarā nelojālajiem iebraucējiem no okupantu valsts – psrs. Un nevis šo NETAISNO un 26.gadus ieilgušo ABSURDU BEIDZOT NOVĒRŠOT, ko taisnīgi un pamatoti no valsts prezidenta un valdības, Saeimas gaida visa valsts nācija, visa latviešu t

 25. Tagad iedzer cukurūdeni,validolu un lēni un rūpīgi pārtulko abus savus penterus valstvalodā,valodā kuru pieklajīgi cilvēki lieto šajā portālā!

  • Cukurūdens ir jāiedzer tev,lai smadzenes sāk strādāt ,jo neesi spējīgs saprast elementāras lietas:okupācija lienošā veidā turpinās ,tiek darīts viss ,lai to pašu lēno okupāciju un krievu valodu legalizētu-tā sakot,demokrātiskā ceļā.

  • You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! ? Ti ze vor, suka. Prekrati vorovatj chuzije niki! Vipej jadu!

 26. Vējonis ir tieši tāds kā viņa vārds. ZZS ieliktenis.

 27. Bankas Baltija” viceprezidentei vajadzētu atturētie no publicitātes.
  “Banka Baltija” bija nelietīga organizācija, bet Velta Čebotarenoka izliekas, ka nekas nav noticis.

 28. Būtu protams patīkami, ja nacionālisti uz šī pamata panāktu, ka ievieš izglītību valsts valodā, bet vispār šī diskusija ir bezjēdzīga – nepilsoņu bērni jau tagad var iegūt pilsonību, ja vecāki piekrīt, nekādu citu papildu prasību līdz ar to tie kas neigūst ir pāris desmiti gadā, pārāk maz, lai tas kaut ko vairs būtiski mainītu. No otras puses, ja vecāki būtu spiesti izvēlēties bērnam jebkādu pilsonību, tad tas pabojātu dzīvi kremliniem, kam tik ļoti patīk stāstīt, ka mēs ļaunie lūk diskriminējot šeit dzimušus krievus, turklāt nav jau teikts, ka jaunie vecāki noteikti izvēlētos Latvijas pilsonību, tātad iespējas, ka tie bērneļi nākotnē kaut ko varētu politiski ietekmēt daļā gadījumā vispār atkristu

 29. MUSU VAJONIS …BUS SAEDIE S…..NELABOS MELNOS IKRUS…….PA KLUSO NO KRIEVIJAS IEGADATAS….TAPEC IR SACIS MURGOT

 30. Kad būs visas skolas ar valsts valodu? Kad būs latviska (nevis kangaru) valdība? Laiks ir izbeigt okupācijas sekas.

 31. Ar Abrenes zaudēšanu par maz?

 32. Simptomātiski, ka no visiem rakstā pieminētajiem viedokļiem virsrakstā izcelts tieši šis, kurš, kā izriet no raksta, bijis izteiktā mazākumā.

 33. Vienlaikus ar pilsonības piešķiršanu jālikvidē krievu skolas!

 34. ak, saprāta balss! paldies veltai par saprāta balsi tuksnesī!

 35. Kāpēc pilsonība nepilsoņiem jāuzspiež ar varu?
  Nepilsoņiem taču nav absolūti nekādu problēmu padarīt savu jaundzimušo bērnu par pilsoni, ja vien to vēlas. Prot, tas jānorāda reģistrējot bērnu. Vai tas ir daudz prasīts?
  Labāk būtu domājuši, lai bērnu dārzi un skolas būtu valsts valodā.
  PILSONĪBAS LIKUMU ATVĒRT VAĻĀ IR VAIRĀK KĀ NEPRĀTS. kādi tikai tad nenāks priekšlikumi – nulles variantu ieskaitot.

 36. Kapec netiek veikta Latvijas dekolonizacija? Laikam latviesi parak mil savus kolonistus un okupantus un tapec nav pelnijusi labklajibas valsti. Un tas Cebotarenoks pirms 23 gadiem stradaja Bankaa Baltija par Laventa vietnieku…

 37. Info man liekas novecojis.
  šobrīd kaut kur ap 216 000 tūkst.
  katru gadu ap 15000 līdz 20000 pazūd!
  Problēma pazudīs pēc 10 gadiem!
  Bet izglītības sakārtošana (vienota sistēma) tas ar ko būtu jāsāk!

 38. Čebotarenokas viedoklis neiztur kritiku. Pirmkārt, tie bērni, kuri sāks saņemt pilsonību automātiski, politiskajā dzīvē aktīvi varēs iesaistīsies aptuveni pēc 20 gadiem. Ja saprotams neizšķirsies par ekonomisko emigrāciju uz ES Rietumvalstīm. Tad viņiem politiskā dzīve Latvijā būs maznozīmīga. Bez tam, kā uzrāda statistika, jau tā četras piektdaļas nepilsoņu bērnu iegūst Latvijas pilsonību uz vecāku iesnieguma pamata, līdz ar to pilsoņu skaita pieaugums nebūtu nozīmīgs. Lai mūsdienās organizētu t.s. tautas iniciēto referendumu ir jāsavāc tik daudz notariāli apliecinātu pilsoņu parakstu, ka tādi referendumi praktiski kļuvuši neiespējami. Pēc valsts valodu referenduma neviens pats referendums vairs nav noticis, nav ticis ierosināts. Un visbeidzot, lai panāktu sekmīgu konstitucionālo referendumu divvalodības jomā, latviešiem būtu jākļūst par minoritāti.

 39. Kad sagaidīsim Prezidenta iniciatīvu samazināt 21% PVN likmi maizei līdz 0-7%-kā Lielbritānijā,Īrijā,Maltā,Šveicē,Lihtenšteinā,Luksemburgā,Andorā,Itālijā,Spānijā,Polijā,FrancijāMonako,Horvātijā,Beļģijā,Nīderlandē,Ungārijā,Maķedonijā,Bosnijā un Hercegovinā,Vācijā,Islandē

 40. Vai pat(skat.virsrakstu)atsevišķu reģionu pievienošanu Krievijai!

 41. Cik gadu vajadzēs, 1? 2?, kad prezidents ķersies pie nākamā punkta izpildes Putina norādījumos postpadomju zonai? Divas valsts valodas. Krievijas “miera” spēki mūsu teritorijā, referendums par aiziešanu no ES …
  Rīdzenes sarunas neesot valsts nozagšana, ne pat pazīmes, bet kas tad ir vienošanās par tādu prezidentu iedabūšanu?

 42. Prezidents nespēj būt latviešu tautas mīlēts prezidents, tāpēc pārmetas uz nepilsoņiem.

 43. Šodien Latvijā ir NATO karaspēks un arī ASV šeit ir savas stabilas intereses. Kas tagad traucē valdībai valsts un pašvaldību finansētajās izglītības iestādēs (t.sk. bērnudārzos) pāriet uz apmācību tikai valsts valodā? Kas??? Tikai ministru gļēvums!!! Jau 2012.g. referendumā par krievu valodu kā otru valsts valodu piedalījās 70% no balsstiesīgajiem. Un 75% no viņiem jau tad nobalsoja PRET!!! Krievu valodas gribētāji bija spējīgi savākt tikai 25% balsu!!!

 44. Tas lielais nepilsoņu skaits Latvijā ir iepludināts nelikumīgi, pārkāpjot starptautiskās tiesības. Lai sakārtotu pilsoņu jautājumu jāveic deokupācija, kaut novēloti, bet tikai tā un nekā citādi.

 45. pieprasa kā otru valodu angļu tad musejie jau uzreiz gatavi izklāties, kaut angliski runājošo te ir pavisam niecigs skaits.

  • Neviens to angļu valodu neprasa!!! Tikai lielinieku šovinisti bāžas virsū ar savu krievu valodu!!!

   • Nu – melot jau arī nevajag. Tieši investori pieprasa Latvijā otru valsts valodu – angļu. Viņiem nav laika lauzīties kādas mazas tautiņas mēlē. Ja negribiet – nevajag, mūsu bizness ies jūsu valstij garām, atā!

 46. Jā, tā 4.maija Latvija ir pielaidusi nekaitāmas kļūdas klausot visādiem van der dīvāniem,vvf arī savu artavu pielika jeņķiem izpatikdama un tagadējiem pseidoliberāļiem,sorrosa faniem Latvija pie vienas vietas, nu un Aivars,Ainārs,Andrs vienmēr ir pazemigi klanījušies Maskvabadas virzienā,kaut kāds milzīgs gļēvums,pašcieņas deficīts..

Draugiem Facebook Twitter Google+