Ekonomika
Nauda

Grib stingrāk uzraudzīt banku klientu kontu apgrozījumu 16

Foto LETA

Finanšu ministrija (FM) plāno grozīt informācijas apjomu, kādu kredītiestādēm par saviem klientiem būs jāsniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID), paredz ministrijas šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā prezentētais piedāvājums.

Ministrijas pārstāvji norādīja, ka esošais regulējums paredz, ka kredītiestāde un maksājumu pakalpojumu sniedzējs līdz 1.februārim iesniedz informāciju VID par fiziskajām personām – Latvijas rezidentiem, kuru konta debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedz 15 000 eiro, norādot cita starpā konkrēto bankas konta numuru, attiecībā uz kuru minētais nosacījums izpildās.

Ministrijas piedāvātie grozījumi paredz, ka kredītiestādei būs jāsniedz informācija par savu klientu, ja tā pieprasījuma noguldījuma kontu un/vai maksājumu kontu kopējā debeta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes ietvaros iepriekšējā gadā pārsniedz 15 000 eiro.

Kā ziņots, Saeima pērn jūlijā pieņēma grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz pienākumu kredītiestādēm un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem reizi gadā VID iesniegt informāciju par klientiem – fiziskajām personām, kuru konta debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedza 15 000 eiro.

LA.lv