×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

LOK projekts “Sporto visa klase” piesaistījis jau vairāk nekā 1000 bērnu

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Sportošanas bacilis ir lipīgs! Par to varēja pārliecināties ceturtdienas pievakarē Olimpiskajā sporta centrā, kur atklāja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta “Sporto visa klase” otro sezonu.

Pagājušajā mācību gadā tajā piedalījās sešas trešās klases no lielākajām Latvijas pilsētām, bet nu projektā iesaistījušās teju pussimt klases – 43 trešās klases no visas Latvijas, arī nelielām apdzīvotām vietām, un sešas nu jau ceturtās klases, kuras projektā piedalījās arī pērn. Šajā sezonā projektā būs iesaistīti gandrīz 1200 bērni.

“Jā, mēs gribam sportot katru dienu!” sauca projekta dalībnieki, un tāda iespēja šajā mācību gadā viņiem būs. Jāpiebilst, ka, veicot projekta pirmās sezonas dalībnieku aptauju, 92 procenti skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā “Sporto visa klase”. Arī 91 procents vecāku un 94 procenti skolotāju ļoti pozitīvi novērtēja projektu.

Stalbes vidusskolas sporta skolotāja Renāte Hmeļņicka projektā ar skolas 3. klasi iesaistījusies tikai tagad. Viņa pastāstīja, ka piedalīties projektā bija skolas direktora iniciatīva, bet pašvaldība to atbalstījusi. “Bērni ir ļoti priecīgi. Jo sevišķi tāpēc, ka nu viņus vedīs peldēt,” sacīja skolotāja, un bērni piebalsoja: “Jā, jā, mums patīk sporta stundas!”

Gan pērn, gan arī šogad projektā iesaistītie skolēni sportos saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas speciālistu izstrādātu programmu.

Projektu “Sporto visa klase” LOK sāka, lai pierādītu, ka skolās jāpalielina sporta stundu skaits. Ledus ir sakustējies! Pērn Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonas, jautātas, kad tiks palielināts sporta stundu skaits, atrunājās ar pārāk lielo skolēnu noslodzi. Šogad projekta otrās sezonas atklāšanā klāt bija arī IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Viņš solīja, ka IZM “tuvākajā laikā darīs visu, lai vismaz trīs sporta stundas nedēļā būtu visiem Latvijas skolēniem”. Vēlāk viņš paskaidroja, ka tuvākajos mācību gados trešā sporta stunda kā obligāta gan vēl netiks ieviesta, jo vispirms jāizstrādā jauns mācību saturs. Turklāt sporta stundu skaits nevar būt pašmērķis. Svarīgāk esot, lai šīs stundas būtu pilnvērtīgas. Tajā pašā laikā viņš pieļāva: nākotnē daļai klašu varētu palielināt noslodzi, lai stundu sarak­stā atrastos vieta vēl vienai sporta stundai. Būtiski, ka IZM no šā gada valsts budžeta atvēlējusi teju 16 000 eiro, kas izlietoti sporta tērpu un sporta inventāra, piemēram, peldbriļļu un pildbumbu, iegādei projektā iesaistītajām skolām.

Papildu sporta stundas jāapmaksā pašvaldībai, un redzams, ka aizvien vairāk vietējās varas gatavas ieguldīt naudu bērnu fiziskajā attīstībā. LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers ir pārliecināts, ka projekta dalībnieki nostiprinās veselību un veidos pareizu stāju.

Taču projekts veicinās ne tikai skolēnu fizisko attīstību. Nostiprināsies bērnu draudzība, jo viņiem būs jābūt komandai. Mācību gada noslēgumā tiks noteikti uzvarētāji – tā būs klase, kurai būs labi veicies gan projekta dalībnieku sacensībās, gan mācībās. Pagājušajā mācību gadā uzvaras laurus plūca mazie sportotāji no Rīgas Hanzas vidusskolas.

Fakti

Projektā “Sporto ­visa klase” iesaistītajiem bērniem sporta stundas būs katru dienu: papildus obligātajām divām sporta stundām būs vēl trīs. Viena no tām būs peldēšana, otra – sporta spēles vai aktivitātes svaigā gaisā, trešā būs veltīta vispārējai fiziskajai sagatavotībai un vingrošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+