Pasaulē
Baltija

Grībauskaite izpelnās Krievijas Ārlietu ministrijas asu nosodījumu38

Foto – AFP/LETA

Krievijas Ārlietu ministrija asi nosodījusi Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites izteikumus Lietuvas radio. Sarunā ar Lietuvas sabiedrisko raidstaciju viņa nodēvēja Krieviju par teroristisku valsti.

Vakar intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio Grībauskaite norādīja, ka arī Eiropu var piemeklēt agresijas vilnis, ja Krievija netiks apturēta. “Pašlaik Ukraina cīnās par mieru visā Eiropā. Ja teroristiskā valsts, kas īsteno agresiju pret savu kaimiņu, netiks apturēta, šī agresija var izplatīties Eiropā un ārpus tās robežām,” sacīja Lietuvas prezidente.

Šādi Grībauskaites vērtējumi izpelnījās asu Krievijas Ārlietu ministrijas nosodījumu. Ministrijas pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs paziņoja, ka Grībauskaites “pretkrieviskie paziņojumi savā ekstrēmismā pārspēj Kijevas nacionālradikāļu izteikumus”, informē Krievijas ziņu aģentūra “Itar-tass”.

“Viņas paziņojumi tikai un vienīgi kavē risinājuma meklēšanu Ukrainas krīzē,” paziņoja Lukaševičs. “Tikmēr apdomīgi politiķi, kuri necenšas iegūt marginālu spēku simpātijas un kuri ir patiesi noraizējušies par situāciju Ukrainā, pieturas pie citādas, atbildīgākas retorikas.” Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis arī “ieteicis” Lietuvas prezidentei mazināt savu “komjaunatnes aktīvistes degsmi” un atbrīvoties no padomijas pagātnes kompleksiem, kuri “acīmredzot liek viņai justies svētākai par pāvestu”.

LA.lv