×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
12. jūnijs, 2018
Drukāt

Grībauskaite: Lietuvā valsts pamatus no politiskajām aizkulisēm grauž alkatības ķirmis (6)

Foto -LETA/BNSFoto -LETA/BNS

Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite, 12.06.2018.

Lietuvā izdevies apturēt oligarhu centienus pārņemt demokrātisko sistēmu, taču tas prasījis ļoti ilgu laiku, otrdien savā gadskārtējā ziņojumā Seimam atzinusi prezidente Daļa Grībauskaite, pieminot tiesā nonākušo skaļo politiskās korupcijas lietu, kurā apsūdzēto sarakstā ir viens no lielākajiem Lietuvas biznesa koncerniem un divas partijas.

Vienlaikus viņa norādījusi, ka joprojām atrodas aizvien jauni Lietuvas iztirgotāji un mēģinājumi nozagt valsti nerimstas.

“Oligarhu centienus pārņemt demokrātisko sistēmu mēs piebremzējām, bet sāpīgi apsvilinājuši nagus esam visi, tai skaitā es,” izteikusies Grībauskaite. “Žēl tikai, ka ar korupcijas iztramdīšanu neveicās tik raiti – bija vajadzīgi gandrīz divi prezidenta amata pilnvaru termiņi, un tiesībsargājošajām iestādēm pagāja tik ilgs laiks lai no aizdomām pārietu pie pierādījumiem.”

Pēc prezidentes teiktā, domājot par Lietuvu, viņu pārņem divējādas jūtas.

“No vienas puses, mēs redzam brīnišķīgu brīvības lolojumu, par kura progresu sajūsminās visa pasaule un ar ko lepojamies mēs paši. No otras puses, valsts pamatus no politiskajām aizkulisēm nemitīgi grauž alkatības un neuzticēšanās ķirmis, liekot cilvēkiem labāku un taisnīgāku dzīvi meklēt svešumā,” viņa sacījusi.

“Sakustinot politiskās korupcijas ūdeņus, mūsu acīm pavērās “neredzēta Lietuva”, lai gan visi nojautām par tās esamību,” norādījusi Grībauskaite, atsaucoties uz pazīstama fotoalbuma nosaukumu. Pēc viņas teiktā, šai “neredzētajā Lietuvā” “visu pārmāc cinisks aprēķins, tur rosās alkatīgi, blēdīgi pašlabuma meklētāji, kas nesaskata valsts ideju, tur saprot tikai šantāžas, melu un draudu valodu, bet spiediens un ietekme ir ejošākā prece.”

Viļņas apgabaltiesa pagājušajā nedēļā sāka izskatīt politiskās korupcijas lietu, kurā apsūdzēto sarakstā ir viens no lielākajiem Lietuvas biznesa koncerniem “MG Baltic” un divas partijas – Liberāļu kustība un Darba partija, kā arī četri bijušie un esošie politiķi un viens uzņēmējs.

Tikmēr Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komiteja nesen pabeidza izmeklēšanu, kurā atklājās nelikumīga biznesa grupējumu ietekme uz politiskajiem procesiem un lēmumu pieņēmējiem.

Vienlaikus Grībauskaite savā runā kopumā atzinīgi vērtējusi tiesībsargāšanas iestāžu darbību, norādot, ka tās jau kļuvušas patstāvīgākas un spējīgas “iekšējos draudus atpazīt tāpat kā ārējos, un ne tikai atpazīt, bet arī novērst”.

Viņa īpaši uzsvērusi, ka attīrīšanās procesā un cīņā pret mahinatoriem jāiesaistās visai sabiedrībai.

“Dzīvot bez aizkulišu ietekmes būs jāmācās visiem, pirmām kārtām partijām, jo vienīgi brīvi politiķi var pieņemt brīvus lēmumus,” secinājusi prezidente.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Latvijā alkatība ir 10X lielāka nekā Lietuvā. Pie mums “patriotisms” vai “ideālisms” ir lamu vārds.

    • Latvijas ķirmji valdībā Atbildēt

      Te nu mēs varam lepoties ( sliktā nozīmē), ka esam apsteiguši savus Baltijas kaimiņus politiskās korupcijas ūdeņos, nokļūstot pirmajā vietā starp tām. Vārdu plūdi un solījumi, uzlabot sociālo nevienlīdzību valstī, mafijas piesegšana jau noveduši līdz valsts amatpersonas slepkavībai, bet Tieslietu ministrs, vēsā mierā, bauda vasaras skaisto laiku un neņem galvā notiekošo. Sagatavojas rudens vēlēšanām ar domu palikt amatā un turpināt bezatbildīgo dzīvi valdībā.

  2. Gribauskaite vēl nav redzējusi Latvijas ķirmjus! Latvijas ķirmjii ir grauzēji, kodēji, (ie)rāvēji …. un daudz.

  3. Kā tikai atļāva iztirgot Lietuvas un Latvijas zemi ārzemniekiem, kā par lētu naudu atdeva uzņēmumus ( Lietuvās atomelektrostaciju) – tā alkatības ķirmis dabūja brīvi izplesties. Nu, šie dižkungainišai un bāleliņi brīnās par sekām…

  4. Gluži tāpat ir arī Latvijā!!!

  5. Bēdīgi, taču lietuviešiem paveicies ar prezidenti. Noteikti vairāk nekā Latvijai, kuras prezidents pat pēc oligarhu sarunu skandāla nekautrējās apmeklēt un apsveikt vienu no redzamākajiem valsts nozadzējiem viņa jubilejā.

Draugiem Facebook Twitter Google+