×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Gribējis nošauties, lai «pasargātu dienesta godu»


Polijas militārais prokurors pulkvedis Mikolajs Pšibils, kurš nedēļas sākumā preses konferences laikā mēģināja nošauties, paziņojis, ka šādi rīkojies, lai “aizsargātu sava dienesta godu” un “pievērstu uzmanību aizsardzības iepirkumu jomā valdošajai korupcijai”, ziņo Polijas mediji.


 

Pirmdien, tiekoties ar žurnālistiem, Pšibils preses konferences laikā lūdza žurnālistus uz brīdi atstāt viņa kabinetu. Kad mediju pārstāvji to izdarīja, Pšibils mutē iebāza pistoles stobru un nospieda tās gaili. Viņš nekavējoties tika nogādāts slimnīcā, un viņa dzīvībai briesmas nedraud. “Manu rīcību ietekmēja lietas, ko izmeklēju. Viena no tām ir saistībā ar visnopietnākajiem finanšu pārkāpumiem, kādi jebkad bijuši Polijas armijā,” apgalvoja Pšibils. “Uz spēles likti ne tikai simtiem miljonu zlotu no valsts budžeta, bet arī poļu karavīru dzīvības, jo viņi bieži saņem bojātu ekipējumu.” Viņa departaments arī izmeklē lietu par medijos noplūdināto informāciju saistībā ar Smoļenskas aviokatastrofu 2010. gada aprīlī, kurā bojā gāja toreizējais Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un 96 citas augsta ranga Polijas amatpersonas.

Prokurors arī stāstījis, ka viņa dzīvību izglābis viens no operatoriem, kurš atgriezies kabinetā samainīt kamerām vadus. Kad operators vēris kabineta durvis, Pšibils sarāvies, kā rezultātā raidītā lode cauršāva viņa vaigu, galvu neskarot. Pšibils arī atklāja, ka jau ilgāku laiku gan viņam, gan viņa ģimenei tiek izteikti nāves draudi.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+