×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Grieķija atsakās sadarboties ar starptautiskajiem aizdevējiem (15)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Grieķija atsakās sadarboties ar starptautiskajiem aizdevējiem – Eiropas Komisiju, Eiropas Centrālo banku un Starptautisko Valūtas fondu – un ievērot valsts glābšanas programmas nosacījumus, piektdien paziņoja Grieķijas jaunais finanšu ministrs Janis Varufakis.

Šādu viedokli Varofakis paudis pēc tikšanās ar eirogrupas prezidentu Jerūnu Deiselblūmu.
“Mēs atsakāmies strādāt ar trīspusējo komisiju, ko pat neatzīst Eiropas Parlaments,” uzsvēra Varufakis.

Savukārt Deiselblūms brīdināja Grieķiju neignorēt glābšanas programmu saistības.

Kā ziņots, svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarēja kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA, kas sola pārskatīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

Grieķijas valdība jau šonedēļ pārsteidza Briseli, paziņojot par radikālu valsts glābšanas programmas pārskatīšanu, solot atcelt vairākus desmitus privatizāciju darījumu, par kuriem vienošanos ar kreditoriem panāca iepriekšējā valdība.

Tāpat valdība paziņoja, ka atcels kreditoriem paustos svarīgākos budžeta solījumus, atjaunos minimālo algu līdz pirmskrīzes līmenim un darbā pieņems vairākus tūkstošus atlaisto valsts ierēdņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. to Vidējais latvietītis Atbildēt

  Ja jau palienētu naudu drīkst neatdot, tad jau es no tevis “palienēšu” tavu sievu vai meitu un arī neatdošu!
  Ieiešu tavā mājā un palienēšu tavas mantas – mašīnu, televizoru, traktoru un arī neatdošu! Tas ir solis patvaļas, anarhisma un bandītisma virzienā. Vai tad veselais saprāts tev jau pavisam pazudis?

 2. Vidējais latvietītis Atbildēt

  Vai dieniņ, kā gan drīkst neatdot lielajiem kungiem to vietējo kungu palienēto naudiņu?! Ja lielie kungi prasa, tad jādod. Un arī visas lielo kungu prasības jāizpilda. Ja vajag, ir jāslēdz skolas, slimnīcas, jāsamazina algas, pensijas, jāpalielina nodokļi. Mēs Latvijā taču to visu izdarījām un, kā redzams, esam dzīvi. Un tagad pārņem dusmas, ja redzam, ka citi to negrib darīt. Tad jau iznāk, ka mēs tādi kā duraki esam bijuši. Vajag Latvijai rakstīt tiem grieķiem protesta notu, izteikt nosodījumu un piedraudēt ar sankcijām. Mēs taču tagad esam prezidentierējošā Eiropas valsts!

 3. Pareizi dara!! Nav ko līst paaudžu verdzībā! Par to tikai latvieši sajūsmā, ka savus bērnu bērnus tur iegrūduši ar savu”veiksmes stāstu’!

 4. Grieķijai laimīgu taciņu krievijas lāča apskāvienos. Tikai pēc tam lai nežēlojas!!!

 5. Nu re, laižat tik “Saskaņu” pie varas un arī Latvijā būs Grieķijas variants – parādi nebūs jāatdod, nekādas saistības nebūs jāpilda un neparko nebūs jāatbild. Maskava dos naudu un dzīvosim leiputrijā!

  • papildinot – cik jauki bija kartiņas un rindas – varēja iepazīties ar smukām meitenēm un pat izplūkties pat tualetes papīra rindā… Ck priecīgs – es dabūju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! divus ruļļus….

 6. Grieķu dzīres uz pamuļķās ES rēķina – kam strādāt – priecājamies – dodiet. Ne EU vairāk un lai EU zonu atstāj un vareš drukād savas drahmas ar n. slkaitu nuļļu – veiksmīgi socdomāšanas ellē pie Rīgas mēra…

 7. Mēs lienēto naudu neatdosim, bet zagļi mēs neesam. (Vai šis cilvēks nav krievs?)

 8. Dzīve Latvijā laba,tā ka nav ko kurkstēt,kam nepatīk laižaties uz Krievzemes ārēm un citur,neviens jūs te netur,betmēs,patriotiski noskaņotie,kas zina kā mājās ir vislabāk,paliksim un dzīvosim nekunkstot.Labāk būt ar ES kopā,nekā ar fašistisko Krieviju,kas bradā Ukrainas neatkarīgo zemi un iznīcina ukraiņus.

 9. Grieķija ļoti labi no Latvijas piemēra var redzēt, pie kā noved tā “sadarbošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem” un tā Eiropas diktētā “valsts glābšanas programma”.
  Mēs esam tā “izglābti”, ka maz neliekās!

  • Ha, tagad viņiem aidevēji būs Krievija, vot tad varēs redz;et who is who!!! Un tu, kremļa trolli, sēdi un nepuksti!!!

   • Vispār jau Latvija ņēma aizdevumu lai glābtu Parex un vēl dažas krievu bankas – kopā ar visu noguldīto krievu naudu… tā ka īstenībā jautājums ir vai SVF nav kremļa aģenti.

    Piemēram, Argentīna, nesadarbojās ar SVF un ar savu nacionālistiski noskaņoto prezidenti izķepurojās no krīzes un ir daudz labākā stāvoklī, kaut Argentīna varēja nonākt turpat kur Grieķija un būtu spiesta pakļauties tam kas aizdevis naudu.

    Grieķijai reāli pildot SVF noteikumus nekādu iespēju izķepuroties no parāda. Interesanta opera gaidāma, bet nevajag psihot un gāzties histērijā – ES ir jātaisa reformas, jo problēmu ir pilna pakaļa – un Grieķijai ir uzkritusi migrantu problēma arī pie reizes, tā ka nevar tomēr izlikties, ka tur ir tikai Grieķijas parāda vaina. Tas ka komunisti ir tautas izvēle – Grieķijā pie varas ilgus gadus bija militārā diktatūra un ne jau proletariāta, bet pretējā, tāpēc viņiem viņu komunisms vienmēr būs tuvāks sirdij. Vajag tomēr būt kaut kādai izpratnei par Grieķijas neseno vēsturi, lai saprastu kas tur īsti notiek.

  • Kārtējais ņaudētājs. Vari žēloties, ka slikti, jo nezini, kā tas ir, kad tiešām ir slikti. Strādāt vajag vairāk,un, negaidīt kā grieķi, ka citi tevi uzturēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+