×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Grieķijā publicētajā nodokļu nemaksātāju sarakstā atrodami arī amatpersonu vārdi

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas žurnāls “Hot Doc” publicējis sarakstu ar 2059 cilvēku vārdiem, uz kuriem krīt aizdomu ēna par naudas glabāšanu ārvalstu banku kontos ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas.

Izdevuma rīcībā nonācis saraksts ar bankas HSBC Ženēvas filiāles klientu vārdiem no Grieķijas. To vidū ir arī premjerministra Antona Samara padomnieks Stavrs Papastavrs, bijušā kultūras un sabiedriskās kārtības ministra Georgija Vulgaraka sieva, kā arī Finanšu ministrijas amatpersonas, uzņēmēji, ārsti, juristi, pensionāri, studenti un mājsaimnieces. Lai gan žurnāls neatklāj, cik daudz naudas šie cilvēki ir uzkrājuši, tas ziņo, ka dažiem no minētajiem cilvēkiem ārvalstu kontos noglabāti pat 500 miljoni eiro.

Sestdien, kad klajā nāca žurnāla jaunākais numurs, kurā publicēta šī informācija, uz īsu brīdi tika aizturēts izdevuma redaktors Kosts Vaksevanis. Redaktora tiesas prāva sāksies 1. novembrī. Ja viņa vaina tiks atzīta, Vaksevanim var tikt piespriests līdz pat trīs gadu cietumsods par cilvēku privātās dzīves neaizskaramības pārkāpšanu. “Es tikai darīju savu darbu. Esmu žurnālists un es darīju savu darbu,” sacīja izdevuma redaktors. “Svarīgākais ir tas, ka daļa cilvēku gūst peļņu laikā, kad Grieķija mirst badā. Parlaments balsos par civildienesta ierēdņu un grieķu strādnieku algu samazināšanu par 100 līdz 200 eiro, lai gan tajā pašā laika vairums sarakstā iekļauto 2000 cilvēku, šķiet, izvairās no nodokļu nomaksas, slepus nosūtot naudu uz Šveici.”

Kā liecina neoficiāla informācija, žurnāls slepenos datus ieguvis, pateicoties bijušajam HSBC bankas darbiniekam, kurš 2007. gadā šo informāciju slepus nozaga un nodeva Francijai, kas savukārt ar šo informāciju dalījās ar Grieķiju. Grieķijā šī informācija pēcāk pazuda, un tāpēc tika sākta parlamentārā izmeklēšana. Bijušais finanšu ministrs Georgs Papakonstantinu šomēnes atzina, ka slepenā sarakstā atrodamo cilvēku ārvalstu kontos paslēpto līdzekļu apjoms sasniedz pusotru miljardu eiro.

Vaksevanis atklāja, ka šo informāciju saņēmis anonīmā vēstulē, kuras sūtītājs norādījis, ka ziņas ieguvis no kāda politiķa. Kā liecina Čikāgas Universitātes pētījums, nodokļu nemaksāšanas dēļ Grieķija ir gadu zaudē 28 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+