×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2015
Drukāt

Grieķijas parlaments apstiprina kārtējo taupības budžetu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas parlaments agrā sestdienas rītā apstiprinājis kārtējo taupības budžetu, kas paredz īstenot jaunus taupības pasākumus, kurus Alekša Cipra valdība solījusi īstenot starptautiskajiem aizdevējiem apmaiņā pret trešo finanšu glābšanas programmu.

Pēc vairākas dienas ilgām debatēm 2016.gada budžetu, kas paredz jaunu nodokļu ieviešanu, pensionēšanās vecuma paaugstināšanu un bargākus sodus par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, atbalstīja 154 parlamenta deputāti, kamēr 140 balsoja pret.

Ciprs pirms balsojuma piektdienas vakarā atzina, ka budžets satur “grūtus pasākumus”.

Tikmēr pie parlamenta ēkas tūkstošiem cilvēku protestēja pret jauniem taupības pasākumiem.

Pagājušajā nedēļā jaunā Cipra valdība izturēja uzticības balsojumu. Par to balsoja visi 155 deputāti, kas pārstāv Cipra vadīto galēji kreiso partiju SYRIZA un tās koalīcijas partnerus – galēji labējo partiju Neatkarīgie grieķi (ANEL).

Septembrī notikušajās ārkārtas vēlēšanās SYRIZA guva pārliecinošu uzvaru, un Ciprs ieguva mandātu iepriekš ar starptautiskajiem aizdevējiem noslēgtās viešanās īstenošanai.

Apmaiņā pret jaunu 86 miljardus eiro lielu aizdevumu Atēnas solījušas turpināt taupības un reformu kursu, ko tās bija spiestas uzsākt 2010.gadā, vienojoties par pirmo finansiālās glābšanas programmu.

Starptautiskie aizdevēji nākammēnes izvērtēs Grieķijas progresu, pirms lemt par kārtējā aizdevuma maksājuma piešķiršanu.

Tikmēr opozīcijā esošā konservatīvā partija Jaunā demokrātija apgalvo, ka Cipra valdības iecerētā nodokļu paaugstināšana tikai paātrinās jau tā vairākus gadus lejupslīdes fāzē esošā Grieķijas iekšzemes kopprodukta sarukšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+