×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Grieķijas premjerministrs paziņo par demisiju un ārkārtas vēlēšanu izsludināšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ceturtdien paziņojis par savu demisiju un izsludinājis ārkārtas vēlēšanas, kas varētu notikt 20.septembrī.

“Es tuvākajā laikā tikšos ar republikas prezidentu un iesniegšu savu un savas valdības atkāpšanās rakstu,” televīzijā uzrunājot tautu, paziņoja Ciprs.

“Es vēlos nodot grieķu tautai visu, ko esmu paveicis, lai tā varētu vēlreiz to izvērtēt,” piebilda premjers.

Daļa parlamenta deputātu no Cipra pārstāvētās valdošās partijas “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA) ir nostājusies pret premjerministru balsojumos par 86 miljardu eiro lielās starptautiskās palīdzības programmas apstiprināšanu un nepieciešamo reformu programmām.

Jau vēstīts, ka Grieķija ceturtdien veica parāda atmaksu Eiropas Centrālajai bankai (ECB) 3,4 miljardu eiro apmērā.

Eiro zonas finanšu ministri trešdien oficiāli apstiprināja pirmā maksājuma 23 miljardu eiro apmērā piešķiršanu Grieķijai no 86 miljardu eiro lielā trešā starptautiskā aizdevuma.

Saistībā ar to Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) nekavējoties piešķīra Grieķijai 13 miljardus eiro budžeta finansēšanai un parāda apkalpošanai.

Vēl trīs miljardus eiro no šī instrumenta Grieķija saņems līdz novembra beigām pēc tam, kad izpildīs vairākus reformu solījumus, ko paredz finanšu palīdzības programma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+