×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Grieķijas prese apsūdz starptautiskos aizdevējus šantāžā

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas laikraksti pauda bažas par kavēšanos tik ļoti nepieciešamo starptautiskā aizdevumu līdzekļu saņemšanā, neskatoties uz jauno taupības pasākumu apstiprināšanu parlamentā, vienlaikus apsūdzot kreditorus šantāžā un grūtībās nonākušās valsts izsmiešanā.

Eiropas valstu līderi atzinīgi novērtēja Grieķijas parlamenta spēju apstiprināt 18,5 miljardu eiro vērto taupības programmu, taču brīdināja valsti, ka vienošanās ar kreditoriem par starptautiskā aizdevuma nākamā maksājuma piešķiršanu varētu netikt panākta vairākas nedēļas. “Viņi ņirgājas par Grieķiju,” vēsta laikraksts “Avghi”. Tikmēr izdevums “Kathimerini” raksta, ka Eiropas Savienība aizkavē aizdevuma maksājumu 31,5 miljardu eiro apmērā, jo nespēj panākt vienošanos ar Starptautisko Valūtas fondu par kompromisu attiecībā uz Grieķijas parādsaistību dzīvotspēju.

Prognozes liecina, ka Grieķijas parādsaistību apjoms nākamgad pieaugs līdz 346 miljardiem eiro jeb 190 procentiem no iekšzemes kopprodukta, kamēr valsts ekonomika samazināsies par 4,5 procentiem. Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible atzina, ka, neskatoties uz jaunās taupības programmas apstiprināšanu, starptautisko aizdevēju un Grieķijas vienošanās, visticamāk, netiks panākta tuvākajā laikā. Grieķija jau iepriekš brīdinājusi, ka bez papildu līdzekļu saņemšanas valstij novembra vidū draud bankrots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+