Latvijā
Politika

Grigules skaidrojuma izplatīšana izmaksās 22 000 eiro 16

Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ivetas Grigules (ZZS) skaidrojuma sagatavošana un izplatīšana par balsojumu propagandas apkarošanas jautājumā izmaksās aptuveni 22 000 eiro.

Politiķe iepriekš informēja, ka drīzumā sāksies skaidrojošā materiāla drukāšana, savukārt pēc tam tos iedzīvotājiem ārpus Rīgas nogādās, izmantojot pasta starpniecību. Pašreizējie aprēķini liecina, ka 13 000 eiro izmaksās tipogrāfijas pakalpojumi, savukārt 9000 eiro izmaksās pasta pakalpojumi.

Vaicāta, kas segs plānotos izdevumus, deputāte norādīja, ka par to maksās EP Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupa, kurā deputāte ietilpst. Grigule skaidroja, ka tiks izmantots finansējums no grupas īpašā budžeta, kas pieejams katram deputātam. Turklāt, jo lielāka grupa, jo lielāks pieejamais finansējums, piebilda politiķe.

Kā ziņots, Grigule dienu pēc balsojuma EP saistībā ar rezolūciju, kurā aicināts cīnīties ar propagandu, skaidroja, ka izvēlei balsot “pret” esot bijuši vairāki iemesli.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš pauda uzskatu, ka atsevišķu Latvijas pārstāvēto EP deputātu rīcība, tostarp balsojot pret rezolūciju saistībā ar Krievijas un teroristisko organizāciju īstenoto propagandu, kā arī tiekoties ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, no Latvijas viedokļa nav pieņemama. Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka šāda rīcība neesot pieņemama. Viņš uzsvēra, ka deputāti savos amatos tika ievēlēti ar cilvēku balsīm, paužot cerību, ka iedzīvotāji nākotnē izdarīs attiecīgus secinājumus.

Grigule pēc Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vietējās nodaļas sēdes sacīja, ka esot saņēmusi nedalītu atbalstu un neizvērtēs iespēju izstāties no partijas, kā to piedāvājis Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vadītājs Augusts Brigmanis.

Saistītie raksti

Grigule apliecināja, ka esot runājusi ar Brigmani, kurš vaicājis, vai Eiroparlamenta deputātei neesot “par traku, par grūtu, vai labāk nebūtu izstāties un būtu mierīgāk”. Tomēr, kā tolaik izteicās deputāte, viņa nejūtoties nogurusi un neizvērtēs iespēju izstāties no partijas.

“Man vēl ir spars aizstāvēt tās lietas, kas svarīgas vēlētājiem un Latvijas iedzīvotājiem,” viņa klāstīja. Kā izteicās politiķe, viņa sapratusi, ka uzkāpusi uz tāda ceļa, kur daudziem traucējot. “Bet es no šī ceļa nenokāpšu, tas man tikai dod motivāciju un vēl lielāku iekšējo spītu,” viņa sacīja.

LA.lv