×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Grupējums ielaužas kādā mājā Kārsavas novadā

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Kārsavā aizturēta personu grupa, kura Kārsavas novadā Mežvidu pagastā  no kādas mājas nozaga seifu ar tajā glabāto ieroci, informēja Valsts policijas (VP) pārtsāve Ksenija Belova.

Šā gada 8.novembrī Ludzas policijas iecirknis saņēma informāciju par to, ka  no kādas mājas nozagts metāla seifs, kurā glabājās pistole IŽ, munīcija un nauda — ap 300 eiro. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča un munīcijas zādzību.

Šaujamieroča īpašnieks, 1974.gadā dzimis vīrietis, norādīja, ka iespējams, zādzība notikusi iepriekšējās dienas vakarā. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā, policijas darbinieki noskaidroja iespējamos vainīgos. Tajā pašā dienā, aizdomās turētās personas  – 1995.gadā, 1987.gadā un 1978.gadā dzimuši Kārsavas novada iedzīvotāji, tika aizturētas.

1978.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā tika veikta arī sankcionēta kratīšana. Kratīšanas rezultātā atrasts nozagtais šaujamierocis, munīcija un daļa no nozagtās naudas. Visas trīs personas agrāk jau bija nonākušās policijas redzeslokā, par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka pēc zādzības, noziedznieki izmantojot leņķa slīpmašīnu, sagrieza seifu, un izņēma visu, kas tajā tika glabāts. Vēlāk, lai noslēptu nozieguma pēdas, seifu izmeta kādā meliorācijas grāvī.

Izmeklēšana turpinās, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, ka arī tiek lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Pēc Krimināllikuma 175.panta 4.daļas, par zādzību, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par šaujamieroču vai munīcijas zādzību — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+