Sports
Hokejs

Gudļevskis: Psiholoģiski bija grūti, jo metienu bija ļoti maz0


Kristers Gudļevskis spēlē pret Latviju atvairīja 15 metienus, savus vārtus nosargājot neieņemtus.
Kristers Gudļevskis spēlē pret Latviju atvairīja 15 metienus, savus vārtus nosargājot neieņemtus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis mačā pret Itāliju savus vārtus nosargāja neieņemtus, atvairot 15 pretinieku mestās ripas. Vārtu vīts pēc mača žurnālistiem atzina, ka tieši mazā metienu skaita dēļ viņam šī spēle nebija viegla.

“Grūtāk bija piholoģiskā ziņā, jo metienu nebija, tāpēc bija jādomā, kā palikt siltam,” sacīja vārtsargs, kurš turnīrā izcīnīja otro uzvaru divos mačos.

Latvijas izlasei piederēja liels pārsvars, taču pārvērst vārtu guvumā to izdevās vien 30.minūtē ar 37 metienu, kad izcēlās Roberts Bukarts.

“Galvenais ir trīs punkti, tagad varam gatavoties nākamajām spēlēm. Mēs darījām savu darbu. Manuprāt, visu darījām lieliski un pareizi. Ripa varbūt negāja tik labi, kā mums gribētos, bet šāda uzvara ir daudz vērtīgāka, nekā ja uzvarētu ar 9:0,” sprieda Gudļevskis.

Viņš piebilda, ka Latvijas izlasei šajā mačā palīdzējusi arī veiksme, jo reizi ripa noklaudzināja vārtu stabiņu, bet citā epizodē itāļi pat guva vārtus, taču tie aizmugures stāvokļa dēļ netika ieskaitīti.

Saistītie raksti

“Jā, trāpīja pa stabiņu, viņi arī zonu uztaisīja, kad iemeta. Bija mūsu diena, viss kārtībā, labi, ka viss beidzies. Epizodē, kad ripa ielidoja vārtos, tur bija rikošets, trāpīja Galviņam pa kāju un neveiksmīgi ielēca vārtos. Šķita, ka tā ir pirmā mierīgā ripa, kuru varēšu noķert, taču sanāca neveiksmīgi. Es centos paņemt katru metienu, vienalga kāds tas ir, man tas ir jāpaņem un jāturpina savs darbs,” piebilda vārtsargs.

Līdz šim Latvijas izlases treneri vārtsargus ir rotējuši. Gudļevskis sargāja vārtus pret Austriju (5:2), pret Šveici “būrī” stājās Elvis Merzļikins (1:3), bet pret itāļiem atkal bija Kristera kārta.

Gudļevskis sacīja, ka nezina, kāda būs tālākā vārtsargu izvēle.

“Kā treneris liks tā darīsim, bet es būšu gatavs,” noslēgumā sacīja vārtu vīrs.

LA.lv