Latvijā
Sabiedrība

Gudri un skaisti: Latvijas muitas suņi uzvar starptautiskās sacensībās 16

Foto – VID

Starptautiskajās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensībās Latvijas muitas komanda izcīnīja 1.vietu komandu vērtējumā, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Komandu vērtējumā 2.vietu ieņēma Igaunijas muitas komanda un 3.vietu – Krievijas muitas komanda.

Individuāli kopvērtējumā 1.vieta ir Krievijas muitas kinologam Andrejam Macko ar darba suni “Ilver Legasi King”, 2.vieta – Čehijas muitas komandas kinologam Zdeņekam Strānskijam ar darba suni “Iniga”, bet 3.vieta – Latvijas muitas kinoloģei Irēnai Zambarei ar darba suni “Nassau”.

Individuālajā vērtējumā paklausībā BH 1.vieta ir Čehijas muitas komandas kinologam Zdeņekam Strānskijam ar darba suni “Iniga”, 2.vieta – Latvijas muitas kinoloģei Solvitai Daukstei-Saleniecei ar darba suni “Dodžas”, bet 3.vieta Latvijas muitas kinoloģei Irēnai Zambarei ar darba suni “Nassau”.

Individuālajā vērtējumā “Tabakas izstrādājumu meklēšana telpās” 1.vietu izcīnīja Krievijas muitas kinologs Andrejs Macko ar darba suni “Ilver Legasi King”, 2.vietu ieguva Čehijas muitas komandas kinologs Ivo Tomāneks ar darba suni “Dixi”, bet 3.vieta piešķirta Latvijas muitas kinoloģei Irēnai Zambarei ar darba suni “Nassau”.

Individuālajā vērtējumā “Tabakas izstrādājumu meklēšana bagāžā” 1.vieta ir Igaunijas komandas kinologam Andresam Palmam ar darba suni “Harry”, 2.vieta – Krievijas muitas kinologam Andrejam Macko ar darba suni “Ilver Legasi King”, bet 3.vieta – Latvijas muitas kinoloģei Santai Barkānei ar darba suni “Tes”.
Individuālajā vērtējumā “Tabakas izstrādājumu meklēšana transportā” 1.vieta ir Latvijas muitas kinologam Marekam Mikiško ar darba suni “Nero”, 2.vieta – Lietuvas muitas kinoloģei Irinai Ģendvilienei ar darba suni “Kosmosas”, bet 3.vieta – Čehijas muitas komandas kinologam Zdeņekam Strānskijam ar darba suni “Iniga”.

Galerijas nosaukums

Tiesnešu izvirzītajā nominācijā “Labākā kinologa un darba suņa komanda” (labākais kopdarbs, kinologa un suņa sadarbība) uzvarēja Igaunijas muitas kinoloģe Mārja Laidla un viņas darba suns “Pähkel”.

Sacensības norisinājās no šī gada 25.aprīļa līdz 28.aprīlim Rēzeknē un Rēzeknes novadā. Latvijas muitas dienesta organizētajās sacensībās piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas un Krievijas muitas dienestu kinologi ar speciāli apmācītiem darba suņiem. Katras komandas sastāvā ietilpa komandas pārstāvis un divi kinologi ar tabakas meklēšanas darba suņiem.

Sacensību mērķis ir Latvijas un ārvalstu muitas dienestu kinologu un darba suņu profesionālās meistarības veicināšana, muitas dienestu kinologu praktiskās pieredzes apmaiņa, kvalifikācijas paaugstināšana un muitu kinoloģijas dienestu starptautiskās sadarbības stiprināšana cīņā ar tabakas izstrādājumu kontrabandu.

VID Muitas pārvaldē kopš 2008.gada muitas kontroles pasākumos tiek piesaistīti kinologi ar darba suņiem, kas ir apmācīti tabakas izstrādājumu meklēšanā un kopā ar kinologiem dod būtisku ieguldījumu cigarešu kontrabandas atklāšanā. Kopumā VID rīcībā šobrīd ir 49 darba suņi, kuri ir apmācīti tabakas izstrādājumu, narkotisko vielu un skaidras naudas meklēšanā.

LA.lv