Foto – AFP/LETA

Gulbis sasniedz Orleānas “Challenger” turnīra ceturtdaļfinālu 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien izcīnīja uzvaru arī Francijas pilsētā Orleānā notiekošā “Challenger” sērijas turnīra vienspēļu otrajā kārtā. Šobrīd ATP ranga 147.vietā esošais latvietis ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-4 pārspēja Vācijas pārstāvi Dastinu Braunu, kurš pasaules rangā pašlaik ieņem 141.pozīciju.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Pirmajā setā Brauns kopā ieguva septiņas breikbumbas – mača sākumā viņš lauza pretinieka servi, bet seta otrajā daļā ieguva vēl sešas breikbumbas, turklāt tās visas bija arī setbumbas (divas desmitajā geimā, četras – 12.). Tomēr Gulbim izdevās breiku un arī visas setbumbas atspēlēt, bet pēc tam latvietis uzvarēja taibreikā. Otrajā setā jau nedaudz veiksmīgāk spēlēja Gulbis, kurš pašās seta beigās arī lauza pretinieka servi un noslēdza cīņu savā labā.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Gulbis ticis pie 25 ATP ranga punktiem.

Ceturtdaļfinālā latvieša pretinieks piektdien būs spānis Roverto Bautista, kurš pašlaik ATP rangā atrodas 82.vietā, kas ir augstākā viņa karjerā.

Kā ziņots, pirms tam pirmās kārtas mačā Gulbis ar rezultātu 4-6, 6-4, 6-2 uzvarēja francūzi Nikolā Maī, kurš turnīrā bija izlikts ar ceturto numuru, bet rangā atrodas 91.pozīcijā.

Gulbis šajā turnīrā startē arī dubultspēļu sacensībās, kur pārī ar vadošo lietuvieti Ričardu Beraņķi otrdien pirmajā kārtā ar 6-3, 6-7 (4:7), 10:7 pieveica mājiniekus Greguāru Burkē un Fabrisu Martinu.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis un Beraņķis nopelnījuši pa 25 ATP dubultspēļu ranga punktiem. Ceturtdaļfinālā vēlāk ceturtdien Gulbi/Beraņķi gaida spēkošanās ar Austrālijas pārstāvi Ramīzu Junaidu un DĀR tenisistu Reivenu Klāsenu, kuri izlikti ar trešo numuru.

Šobrīd vadošie vīriešu tenisisti ir pārbraukuši uz Āziju, kur aizvada vairāku turnīru tūri. Gulbis izlēmis tajā laikā piedalīties “Challenger” sērijas turnīros Eiropā, jo viņa ranga vieta ir pārāk zema, lai Āzijas sacensībās automātiski cīņas uzsāktu no pamatturnīra.