×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. novembris, 2014
Drukāt

Hamonds: briti var atteikties no sarunām ar ES (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānija atteiksies no sarunām ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, ja tiks ignorētas tās prasības reformēt imigrācijas noteikumus, un tas var novest pie Apvienotās Karalistes pilnīgas aiziešanas no ES, 14.novembrī paziņojis ārlietu ministrs Filips Hamonds.

Intervijā laikrakstam “The Daily Telegraph” ministrs norādījis, ka briti var nobalsot par valsts izstāšanos no ES, ja vien no Briseles puses netiks īstenotas “būtiskas, jēgpilnas reformas”.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons apsolījis 2017.gadā sarīkot referendumu par Apvienotās Karalistes turpmāko dalību ES, ja nākamajā gadā gaidāmajās vēlēšanās atkal uzvarēt konservatīvie.

Pats Kemerons iestājas par palikšanu ES sastāvā, taču uzstāj, ka pirms referenduma jāpanāk nopietni grozījumu Lielbritānijas dalības nosacījumos, tostarp ES pilsoņu pārvietošanās brīvības noteikumos.

Taču Vācijas kanclere Angela Merkele pagājušajā nedēļā brīdināja Londonu, ka tā ar saviem priekšlikumiem imigrācijas jautājumos, tuvojas “punktam, no kura nav atgriešanās”.

Savukārt Hamonds norādījis, ka briti negrasās piekāpties un ir “gatavi piecelties no galda un aiziet”, ja viņu priekšlikumi tiks ignorēti.

“Šajā gadījumā tas pat nebūs mūsu lēmums, jo procesa beigās būs referendums,” laikraksta tīmekļa vietnē publicētajā intervijā uzsvēris ministrs.

Viņš piebildis, ka būs “atklāts” pret saviem ES partneriem, un brīdinājis, ka britu sabiedrība gaida rezultātus.

“Vēlos savai vācu kolēģei godīgi teikt – ja Jūs šeit novilksiet līniju, nedomāju, ka mēs to dabūsim cauri britu sabiedrībai referendumā, taču, ja jūs līniju pārvietosiet līdz šejienei, domāju, ka spēsim,” norādījis Hamonds.

Lai gan ministrs noraida kvotu noteikšanu ieceļotājiem no citām ES dalībvalstīm, taču viņš varētu izteikt priekšlikumu par „mehānismu, kas dotu tāda paša veida rezultātu”.

Šobrīd konservatīvajiem ir grūtības saglabāt pārsvaru pār opozīcijā esošajiem leiboristiem, jo daļa toriju atbalstītāju un pat atsevišķi viņu deputāti sākuši pieslieties eiroskeptiskajai Apvienotās Karalistes Neatkarības partijai (UKIP).

Eiroskeptiski noskaņotā Hamonda iecelšana ārlietu ministra amatā tiek uzskatīta par mēģinājumu atgūt vēlētājus, kas vīlušies torijos un pārmetušies UKIP nometnē.

Tomēr sagaidāms, ka ceturtdien gaidāmajās starpvēlēšanās Ročesterā Anglijas dienvidos, ko izraisīja parlamenta deputāta Marka Reklesa pāriešana UKIP rindās, konservatīvie cietīs sakāvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai jautājums – kāpēc ES ir jāuzņem tie dīgdieņu bari, kuriem nav eiropeiskas vērtības skalas un praktizē dzīvi ar pabalstiem un ja neapmierināti ar demolēšanām? Pilnīgi piekrītu britu ārlietu ministram. Varbūt var un ari varbūt vajag sniegt palīdzību potenciālajiem migrantiem viņu dzīves vietās dodot iespēju strādāt ( jā cik naivi, bet iespēja jādod).

Draugiem Facebook Twitter Google+