×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

“Harija Potera” sāgas saknes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Labi iepazinies Harija Potera sāgas notikumus, režisors Deivids Jeitss kopā ar tās autori Džoanu Ketlīnu Roulingu liek pamatus jaunai filmu sērijai. “Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt” ir pirmā no solītām piecām jaunās sērijas filmām, un tā atklāj notikumus, kas 20. gadu vidū satricināja Ņujorku.

“Harija Potera” astoņu filmu finansiālie rādītāji ir vairāk nekā apskaužami – kinoteātros vien tās sapelnīja vairāk nekā 7,7 miljardus dolāru! –, tāpēc nav nekāds brīnums, ka ne pati Džoana Ketlīna Roulinga, ne kinematogrāfisti negrib atteikties no zelta olas dējošās vistiņas, jo viss, kas saistīts ar briļļaino burvi, tāds ir – arī jaunākās sērijas autori par šo paironizē. Pat ja autores fantāzijā dzimusi vīzija par notikumiem pagājušā gadsimta 20. gadu Ņujorkā – gadus 70 pirms pirmās filmas sākuma –, kur ar noslēpumainu koferīti rokās ierodas Ņūts Skamanders.

No oriģināldarbiem attālinātā vide un varoņi – arī šeit galvenās lomas uzticētas trijotnei, diviem puišiem un vienai meitenei – devuši salīdzinoši brīvas rokas grāmatas autorei Roulingai, kura debitējusi kā scenāriste. Viņa apaudzējusi jau tā blīvo Potera mitoloģiju ar jauniem tēliem, kuriem kino vēstures kontekstā ir gandrīz tikpat liels svars kā “Zvaigžņu karu”, Džeimsa Bonda, arī Indianas Džona un “Karību jūras pirātu” varoņiem, un vienīgā atšķirība – Harijs Poters sākotnēji lūkojās uz bērnu auditorijas pusi, bet ar gadiem kļuva par visu vecumu skatītāju “kopīpašumu”.

Pieci tukšie gadi, kad no lielā ekrāna bija pazudis gan Harijs, gan viņa draugi, nu ir pārtraukti, un tas izdarīts ļoti pārliecinoši, protams, talkā ņemot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, jo bez tām uzburt Ņūta Skamandera stāstu būtu iespējams vien animācijā. „Fantastiskās būtnes” piedāvā galvu aizraujošus piedzīvojumus, un gotiskās notis to vizualizācijā pieļauj arī drūmākas tēmas, kas, pateicoties Rolingas domas lidojumam, norisinās citā vietā, laikā un ar citiem varoņiem. Un pīļknābim līdzīgais urkšķis ar nevaldāmo kāri pēc kaut kā spīdīga ir tikai viens no viņiem ļoti kolorītajā kompānijā, par kuru karognesi izvēlēts oskarotais brits Edijs Redmeins. Acīm redzami Roulingas pildspalvai piemīt kas tāds, ko nesmādē ne kino, ne teātra skatuves veterāni, grandi, jaunie un daudzsološie.

 

UZZIŅA:

“Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt”/”Fantastic Beasts – and Where to Find Them”

ASV, Lielbritānija, 2016.

Režisors: Deivids Jeitss

Lomās: Edijs Redmeins, Ketrīna Vaterstone, Dens Foglers, Alisone Sudola, Kolins Farels, Džonijs Deps, Rons Pērlmans, Samanta Mortone, Ezra Millers, Džons Voits, Zoja Krevica

No 18. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+