×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

“Harija Potera” varoni Doloresu Ambrāžu radīt iedvesmojusi Dž. K. Roulingas skolotāja

Fotyo - Leta/AFPFotyo - Leta/AFP

Britu rakstniece Dž.K.Roulinga atklājusi, ka “Harry Potter” (“Harijs Poters”) grāmatu sērijas ļauno varoni Doloresu Ambrāžu radīt esot iedvesmojusi kāda viņas skolotāja.

Roulinga vietnē “Pottermore” publicējusi 1700 vārdu garu rakstu par despotisko Cūkkārpas pasniedzēju un Burvestības ministrijas ierēdni, ko “Harija Potera” filmās spēlēja aktrise Imelda Stauntone.

Roulinga raksturo Ambrāžu kā “vienu no varoņiem, pret kuriem es jūtu vistīrāko riebumu”. Rakstnieci esot iedvesmojusi kāda skolotāja ar līdzīgām rakstura iezīmēm un “īpašu patiku pret švītīgiem aksesuāriem” – ārišķīgām cepurēm un somiņām.

“Šī sieviete atbildēja uz manām antipātijām. Mēs uzreiz nostājāmies viena pret otru. Kāpēc tas bija tik kaismīgi un vismaz no manas puses iracionāli, es patiešām nezinu,” raksta 49 gadus vecā Roulinga.

Rakstniece norādīja, ka viņas skolotāja neesot bijusi tik aizspriedumaina kā Ambrāža, taču “salkanas lietas parasti ir cieņā tur, kur trūkst īsta siltuma un žēlsirdības”.

Tajā pašā dienā Roulinga publicēja vēl vairākus īsos stāstus, kas papildina “Harija Potera” grāmatās aprakstītos notikumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+