×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

“Harijs Poters” rudenī iznāks greznā sējumā ar jaunām ilustrācijām

Foto: Džima Keja PRFoto: Džima Keja PR

Pēc deviņiem mēnešiem uzzināsim, vai arī paaudze, kura par lasītājiem izaugusi kopš “Harija Potera” pēdējās grāmatas, ieinteresēsies par burvju mācekļa piedzīvojumiem, – 6. oktobrī nāks klajā pirmais “Harija Potera” sējums ar jaunām ilustrācijām, ziņo laikraksts “The Telegraph”.

Grāmatas būs greznas – cietajā iesējumā, ar lentīti, ilustrētām sākuma un noslēguma lapām, kā arī ar zīmējumu katrā atvērumā, sola izdevniecība “Bloomsbury”.

Tēli Džima Keja zīmējumos ieguvuši tumšāku, kinematogrāfiskāku, taču arī Roulingas aprakstiem tuvāku raksturu – vismaz ciktāl var spriest pēc “Bloomsbury” atklātībai nodotajiem pāris zīmējumiem.

Rons Vīzlijs ieguvis garāku seju un degunu, Hermiones atveidā uzsvērts matu mudžeklis, Hagrids mazliet vairāk līdzinās pirātam. Tomēr no pašreiz publiskotajiem atveidiem visspilgtākās izmaiņas piedzīvojis Drako Malfojs – nevainojami vēss, mierīgs un nedefinējami ļaunīgs, gaišiem, gludiem matiem un aukstām acīm.

Savukārt pats Harijs Poters kļuvis zēniskāks, dzīvāks – vairāk zēns, vēl bērns, nevis multeņu varonis.

Foto: BloomsberyFoto: Bloomsbery

Mākslinieks intervijā “The Telegraph” atzīst, ka arī pats ir īsts “Harija Potera” fans, kaut iepazīšanās ar grāmatu notikusi nejauši un jau pieaugušam esot – skolasbērnu pārpildītā autobusā klausoties aizrautīgajās sarunās par Poteru. “Tas, kas mani patiesi uzrunāja, – sajūtas, sākot mācīties jaunā skolā,” saka Kejs, kurš pats skolas gados bijis spiests nomainīt skolu dzīvesvietas maiņas dēļ.

Savukārt lūgts nosaukt kādu vienu ainu, kuru īpaši kārojas ilustrēt, Kejs atbild, ka to nav iespējams izdarīt, jo ir pārāk daudz aizraujošu tēlu, kas paver plašu lidojumu iztēlei. Ļoti sarežģīti būšot “uzbūvēt” Cūkkārpas skolu, jo “šī ir pirmā reize, kad domāju par būvi, kuru satur kopā maģija, – tas ir grūtāk, nekā varētu iedomāties”.

Mākslinieks Džims Kejs jau ieguvis atzinību, saņemot Keitas Grīnevejas medaļu par labāko grāmatas ilustrāciju (darbs pie grāmatas “The Monster Calls”) un tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem jaunākās paaudzes bērnu grāmatu ilustratoriem Lielbritānijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+