Latvijā
Novados

Helikoptera katastrofā cietušo poli pārvedīs uz slimnīcu dzimtenē 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ekrānšāviņš no Youtube.com

Helikoptera avārijā Priekules novadā smagi cietušo Polijas pilsoni trešdien no Liepājas pārvedīs uz slimnīcu Polijā, aģentūru LETA informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas pārstāve Indra Grase.

Smagi cietušais Polijas pilsonis joprojām ir komā. Trešdien pusdienlaikā viņu no Liepājas lidostas plānots ar lidmašīnu pārvest uz slimnīcu Polijā, jo šādu vēlmi izteikuši vīrieša radinieki.

Otrs helikoptera avārijā smagāk cietušais, kurš ir Latvijas iedzīvotājs, jau iepriekš no Liepājas Reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļas pārvests uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

Abi helikoptera avārijā smagāk cietušie guvuši politraumas un galvas traumas.

Trešajam cietušajam, kurš ir Latvijas iedzīvotājs, traumas tiek raksturotas kā relatīvi vieglākas – viņam konstatēts augšstilba un mugurkaula lūzums. Pašlaik viņš turpina ārstēties Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 8.oktobrī Priekules novada Gramzdas pagastā, rallija “Liepāja” laikā nogāžoties civilajam helikopteram, gājis bojā viens cilvēks, bet vēl tīrs guva traumas. Bojā gājušais ir Polijas pilsonis – Eiropas čempiona Kajetana Kajetanoviča draugs un Kelces autodroma ilggadējs vadītājs Pavels Jagņatkovskis, vēstīja portāls “Echodnia.eu”.

Valsts policija apstiprinājusi, ka helikoptera avārija notikusi, helikopteram saskaroties ar elektrolīnijas vadiem. Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Alfrēds Gaveika iepriekš pieļāva, ka, iespējams, pilotu apžilbinājusi saule. Pēc elektrolīniju aizķeršanas helikopters vairs nebija vadāms un negadījums nebija novēršams.

Pēc helikoptera avārijas komā esošo Polijas pilsoni pārvedīs uz ārstniecības iestādi dzimtenē

LA.lv