×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Hipotēku banku gatavo pārdošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vakar slepenā sēdē aiz slēgtām durvīm nolēma atbalstīt Finanšu ministrijas un valdības priekšlikumu palielināt Latvijas Hipotēku un zemes bankas pamatkapitālu par 25 miljoniem latu. Šodien par to būs jālemj Saeimas sēdē.

 

“Nekas jauns netiks ieguldīts! Runa vairāk ir par grāmatvedības niansēm, lai pārrakstītu līdzekļus no ilgtermiņa depozīta uz kapitālu,” pēc komisijas sēdes žurnālistiem skaidroja Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs. Pamatkapitāla palielināšana Hipotēku bankai esot nepieciešama tādēļ, lai pēc komercdaļas pārdošanas tā varētu veiksmīgi turpināt tālāku darbību kā attīstības banka. 25 miljoni latu esot nepieciešamais minimālais apjoms, lai banka varētu turpināt darbību.

Arī finanšu ministrs Andris Vilks apgalvoja, ka no valsts puses nekādi ieguldījumi bankā netikšot veikti, vienkārši 25 miljoni no agrākajiem ieguldījumiem tikšot pārnesti uz kapitālu. Šis solis jau esot paredzēts valsts budžetā un saskaņots ar Eiropas Komisiju (EK).

Bankas pamatkapitāla palielināšanas process var notikt līdz gada beigām, bet lēmums esot jāpieņem jau tagad, lai netraucētu komercdaļas pakešu pārdošanu.

 

“Vilcināšanās nebūtu vēlama. Jūs redzat fonu – Eiropā finanšu sektorā vai banku jomā pašlaik nav tādas pozitīvas virzības, un, atliekot kaut kādus darījumus, mēs nevaram iegūt labāku ainu. Tāpēc, ja šeit ir bijušas panāktas vienošanās ar investoriem, vairāku mēnešu garumā ir bijušas sarunas, nav vērts pārdošanu atlikt.

 

Jebkura atlikšana nozīmēs, ka tālāk kaut kādu pakešu pārdošanas cena var tikai kristies,” skaidroja Vilks. Savās prognozēs par šodienas Saeimas balsojumu ministrs bija optimistisks.

Jautājums par Hipotēku bankas pamatkapitāla palielināšanu otrdien tika skatīts arī Ministru kabineta sēdes slēgtajā daļā. Portāls pietiek.com pēc sēdes vēstīja, ka divi ministri esot atturējušies atbalstīt lēmumu par tālāku virzību ar Hipotēku bankas pārdošanu, uzskatot, ka viņu rīcībā nodotā informācija nav pietiekama tik atbildīga lēmuma pieņemšanai. Pēc portāla rīcībā esošas neoficiālas informācijas, šaubīgākie esot Reformu partijas (RP) pārstāvji. “Tā gan vairāk bija tāda poza, jo esmu pārliecināts, ka izpratne par situāciju ir gan ministriem, gan deputātiem,” vakar teica Vilks. Tomēr, drošs paliek drošs, viņš vakar apmeklēja arī RP Saeimas frakcijas sēdi, lai pārliecinātu deputātus. Ministru kabinets otrdien atbalstīja Hipotēku bankas komercdaļas pakešu pārdošanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+