Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
26. septembris, 2015
Drukāt

Horvātija un Serbija atcēlušas robežas šķērsošanas ierobežojumus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc Eiropas Savienības (ES) iejaukšanās Horvātija un Serbija piektdien atcēlušas viena otrai noteiktos ierobežojumus robežas šķērsošanā.

Domstarpības abu valstu starpā izraisīja nekontrolētās imigrācijas krīze. Horvātija bija aizliegusi valstī ieceļot Serbijas pilsoņiem un transporta līdzekļiem, reaģējot uz Serbijas aizliegumu valstī iebraukt Horvātijā reģistrētām kravas automašīnām vai automašīnām, kas ved Horvātijā ražotas preces.

ES piektdien pieprasīja steidzamus paskaidrojumus no Horvātijas par Serbijai noteiktajiem ierobežojumiem nelegālo imigrantu krīzes sakarā, pēc kā Horvātijas iekšlietu ministrs Ranko Ostojičs pavēstīja, ka ierobežojumi tiek atcelti.

Dažas stundas vēlāk arī Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs paziņoja, ka Serbijā var iebraukt visas Horvātijā reģistrētās automašīnas un transportlīdzekļi ar Horvātijas precēm.

Pēdējās dienās Horvātijā ieradušies teju 60 000 imigrantu, liecina piektdien izplatītie oficiālie dati. Bēgļu straume sākās, kad Ungārija slēdza robežu ar Serbiju.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+