Mobilā versija
+17.7°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
26. septembris, 2015
Drukāt

Horvātija un Serbija atcēlušas robežas šķērsošanas ierobežojumus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc Eiropas Savienības (ES) iejaukšanās Horvātija un Serbija piektdien atcēlušas viena otrai noteiktos ierobežojumus robežas šķērsošanā.

Domstarpības abu valstu starpā izraisīja nekontrolētās imigrācijas krīze. Horvātija bija aizliegusi valstī ieceļot Serbijas pilsoņiem un transporta līdzekļiem, reaģējot uz Serbijas aizliegumu valstī iebraukt Horvātijā reģistrētām kravas automašīnām vai automašīnām, kas ved Horvātijā ražotas preces.

ES piektdien pieprasīja steidzamus paskaidrojumus no Horvātijas par Serbijai noteiktajiem ierobežojumiem nelegālo imigrantu krīzes sakarā, pēc kā Horvātijas iekšlietu ministrs Ranko Ostojičs pavēstīja, ka ierobežojumi tiek atcelti.

Dažas stundas vēlāk arī Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs paziņoja, ka Serbijā var iebraukt visas Horvātijā reģistrētās automašīnas un transportlīdzekļi ar Horvātijas precēm.

Pēdējās dienās Horvātijā ieradušies teju 60 000 imigrantu, liecina piektdien izplatītie oficiālie dati. Bēgļu straume sākās, kad Ungārija slēdza robežu ar Serbiju.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+