×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

Horvātijas ekspremjeram piespriež desmit gadu cietumsodu

Foto - AFPFoto - AFP

Korupcijā apsūdzētajam bijušajam Horvātijas premjerministram Ivo Sanaderam tiesa piespriedusi desmit gadu cietumsodu.

Tiesa atzina politiķa vainu miljoniem eiro lielu kukuļu pieņemšanā no Austrijas bankas “Hypo Alpe Adria Group” un Ungārijas naftas un gāzes kompānijas MOL. Līdzās cietumsodam Sanaderam tiesa uzdeva arī 15 dienu laikā valstij izmaksāt 3,6 miljonus kunu (337 345 latus). Prokuratūra bija lūgusi tiesu piespriest apsūdzētajam 15 gadu cietumsodu.

Sanaderam bija izvirzītas apsūdzības par desmit miljonus eiro (7,03 miljonus latu) liela kukuļa pieņemšanu no MOL, pretī solot nodrošināt tai kontroli Horvātijas naftas un gāzes uzņēmumā INA, kurā MOL nav vairākuma.

Sanadera tiesas prāva sākās pērn. Ekspremjers tika apsūdzēts arī dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un vairāk nekā 3,6 miljonus Horvātijas kunu liela kukuļa pieņemšanā no “Hypo Alpe Adria Group” 1994. un 1995. gadā, kad viņš ieņēma ārlietu ministra vietnieka amatu. Bijušais premjerministrs noliedza visas apsūdzības.

Sanaders 2010. gadā tika aizturēts Austrijā, pamatojoties uz Horvātijas izdoto aresta orderi. Līdz 2011. gada decembrim viņš atradās apcietinājumā Austrijā, bet tad tika atbrīvots pret drošības naudu. Sanaders šobrīd tiek tiesāts vēl vienā korupcijas lietā par nelikumīgu naudas līdzekļu novirzīšanu viņa pārstāvētajai Demokrātiskajai savienībai (HDZ) un pašam laikā, kad viņš atradās pie varas. Pret politiķi sākta izmeklēšana vēl vienā lietā aizdomās par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu. Sanaders Horvātijas valdību vadīja no 2003. līdz 2009. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+