×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2018
Drukāt

Ideālists pie Talsu stūres (46)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Edgars Zelderis

“Es esmu ideālists, bet neesmu naivs. Mana profesija naivumu ātri izārstē,” šādi sevi raksturo jurists Edgars Zelderis (34), kurš nu jau vairāk nekā pusgadu ir Talsu novada domes priekšsēdētājs. Uz jautājumu, kas pamudināja iemainīt daudzsološu zvērināta advokāta karjeru Rīgā pret darbu savas dzimtās pilsētas pašvaldībā, Zelderis noteic, ka tā varētu būt vēlme cīnīties par taisnību, kas kopā ar vārdu mantota no vecvectēva Edgara – 1905. gada revolucionāra. Esot šķitis, ka Talsu novadā lietas nenotiek tā, kā vajadzētu.

E. Zelderis: Esmu aktīvs velobraucējs un jau pirms sešiem gadiem vērsos Talsu domē ar saviem ierosinājumiem velodzīves attīstīšanai novadā, taču tas nevienu neinteresēja. 2015. gadā vēlreiz neveiksmīgi mēģināju atgriezties pie šīs tēmas, bet atbilde bija diezgan augstprātīga – nebāzies te un nelien, kur nav jālien. Tie bija pirmie signāli, bet tobrīd vēl praktizēju kā jurists, strādāju ar lieliem klientiem. Vēlāk arī nokārtoju zvērināta advokāta eksāmenu. Tomēr manī mita nerimstoša vēlme ar savu iniciatīvu paveikt ko sabiedrībai lietderīgu. Man vienmēr bija svarīgi, lai mana dzimtā pilsēta Talsi attīstās, tāpēc interesējos par iespēju iesaistīties politikā, bet esošās partijas jau nāk ar kādām savām krāsām, arī jaunveidotās nešķita piemērotas. Neatlika nekas citas kā veidot savu partiju.

Piesaistīju dažus savus līdzīgi domājošos draugus un skolasbiedrus. Sākumā tā šķita nereālā misija, bet biju pārliecināts, uzreiz sajutām lielu vilkmi un atbalstu no iedzīvotājiem. Cilvēki burtiski vārījās dusmās par iepriekšējās domes vadības bezdarbību, augstprātību, izsaimniekošanu un skandāliem. Sākotnēji mūsu partijas kodolu veidoja gados jauni cilvēki bez politiskas pieredzes, dibinātāju vidū bija mūsu paziņas, draugi un radi. Šķiet, Pastendes kultūras nams sen nebija redzējis tik daudz cilvēkus kā 2017. gada 25. februārī, kad dibinājām partiju “Mēs – Talsiem un novadam”.

Partijas dibināšana nav arī lēts prieks. Nepieciešami notāri, kas apstiprina dibinātāju parakstus. Vai bija arī kādi finansiāli atbalstītāji?

Tas izmaksāja ap 3000 eiro, ko sedzu pamatā pats no savas kabatas. Nauda man vienmēr bijusi sekundāra lieta. Protams, mums bija atbalstītāji un ziedotāji, kurus var redzēt mūsu publiskajās atskaitēs.

Jūsu jaunizveidotā partija vēlēšanās ieguva trīs no 17 vietām Talsu novada domē. Iepriekšējā mēra pārstāvētā partija “Talsu novada attīstībai” ieguva četras. Tomēr jūs viņus apspēlējāt, izveidojot koalīciju ar Zemnieku savienību, Zaļo partiju, Nacionālo apvienību, Jauno konservatīvo partiju un pat “Vienotību”, kurai tobrīd vispār vēl bija spēkā sadarbības līgums ar “Talsu novada attīstībai”. Koalīcijas sarunas ir smags process pat rūdītiem politiķiem. Kā jums bez jebkādas iepriekšējas politiskās pieredzes tas izdevās?

Es gan teiktu, ka “Talsu novada attīstībai” šajās vēlēšanās zaudēja. Tā ieguva četras vietas, kas ir par vienu vairāk nekā mums, bet tomēr iepriekšējā sasaukumā tai bija septiņas vietas. Līdz ar to šis rezultāts tai bija sāpīgs. Tas lielā mērā bija protesta balsojums, kas apliecināja iedzīvotāju milzīgo vilšanos iepriekšējās vadības darbos.
Normālā situācijā mēs – politikā nepieredzējuši un sabiedrībā nepazīstami zaļi gurķi – nebūtu ieguvuši šādu rezultātu. Taču iepriekšējā novada vadība bija sastrādājusi tādas lietas, ka iedzīvotāji ļoti vēlējās jaunus un ar iepriekšējo politiku nesaistītus cilvēkus.

Kas attiecas uz koalīcijas veidošanu, tad pirmā iniciatīva nenāca no mums. Paguvu aptuveni stundu pabūt priecīgā eiforijā par to, ka mēnešiem ilgais smagais darbs bijis rezultatīvs, kad sākās zvanīšanās no potenciālajiem partneriem par to, ka “vajag parunāties”. Nākamajā rītā satikāmies ar pārējiem topošās koalīcijas partneriem un sākām runāt par sadarbību. Visi bija vienisprātis, ka mums jāsadarbojas, jo ar “Talsu novada attīstībai” koalīcijā vairs neviens negribēja iet. Par mēra amatu gan bija neliela stīvēšanās, jo partneri sākotnēji sliecās atbalstīt citu – politikā pieredzējušāku kandidātu. Tajā brīdī gan es skaidri pateicu partneriem, ka mūsu partija domē ieguvusi visvairāk mandātu no visiem pie šī galda sēdošajiem un man personīgi bija visvairāk plusiņu no visiem Talsu novada kandidātiem.

Un cik saliedēta šobrīd ir Talsu domes koalīcija, ņemot vērā, ka tā sastāv no sešām partijām?

Teikšu godīgi – viegli nav. Pirmkārt, te ir visas lielās varas partijas – NA, Zemnieku savienība, Zaļā partija, “Vienotība” un JKP. Turklāt visi ir lielas personības ar savām ambīcijām un pieredzi. Katrs grib pavilkt paladziņu uz savu pusi vai iegūt teikšanu kādā jautājumā. Taču visi arī saprot, ka alternatīvas īsti nav un mums jāturas kopā…

Vai tiešām saprot? Seši domes deputāti no NA, “Vienotības” un LZS nupat paziņojuši, ka veido jaunu frakciju, bet jūsu partija tajā nebūs. Izklausās pēc koalīcijas koalīcijā, kas nākotnē varētu piedāvāt arī domes vadības maiņu. Kā vērtējat šādu partneru rīcību un vai tā apdraud jūsu pozīcijas?

Esmu jau publiski paudis, ka visi minētās frakcijas deputāti apliecinājuši gatavību turpināt strādāt kopā un atbalsta mani kā domes priekšsēdētāju, apdraudējuma nav. Vairāk jāprasa šīm partijām, vai tam par iemeslu ir Saeimas vēlēšanu tuvošanās vai kas cits.

Saeima jau gadiem ilgi lauž šķēpus par to, ko darīt ar pašvaldību avīzītēm. Jums viens no pirmajiem lēmumiem mēra amatā bija ierobežot domes izdotās “Talsu Novada Ziņas”. Kādēļ?

Iepriekšējos gados jau biju novērojis, kā šī avīze tiek izmantota propagandai, domes vadības spalvu spodrināšanai. Biju arī lasījis papildu literatūru par šo tēmu, piemēram, Sandras Veinbergas grāmatu “Mediju misija” un Andas Rožukalnes grāmatu par medijiem. Turklāt, stājoties amatā, konstatēju, ka šī divreiz mēnesī iznākošā avīze pašvaldībai izmaksā vairāk nekā 43 000 eiro gadā. Ko tik citu vērtīgu var izdarīt par šo naudu!

Pašvaldībai ir jāuztur komunikācija ar savas teritorijas iedzīvotājiem, bet nez vai vajag tik plaši par katru atzaroto kociņu stāstīt. Tādēļ tika pieņemts lēmums šo izdevumu izdot tikai vienreiz mēnesī. Tas ļauj tiešā veidā ieekonomēt ap 20 000 eiro. Tomēr pilnībā atteikties no šāda pašvaldības izdevuma neplānojam, pašvaldība bez sava saziņas kanāla ar sabiedrību būtu neaizsargāta.

Diez vai tā ir sagadīšanās, ka drīz pēc jūsu stāšanās amatā vairāki vadoši pašvaldības darbinieki pameta amatu – tostarp būvvaldes vadītājs, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, Kultūras, sporta un tūrisma centra vadītāja. Kā jūs skaidrotu šīs aiziešanas?

Kāda daļa no šiem cilvēkiem bija ļoti pietuvināti iepriekšējai vadībai, pat radniecības līmenī. Viņi ļoti ātri saprata, ka ar mani nevarēs strādāt tā, kā ar iepriekšējo vadību. Savukārt būvvaldes vadītājs pašvaldībā bija nostrādājis piecus gadus un aizgāja, lai attīstītu savu privāto komercdarbību. Esam jau atraduši viņu vietā cilvēkus, kas pieņemti godīgā konkursā. Katrā ziņā nebija tā, ka atnāca jaunā vadība ar izkapti un sāka pļaut vecos kadrus.

Bija arī novada domes personāla audits un konstatēts, ka pašvaldības centrālajā administrācijā no 120 amata vietām deviņas būtu jālikvidē, bet četras jāveido no jauna.
Auditā arī secināts, ka pašvaldībā ir būtiskas problēmas ar komunikāciju domes struktūru starpā.

Drīzumā tiks pabeigts audits arī uzņēmumā “Talsu namsaimnieks”, kas faktiski bijusi barotava novada valdošajiem politiķiem. Šajā uzņēmumā daudz līdzekļu tērēti, šķērdēti un pazuduši.

Jūsu priekšgājējs Aivars Lācarus nupat sodīts ar piespiedu darbu un aizliegumu trīs gadus vadīt pašvaldību par krāpšanos, fiktīvi nodarbinot šoferi. Vai varam sagaidīt vēl citas līdzīgas lietas?

Man pašam bija pārsteigums, kad domē ieradās izmeklētāji un sāka mūs pratināt. Birojs pārbaudi bija sācis vēl pirms manas stāšanās amatā. Šobrīd tiesa lēmumu ir pieņēmusi un pašvaldība šajā krimināllietā ir cietušais.

Man bija saruna par iepriekšējo priekšsēdētāju Lācarusu par notikušo. Viņš apgalvo, ka neko neesot zinājis. Taču kā var nezināt, ka šoferis desmitiem reižu gadā brauc uz ārzemēm un nestrādā, kā rezultātā pašvaldībai ir nodarīti zaudējumi vairāku tūkstošu eiro apmērā. Šis diemžēl nav vienīgais kriminālprocess, kurā iesaistīta Talsu pašvaldība.

Mums ir arī lieta par pārkāpumiem būvniecības projekta realizēšanas gaitā, vēl par fiktīvu darbinieku nodarbināšanu kādā iestādē, par pašvaldības mantas piesavināšanos, bet sīkāk par to nevaru stāstīt.

No malas skatoties, šķiet, ka arī jūsu vadītā dome šobrīd strādā gandrīz kā izmeklētāji, nevis parasta pašvaldība. Esat apturējuši vairākus iepriekšējā sasaukuma uzsāktos lielos projektus, piemēram, bibliotēkas celtniecību, tirgus pārbūvi, lai veiktu pārbaudes. Kas šobrīd notiek ar šiem projektiem?

Šī tiešām ir būtiska problēma. Taču pārtraukts nav neviens projekts, tie tiek rūpīgi izvērtēti, darbs turpinās. Kopumā runa ir par kādiem desmit projektiem, kuru projektēšanā vien šaubīgi iztērēts pusmiljons eiro. Tirgus projektā iepriekšējais sasaukums samaksājis 90% priekšapmaksu jeb 90 000 eiro būtībā par neko – tajā brīdī vēl nekas nebija izdarīts. Projektētājs darbu nenodeva, bija jau kaut kur pazudis, tādēļ līgumu esam lauzuši un piestādījuši viņam rēķinu par samaksāto. Droši vien tur priekšā tiesu darbi.

Tikmēr esam vienojušies ar citu uzņēmēju par projektēšanas pabeigšanu līdz vasarai, tādā veidā ietaupot aptuveni divus miljonus eiro.

Esam pārvērtējuši un pārprojektējuši arī Dupurkalna estrādes plānus Valdemārpilī. Uzlabojām kvalitāti un samazinājām izmaksu. Celt mazā pilsētā estrādi par 300 000 eiro nešķita prātīgi. Līdzīgi arī Tiņģeres estrādē, ko iepriekšējais sasaukums vēlējās īsteno par 120 000 eiro, bet mums izdevies samazināt izmaksas līdz 65 000 eiro.

Pārvērtējam šobrīd arī bērnudārza “Vīnodziņa” būvniecību Sabilē, kur projektēšanas termiņi tiek kavēti un darbi nav izdarīti. Veiksim ekspertīzi arī sinagogas atjaunošanas projektam turpat Sabilē, jo arī tur ir bažas par darbu kvalitāti.

Un pats galvenais ir bibliotēka, kuras izmaksas iepriekšējā dome lēsa 2,7 miljonu eiro apmērā. Bet divas nedēļas pirms vēlēšanām tika noslēgts līgums ar vienīgo konkursa pretendentu par trīs miljoniem eiro. Viss šis projekts un līgums no pirmās dienas ir zem mūsu lupas. Šeit apzināti izvēlēts tāds būvniecības process, kur projektēšana un būvniecība norit mijiedarbībā. Likums to pieļauj, bet šādos gadījumos ir daudz neskaidro pozīciju jeb tā saukto “melno caurumu”, kuros var pazust daudz pašvaldības naudas. Saņemot pirmo tāmi par 700 000 eiro, jau radās bažas. Tādēļ nolēmām “noraut stāvbremzi” un nesākt būvniecību, pirms nebūs skaidrība. Jebkurā gadījumā bibliotēka būs, bet svarīgi, lai nav sadārdzināti.

Tad jau iecerēto baseinu un jauno hokeja halli talsenieki šajā sasaukumā nesagaidīs, jo jums jātiek galā ar šiem iepriekšējā sasaukuma parādiem?

Es personīgi uzskatu, ka varam pagūt gan novērst nepilnības iepriekšējos projektos, gan uzsākt baseina un hokeja halles celtniecību, ja vien mēs patiešām saņemsimies un gribēsim to izdarīt.

Gandrīz visa mūsu līdzšinējā saruna ir par jūsu revolucionāro cīņu ar iepriekšējās vadības nepabeigtajiem darbiem. Bet vai jums pašam pašvaldības vadītāja amatā izdevies īstenot kādu savu novadam nepieciešamu projektu? Kas uzcelts, atjaunots, uzlabots?

Man ir svarīgi, lai Talsu attīstība būtu kvalitatīva. Laika ir bijis maz, bet liela daļa labu lietu šobrīd jau atrodas finiša taisnē. Pēc daudziem gadiem Talsu Valsts ģimnāzija tiks pie jauna stadiona par aptuveni miljonu eiro – beidzot izsludināts konkurss par būvniecību. Raiņa iela Talsos tiks pilnībā atjaunota par aptuveni diviem miljoniem eiro – turklāt ieprojektēti arī veloceliņi, tiek veikti citi darbi.

Jūs esat liels novads ar daudziem pagastiem un daudzām mazajām skolām. Vai kādām no šīm skolām draud slēgšana reorganizācijas un optimizācijas dēļ?

Mums novadā ir piecas vidusskolas, astoņas pamatskolas, divas sākumskolas un 11 bērnudārzi. Vēl arī mūzikas skolas un internātskolas, bet tas ir cits stāsts. Jau šobrīd pāris skolas ir zem lupas un lēmums par slēgšanu ir tikai laika jautājums. Viena ir Laidzes pamatskola, otru pagaidām atturēšos saukt. Diemžēl jāatzīst, ka skaidra rīcības plāna pagaidām nav. Vēlamies vispirms iegūt pilnu ainu par katru skolu – cik tur bērnu, darbinieku, kādas izmaksas, attālumi…

Tie visi ir cipari. Bet vai idejiski tā pati Laidze nav pelnījusi, lai tur saglabātos pašiem sava pamatskola, kas ir vienlaikus arī kā kultūras centrs? Pamatskola pagastā taču ne tikai izglīto bērnus, bet arī stiprina lokālpatriotismu, vēlmi pēc studijām Rīgā vai ārzemēs atgriezties dzimtajā pusē un to attīstīt, līdzīgi kā jūs Talsos.

Ja būtu iespējas, es atbalstītu visu šo skolu saglabāšanu, jo tas patiešām uztur aktivitāti un dzīvību savā apkārtnē. Taču realitāte ir nepielūdzama. Galvenais iemesls šai reformai ir dramatiska iedzīvotāju skaita samazināšanās. Vēl 2011. gadā mums novadā bija vairāk nekā 34 000 iedzīvotāju, šobrīd – aptuveni 30 700. Uzturēt kvalitatīvu izglītību pagastos ar maz skolēniem nav reāli. Piemēram, Vandzenes skolā deviņdesmitajos gados, šķiet, bija pat 300 skolēnu, bet tagad nav pat 80. Tas ir ļoti smagi. Dažviet pat skolēnu pārvadāšanas busiņi ir kļuvuši pārāk lieli, jo nav vairs tik daudz bērnu, ko vadāt. Tādēļ ņemam tos nost un pieskaņojam sabiedrisko transportu skolēnu vajadzībām.

Nedaudz provokatīvs jautājums – vai jums tas novads nav par lielu – 14 pagasti, četras pilsētas, 30 000 iedzīvotāju? Ja, piemēram, Sabilei būtu savs atsevišķs novads, varbūt tā jau sen būtu gan bērnudārzu pārbūvējusi, gan Abavas tiltu atjaunojusi un nebūtu jāgaida, kad Talsos par viņiem atcerēsies. Tas pats droši vien arī Valdemārpilī.

Neuzskatu, ka Sabile vai Valdemārpils būtu aizmirstas – ir gan estrādes, gan dažādi mazāki projekti, kas tur jau tiek īstenoti. Man drīzāk gribētos jautāt – vai novads nav par mazu? Igaunijā pašvaldības ir vēl lielākas un centralizētākas.

Kā vērtējat VARAM ieceri par pašvaldību sadarbības teritorijām?

Kaut kādā līmenī mēs sadarbības jautājumus risinām paši jau tagad. Piemēram, mums darbojas SIA “Piejūra”, kas ir deviņu pašvaldību kopīgi veidots atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums. Ir dažādas reģionālas pašvaldību biedrības konkrētu jautājumu risināšanai. Vairākiem novadiem kopīga Civilās aizsardzības komisija. Bijusi saruna par kopīgu būvvaldi ar Dundagas novadu. Mērsragam un Rojai jau tagad ir kopīga būvvalde. Tāpat mums būtu interesanti, ja arī kaimiņu pašvaldības piekristu piedalīties tā paša baseina projekta īstenošanā.

Kas attiecas uz VARAM piedāvājumu – tajā ir pārāk daudz nezināmo. Neviens no ministrijas arī pie manis nav vērsies ar savu skaidrojumu, kādēļ šāds plāns top. Tādēļ pagaidām atturēšos to vērtēt.

Pieļauju, ka lielo partiju pārstāvjiem vai ilggadējiem pašvaldību vadītājiem vieglāk lobēt sava novada intereses valdības gaiteņos. Vai izjūtat šādu trūkumu?

Mums arī ir sadarbība ar valdības iestādēm, īstenojam kopīgus projektus ar VARAM, ar Kultūras ministriju. Protams, es kā politikas jaunpienācējs, kurš nav nevienā lielā partijā, nevaru spert ministriju durvis ar kāju vaļā. Man nav neoficiālu kontaktu ar ministriem. Un nez vai tie spēlē tik lielu lomu. Galu galā – mums Talsu domes koalīcijā ir visu valdošo partiju pārstāvji, bet kaut kā nemana, ka viņu partijas biedri no valdības tādēļ rautos mūs atbalstīt. Manuprāt, tas arī nav pareizi, ka atbalsts tiek piešķirts pirmkārt saviem partijas biedriem vai čomiem, nevis tur, kur tas vairāk nepieciešams. Tādēļ nemaz netaisos kaut kādās kuluāru būšanās iesaistīties un nešķiet, ka tas man traucētu strādāt.

Zinu, ka nesen Latvijas Reģionu apvienība veda ar jūsu partiju sarunas par pievienošanos apvienībai. Bet tomēr atteicāt viņiem. Kādēļ? Nav nekādu ambīciju attiecībā uz startu lielajā politikā?

Mūs uzrunājuši ne vien LRA, bet arī citas partijas, taču pagaidām atteicām tām visām. Vienkārši sakot – negribam sastrebt karstu. Mēs esam jauna un pagaidām maza partija, kur mums tagad skriet uz lielo politisko skatuvi! Taču tas nenozīmē, ka mums nav redzējuma par to, kā būtu jāmainās lietām valstī. Tādēļ neizslēdzu iespēju, ka jau tuvā nākotnē mūsu partija varētu arī atbalstīt kādu zināmu politisku spēku.

Viena no būtiskām lietām, kuras Latvijas politikā jūtami pietrūkst, ir līderisms. Es nemudinu virzīties uz autoritārismu, bet ir nepieciešams līderis, kas spētu Latvijas sabiedrību iedvesmot un aizraut ar savu piemēru, kā arī vajadzības gadījumā ar stingru roku novadīt, lai lietas virzītos pareizā virzienā. Mums šobrīd politikā ir pārāk daudz “viedokļošanās” un pārāk maz līderības.

CV

Edgars Zelderis, 34 gadi
Izglītība:
Latvijas Universitāte, Juridiskā fakultāte, jurista kvalifikācija un maģistra grāds tiesību zinātnēs (2009.)
Latvijas Universitāte, Juridiskā fakultāte, bakalaura grāds tiesību zinātnēs (2007.)
Vidējā izglītība Talsu ģimnāzijā (2002.)
Darba pieredze:
Kopš 2017. gada jūnija – Talsu novada domes priekšsēdētājs
Kopš 2016. gada decembra – Zvērināts advokāts (darbība apturēta sakarā ar darbu valsts pārvaldē)
2014. – 2016. – individuāli praktizējošs jurists, SIA „EZ Legal Consulting” īpašnieks un valdes loceklis
Strādājis par juristu AS “Citadele banka”, Rīgas domē, zvērināta advokāta birojā

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. >5. aprīlis 2018. 18:42 Atbildēt

  Zelderam no Rīgas bija jābēg, jo tika ,,sastrādātas” lietas un tas pats, kas Talsos: nav iedzimta ilgstošāka komunikācija ar kolēģiem, cilvēkiem, prastums, necieņa, spīts uz mūžu. Ir tikai viņš, tikai viņa viedoklis, srādāt?, lai citi strādā. Bija iedomājies, ka Talsu novada iedzīvotāji ir pelēkā tautiņa un domes pārējie darbinieki būs ,,bitītes”, kas Ķēniņam Zelderam visu viņa vietā izdarīs, pienesīs…. Tas pats iemesls, kāpēc bija no Rīgas jābēg, jo tur cilvēki ir tiešāki, pa tukšo neslavēja. Kā izrādās Talsos tomēr ir vairāk vientiešu, kā Rīgā.

 2. Zelderis bija tas pats Juris kārkls, kas ar melu ,,palagiem” pārpludināja Talsu iedzīvotāju pastakastītes, vai tas bija godīgi (kā pats sevi slavina) slēpties aiz anonīma vārda? Apbrīnojami truli cilvēki, kas par viņu balsoja un fano, vai uzreiz nesaprata, ka Zelderis ir afērists ar jurista diplomu, lai varētu shēmot TIKAI sev par labu ne jau pilsētai un novadam un galvenais viņam ir NAUDA, ko iegūt un, kas visvairāk viņam sāpēja, ka it kā iepriekšējās domes darbinieki iegūst sev ,,miljonus”, kur tad ir tie ,,sazagtie miljoni”ir, kurus veselu gadu meklē, bet nevar ne atrast, ne pierādīt, kā vien nenozīmīgs gadījums ar šofera atalgojumu, kas neko īpašu nemainītu, ja būtu likuma ietvaros, tos sīkumus viņš pārlieku izpušķo. kā lielu pārkāpumu, un katra vārda galā sevi paslavē. Gribu viņa fanotājiem pajautāt: ,,ko ,,tik daudz ” Zelderis ir izdarījis, kā tikai apturējis iesāktos projektus un savu priekšvēlēsanu solījumu nepildīšanu. Atveriet acis un iedarbiniet smadzenes Ne jau vizuālais ir pie nopietnām lietām svarīgi, sirds vietā viņam ir auksts akmens, kuru reizēm pademonstrē it kā labestīgi.

 3. Vija Drieka Talsi. Atbildēt

  Skaisti,bet aizmirsts cilvēks,vecs cilvēks. Ir novada pansionāts aizmirsts un nolaists. Klienti 205 .aprupei naudas nav. Algas mediķiem minimālas un nakti viena masa uz 205 kl. Neesam novērtētas arī no Vad.puses,ne prēmijas nelabu vārdu. Ko mēs cenšamies uzcelt,ja aimisusi savas saknes senčus!?Jauna vad .sakusi savu darbu nepareiza virzienā un zaudējusi kolektīva cieņu! Ir jāapmeklē saskarsmes kursi un pansionāta jau vairs nav ko zagt! Saglabāsim cieņu pret sevi un kolēģiem. Talsu Dome, lūdzu uzklausiet un sadzirdiet mūs! Mēs mediķi no patriotiem esam paštaisīti par idiotiem. Un darba valda psiholoģiskais despots. Psiholoģiska vardarbība. Es ceru ar kolēģu atbalstu griezties pie Valsts tiesību Vīru. Lai veicas cerība mirst pēdēja!

 4. Pat apbrīnoju(!!!) katru, kurš no Rīgas, atkārtoju – no Rīgas pēc studijām augstās skolās un gūtās darba/ dzīves pieredzes patriotisku (šausmīgi, vai ne?)jūtu vadīts nolēmis atgriezties savā dzimtajā pusē, kur joprojām dzīvo vecāki, vecvecāki, radinieki, draugi no bērnības un ir pirmā skola ar cienītiem pedagogiem… Lai strādātu dzimtās puses labā!
  Ko mēs katrs(!!!) personīgi(!!!) esam paveikuši(!!!) savas pašreizējās dzīvesvietas labā?
  Ja spējam uzskaitīt vismaz 1(!!!) labu darbu vietējās – Talsu sabiedrības labā- tikai tad varētu sākt plēst muti vaļā, lai vērtētu …cita darbu Talsu iedzīvotāju labā!

  Gudram, atkārtoju – gudram cilvēkam it kā vajadzētu saprast, ka ja mēs paši(!!!), atkārtoju – ja mēs paši(!!!!) ….nespējam(!!!!) uzrādīt savus(!!!) varoņdarbus(!!!) Talsu pilsētas labā, tad būtu naivi cerēt, ka esot vēlētā(!!!), atkārtoju – esot vēlētā(!!!) amatā tikai 6 mēnešus – kā tas ir šajā gadījumā – kaut kādus varoņdarbus būtu …pāragri gaidīt …
  Cienīsim (!!!) katru mūsu pašu iedzīvotāju ievēlēto deputātu Talsu novada domē!!!
  Ja kādā jautājumā jūtamies ….gudrāki par viņu, PALĪDZĒSIM !!!
  28.aprīlī notiks Lielā talka visā Latvijā!
  Piedalīšanās tajā apliecinās mūsu katra(!!!) patriotismu(!!!) pret savu Talsu pilsētu un novadu
  un mūsu katra(!!!!) … gudrību(!!!).
  Tukšmuldētāju(!!! lasi komentārus!) u ir pilna Latvija! ļoti negribētos, lai tik …daudz būtu arī Talsos!

  • Vai Zorro 2 gadus atpakaļ (neskaitām pagājušo vēlēšanu talku) talkoja Talsu apkārtnē? Laikam jau ne. Tā, ka netaisi şo par patriotu. Rīgā šo izšvilpa kā juristu…
   Labi! Lai šim veicas! Kaitina tikai šie viņa cēlāji un iepriekšējo nolicēji. Kā viens šeit teica – bez papurināšanas un filozofēśanas un citu noniecināšanas pats viņš šobrīd tikai sačakarējis daudzas lietas un stadioni ne par 1% nav viņa darbs. Ja tā nebūtu ğimnāzija, kurai zorro negrib darīt pāri , arī tas projekts būtu sačakarēts.

  • “Ja spējam uzskaitīt vismaz 1(!!!) labu darbu vietējās – Talsu sabiedrības labā- tikai tad varētu sākt plēst muti vaļā, lai vērtētu …cita darbu Talsu iedzīvotāju labā!
   Gudram, atkārtoju – gudram cilvēkam it kā vajadzētu saprast, ka ja mēs paši(!!!), atkārtoju – ja mēs paši(!!!!) ….nespējam(!!!!) uzrādīt savus(!!!) varoņdarbus(!!!) Talsu pilsētas labā…”

   Es nepiedalos šajā noniecināšanā. Par Talsiem vien, ko man novadā dzīvojošam var pārmest talsinieki. Nodokļus tāpat nomaksāju, tas arī ir katra novada strādājošā pienākums. Bet visi projekti tikai Talsos un Sabilē, varbūt. Kādu varoņdarbu no mums gaidāt, vai karam gatavojaties? Jāstrādā nevis “!!!”
   Man pazīstamie cilvēki vairums piedalīsies talkā, bet kāds tam visam sakars ar šo rakstu?
   Ja nu kāds no cienījamajiem deputātiem, kas ciena ikvienu vēlētāju (cerams), grib dzirdēt padomu, tad izsaku: Tieciet galā ar savu problēmu Talsu novada domē, tā ir skaidri izlasāma šajā rakstā. Bez “!!!”

 5. Naivs jautājums > Gita Atbildēt

  Gita, ko Tu tādu LABU un Talsu novada TAUTAI redzamu esi paveikusi 6 mēnešos?

 6. Kādi darbi Talsos ir izdarīti?

 7. Pilnīgs gailis, kurš slavina sevi, bet patiesibā neko nedara. Pats nav neko izdarijis bet sanem ieprieksejas pasvaldibas darba auglus- piemeram stadions pie2 .vsk utt. Sabiles b/d projektu ari sačakareja tikai vinš. Un ja nauda aizies zūdībā un projekts bus jāsāk no jauna pateikties varēs tikai šim gailim.

 8. Jāizlasa jau ir…

 9. Drusku pat apskaužu Talsiniekus. Kaut mums kāds no Rīgā aizbraukušajiem jaunajiem spečukiem atgrieztos Jelgavā un patriektu veco stagnātu Rāviņu un izkratītu kārtīgi visas viņa sastrādātās rebes.

  • Nevajag apskaust!
   Šobrīd tikai labas lietas sačakarē! Ja džekiņam nebūtu Narcisa sindroms un nedomātu, ka labi ir citus pazemot, tad varbūt…. .
   Kaut ko papurinājis būs, tas labi, bet pagaidām velk uz to, la to, lo pārmeta Vecajiem, to pats dubultā piekopj. Ja ātrāk izslimos Zvaigžņu slimību un nedomās, ka svētais, tad om.
   Kā jurists izskatās ĻĻĻOTI ŠVAKS. Sajūta, ka vispār neorienttējas tieslietās, bet grib spīdēt.
   Lai veicas viņam izveseļoties!

   • Diezgan vērsts uz sevi,Napoleona sindroms
    ,kā jurists švaks,nezinu vai ir līderis,drīzāk puika,kas ticis pie liela pīrāga.un nezina,ko ar darīt.Nesimpātisks kadrs.cerams,kā Talsus nenovedīs līdz bankrotam.

 10. Talsos Zelderis ilgi sedes! Ta tam bus but… Un panem prieksa visus tos vecos shemu biditajus, lai maciba citiem! Turies, un mes visi, kuri nav atkarigi no pasvaldibas labumiem esam ar Tevi!

 11. ieteikums Talsu novada domes priekšsēdētājam im Atbildēt

  Ieteiktu Talsu novada jaunajam domes priekšsēdētājam Edgaram Zelderim aizbraukt darba vizītē (iepriekš piesakoties!) uz Ventspili pie A.Lemberga k-ga!
  Vienmēr vajag cienīt blakus esošos kaimiņus…No Talsiem līdz Ventspilij ir 62 km.
  1)Ventspilī varētu smelties idejas kā veidot novada domes struktūru ražīgam darbam.
  2)Ventspilī jau ir uzcelta moderna bibliotēka, kur notiek arī publiski pasākumi.
  3) Talsu slimnīca un Ventspils slimnīca atrodas zem vienas cepures – Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca!
  4)…

 12. Viena no būtiskām lietām, kuras Latvijas politikā jūtami pietrūkst, ir līderisms. Es nemudinu virzīties uz autoritārismu, bet ir nepieciešams līderis kas spētu Latvijas sabiedrību iedvesmot un aizraut ar savu piemēru, kā arī vajadzības gadījumā ar stingru roku novadīt, lai lietas virzītos pareizā virzienā. Mums šobrīd politikā ir pārāk daudz “viedokļošanās” un pārāk maz …līderības!
  Piekrītu un papildinu!
  Tautas cienīts …līderis bija Kārlis Ulmanis – pirmais Ministru prezidents kopš 1918.gada 18.novembra …
  Kārlis Ulmanis toreiz ļoti pareizi izdarīja 1935.gadā, kad padzina kašķīgo lieķēžu baru, kas veģetēja uz tautas rēķina! Kārlis Ulmanis, kurš braukāja pa Latviju bez apsardzes bija cienīts gan pilšetās, gan laukos. Kārli Ulmani kā vslsts vadītāju pazina un cienīja liels un mazs. Sākot no mazpulcēna – jaunā zemes kopēja laukos – lielsaimnieka laukos līdz fabrikantam pilsētā…
  Kad Latviju okupēja 1940.gadā, tad Latvijai Bankā bija liela nauda un 12 kg zelta Londonas bankā …
  Šodienas valsts ir pārvērsta par nabagmāju – kase ir pilna ar parādzīmēm un tauta “ar pliku pēcpusi”… Tāpēc jau šajos bezsaimnieka gados iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 800 000 …

  • … Kad Latviju okupēja 1940.gadā, tad Latvijai Bankā bija liela nauda un 12 kg zelta Londonas bankā …
   Šodienas valsts ir pārvērsta par nabagmāju – kase ir pilna ar parādzīmēm un tauta “ar pliku pēcpusi”… Tāpēc jau šajos bezsaimnieka gados iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 800 000 …
   ——————————————————————————————————

   Vispār jau Latvijas bagātība 1940. gadā bija 10, 6 tonnas zelta ārzemēs un 1,6 tonnas Latvijā, pašlaik ir gandrīz 8 tonnas zelta, no tām 1,1 vai 1,2 tonnas ārzemēs. Toreizējais līderis, kuru kopš 1934.gada daudzināja par vadoni, autoritatīvi pavēlēja visiem palikt savās vietās, viņš arī palikšot savējā. Nu nenotika tā. Drīz vien līderis vadonis vairs nebija nekas un viņam viss beidzās kā daudziem, kuri viņu bija paklausījuši. Tautai sekas vēl tagad jūtamas. Un daļēji tāpēc daudzi gaida “mesiju”, “vadoni”, līderi, “supermenu”. Bet dzīvē nav ne Betmens , ne Supermens, tie ir fantāzijas tēli, pasaku varoņi. Ir cilvēki, kuriem skaļas balsis un maza izpratne par patiesu lietu būtību, sabiedrības procesiem vai politiku. Tādi bez jēgas iedomājas, ka 12 kg zelta ir milzu nauda un domā, ka “mesija-vadonis” tūlīt ar šo naudu padarīs tautu bagātu kā Jēzus ar pāris zivtelēm un maizes klaipiņiem pabaro milzu ļaužu pūli.
   Ticiet vien tiem viltus vadoņiem-mesijām un viņus slavinošajiem bļauriem, kam pat tukšas mucas nav, troksni jau var sataisīt arī ar sarūsējušām pannām. Sekojiet viņiem, tad gan drīz staigāsim pat ne pastalās, bet vīzēs!!!

   • Ho, ho, Kārlis Ulmanis- tautas ļoti mīlēts tapa iebarojot nabaga tautu ar pasaciņām un liekot dziedāt bērniņiem himnas “tautas vadonim”, kurš mēģinādams glābt savu ādu, nodeva Latviju.

 13. Vēlētājs, kurš saprot realitāti Atbildēt

  “Es esmu ideālists, bet neesmu naivs. Mana profesija naivumu ātri izārstē,” šādi sevi raksturo jurists Edgars Zelderis (34), kurš nu jau vairāk nekā pusgadu ir Talsu novada domes priekšsēdētājs.
  ————————————
  Lai VEICAS darbos Jūsu vadītajai komandai …
  Veco partiju deputāti apvienojas tāpēc, ka vēlas balotēties šogad 6.oktobra vēlēšanām …
  Jūtas aizsēdējušies …NOMALĒ – vēlas Rīgas gaisu paostīt…

 14. Lielībnieks un tukšs runātājs, savam startam sagatavoja publiku kā Juris Kārkls ar lapelēm, gan jau iztērējās vairāk kā tie 3000

  • Talsinieks > Talsiniekam Atbildēt

   Ir mums Talsos tādi veci kraķi kā tu, kas spējīgi tik bezdēt pa tukšo!
   Vecie kraķi kā tu ir par impotentu un bez smadzenēm, lai spētu palīdzēt(!) jaunajiem, kas pēc izglītošanās Rīgā un gūtās darba pieredzes nu atgriezušies dzimtajā pusē!
   ir pagājuši 27 gadi kopš nelabā balsī pūlī aurojām: kaut pastalās, bet brīvā LV! !
   Kurš no vecajiem 27 gadu laikā ir kļuvis par autoritāti un tautas cienītu Talsos, a?
   Nosauc kaut 1 uzvārdu, kurš spējīgs saliedēt tautu un ir cienīts(!) tautas līderis!
   Ventspilī tāds ir A.Lembergs – pilsētas saimnieks no 1988.gada(!!!30 gadus !!!!), no brīža, kad pāri Ventspilij bija amonjaka smirdoņa un cilvēki laidās projām no Ventspils … Kāda šodien ir Ventspils pēc 30 gadiem, kuru nemainīgi 30 gadus ir vadījis A.Lembergs, a?

 15. Nesimpātisks, nezinošs despots. Žēl domes darbinieku. Būtu jau labi, ka jauns cilvēks, bet , ja lielīgs un plātīgs, kas visu iepriekšējo noniecina, tad lai labāk,, lasās” atpakaļ uz Rīgu. Neko labu jau vēl nav izdarījis. Muldoņa. Labi prot pazemot pat savus kolēģus- deputātus.

 16. Nu baseinu gan nevajag😨
  Tad taču tie bērni iemācīsies peldēt un piemājas dīķos neslīks vairs. Ies takš uz bibliotēku un nolietos tās grāmatas. Tie taču tik izdevumi😤

 17. Piekrītu Andrim!Turies Edža!Nākamās vēlēšanās bús noteicošās.Ceru ka vēlētāji ātrāk sapratīs un novērtēs Tavu liekulību.Smuks Tu bez gana kā kādreiz Gorbunovs.Nav svarīgi kā Tu strādā,ka tik izskatīgs!

 18. Edgar, istos auglus Tu pluksi nakamas velesanas! Turies! Cilveki ir Tev noticejusi un augstu verte Tavu godigumu un darba spejas! Uz prieksu…

 19. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 20. Nu nekāda uzskatāma,taustāma vēl novadā nejūt no pērnā gada jūnija.Tik histērijas,sociopātiska uzvedība,raganu medības,un klaja nekaunība.Nu diemžēl-nav ,ko pateikt,kas tieši izdarīts novada labā!

 21. Nefanoju par Zelderi,bet saistīt viņa darbu Rīgas domes struktūrās ar Ušakovu, ja viņš tur strādājis no 2007. gada…? Ušakovs no 2009.

 22. Zelderis ir labakais novada vaditajs kads te jebkad ir bijis!

 23. Zelderis ir labakais mers, kads te jebkad ir bijis! Man patiesam vairak nav saubu, ka Talsu novada daudzas lietas tiks sakartotas kaa tam vajadzetu but, nevis celtas sapnu pilis, lai savejie varetu kabatas piebazt! Partijas Talsu novada attistibai lideris Lacarus izradijjas tads mazs zaglens(citu apzimejumu gruti atrast), jo novada naudu laikam uzskata par savejo, ka var to dalit pa labi un kreisi! Nekad vairs neticesim siem TNA darboniem, kuri simtiem tukstosu nodoklu maksataju naudas ir izshemojusi( Campaigne), un taisijas caur sadardzinatiem projektiem vel ieraut nasis musu naudu- tads laikam ir TNA domasanas un uzvedibas modelis!
  Visi Zeldera noliceji ir no siles nomestie un to pietuvinatie! Ka jums nav kauna Talsu novada iedzivotajiem acis skatities?

 24. Īpašības ko pats piedēvējis citiem- bezdarbība, augstprātība,skandāli, paša vien būs, jo parasti nepatīk citos tas, kas ir pašā.Zvērināta advokāta vieta būtu īstā, jo advokātiem jāaizstāv meļi, zagļi, jo par to maksā un to dēliņš pieprot.Izveidoja partiju, pats no savas kabatas 3000 EUR..HA..kurš maksā no savas kabatas?Meli.Tiks uzlabota Raiņa iela,stadions pie ģimnāzijas…cik zinu,tās vien atsauces uz iepriekšējās domes darbu.Populisms vien, dēliņ!Ja patiešām mēs gribēsim..saņemsimies..ha…Kur mums tagad skriet uz politiskās skatuves?Tad tava seja nebūtu pa visu avīzi..un dzirdēts, ka bruģē ceļu pie citiem meļiem

 25. Te uztraucas Lemberga ietekmes partijas atbalstītāji( autoritārista, ne līdera) , ko sasējis vienā buntē varas partijas un dara ko grib- nomet Vienotība varu pie kājām ZZS, nacionāli bīda savas lietas utt. Kad reiz Latvijā politiku virzīs taisni cilvēki, nedomājot par savām kabatām? Kad beigsies politikas , kā lielākās biznesa iespēju laiks? Man Zelderis simpatizē! var jau taisīt koalīcijas koalīcijā, bet aizmirsts ir VĒLĒTĀJS, kas vairs nevar dzīvot pa vecam!

 26. Vienmēr gatavs uzklausīt un palīdzēt.Vai var tik īsā laikā sakārtot visas gadu gadiem krātās nebūšanas?

 27. Ļoti nelīdzsvarots cilvēks …..

 28. ja jau ideālists–tad kādēļ atkal naudas izlietošana apturot visus lielos projektus- bibliotēka,tirgus…kamdēļ
  nesakārto lietas ar kurām bija jāsāk…

 29. Kur Zeldera CV par darbu pie Ušakova Rīgas Domē?

 30. 01.02.2011. – 28.12.2012. Rīgas domes Satiksmes departamenta Tiesiskā
  nodrošinājuma un personāla nodaļas vadītāja vietnieks.
  28.07.2008. – 02.02.2010. Rīgas domes Īpašuma departamenta Juridiskās nodaļas vadītāja vietnieks
  Ši Zeldera biogrāfijas daļa izlaista:
  27.11.2007. – 27.07.2008. Rīgas domes Īpašuma departamenta Juridiskās nodaļas galvenais speciālists-eksperts (juriskonsults)
  02.05.2007. – 26.11.2007. Rīgas domes Īpašuma departamenta Juridiskās nodaļas Pārvaldīšanas tiesību nodošanas procesa sektora vadītājs
  02.01.2007. – 01.05.2007. Rīgas domes Īpašuma departamenta Juridiskās nodaļas jurists
  15.05.2006. – 01.01.2007. Rīgas domes Īpašuma departamenta Nomas nodaļas galvenais speciālists

 31. Klajš un bezkaunīgs melis šis jaunais ideālists.Visu novadu nolaidis līdz klińkim un vairāk par vāvułošanu neko nav panācis.Dialogs un diskusijas ar iedzīvotājiem,kas bija partijas lozungs,pilnībā nolikts malā.Pilnīgi var eksplodēt par šī raksta klajiem Zeldera meliem!

 32. Apsveicami, ka beidzot pašvaldību domēs nonāk izglītoti, likumus zinoši cilvēki. Ir cerība uz labām izmaiņām.

 33. Jāsāk vispirms ar Talsu ielām nevis veloceliņiem,grants ceļi vietām labāki kā Talsu brauktuves.

Draugiem Facebook Twitter Google+