×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Idejas Mīlētāju alejai

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajā nedēļā, tieši Svētā Valentīna dienā, noslēdzās ideju konkurss par īpašas vietas izveidi Arkādijas parkā jaunlaulātajiem, kur tie varētu izvietot savus mīlestības apliecinājumus. 


 

Šķiet, šim piedāvājumam vajadzēja būt lielai atsaucībai, jo jaunieši savā kāzu dienā uz dažādiem Rīgas tiltiem ieviesuši haotisku atslēgu pieslēgšanas tradīciju, kuru pašvaldība neatbalsta. Realitāte gan izrādījās cita – ideju nebija nemaz tik daudz. “Kopumā līdz 14. februāra vakaram RD Mājokļu un vides departaments saņēma 12 priekšlikumus, kurus izvērtēs šonedēļ. Pēc iepazīšanās ar tiem departaments lems par tālāku rīcību – ko no iecerēm var vai nevar realizēt un kādā apjomā,” skaidro Mājokļu un vides komitejas vadītāja preses sekretāre Dzintra Āboliņa.

Pārsteidzoši, ka priekšlikumu bijis tik maz, jo par labāko atzītajam piedāvājumam pienākas 500 latu, otrajai vietai – 300, bet trešajai vietai – 200 latu liela balva. Pretendentu piedāvājumus vērtēs pēc četriem kritērijiem: atbilstība izvirzītajam mērķim, atbilstība pilsētas videi, oriģinalitāte un finansiālais izdevīgums.

Atgādināšu, ka pašvaldība jaunlaulāto vajadzībām plāno atvēlēt skaistā un romantiskā Arkādijas parka vecās estrādes teritorijas daļu, izveidojot Mīlestības aleju. Tieši tur mīlētāji varētu savā kāzu dienā atstāt atslēgu īpaši tam paredzētajā vietā, fotografēties vai izdzert glāzi šampanieša.

Pašvaldība šādi izlēmusi rīkoties, jo jaunlaulātie līdz šim dažādus savas mīlestības simbolus izvietojuši Rīgas parkos un apstādījumos, tostarp pilsētas vēsturiskajā centrā. Diemžēl tas tiek darīts haotiski, bojājot kopējo ainavisko skatu un radot problēmas zaļo zonu uzturēšanā un kopšanā.

Ikviens būs pamanījis, ka Rīgas centra tiltiņu margas daudzviet klāj metāla atslēgas, ko jaunie pāri atstāj savā kāzu dienā.

Rīgas pašvaldības interneta vietnē uz jautājumu, vai atbalstāt Mīlestības alejas izveidi Arkādijas parkā, 78% respondentu atbildēja “jā”, 16% jeb 211 cilvēki teica “nē”, bet 6% jeb 85 aptaujas dalībniekiem nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.5
Alūksne +11.6
Daugavpils +11.8
Saldus +15.1
Liepāja +15.5
Jelgava +13.7
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +12.2
Rēzekne +11.2
Draugiem Facebook Twitter Google+