×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Iedibina Krodera balvu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Režisors Oļģerts Kroders izrādes "Karalis Līrs" ģenerālmēģinājumā Valmieras Drāmas teātrī.

Pirmdien, 20.janvārī, Valmieras Drāmas teātrī (VDT) notiks pirmās “Krodera balvas” pasniegšana par gada izaicinošākom un izcilāko māksliniecisko devumu teātrī, liecina informācija teātra mājaslapā.

“Krodera balva” gada izaicinošākajam izcilniekam būs mākslinieka Aivara Vīlipsona veidota statuete – mets topošajam Krodera piemineklim, kā arī 500 latu jeb 711,44 eiro balva, iesākumā tam izmantojot Krodera atstāto mantojumu.

Krodera balvu var saņemt gan izrāde, režisors, aktieris, gan arī grāmatas autors vai cits ar teātra mākslu saistīts pasākums, pat ideja. Balvas ieguvēju nosaka fonda valdes locekļi. Balvas pasniegšana turpmāk notiks Valmieras teātrī katru gadu janvāra otrajā vai trešajā pirmdienā, pēc iespējas tuvāk režisora vārda dienai, kas ir 20. janvārī.

Kā minēts teātra mājaslapā, atšķirībā no “Spēlmaņu nakts”, kas fiksē sezonas augstāko kvalitāti, Krodera balvas mērķis ir izcelt esošās situācijas pārvērtēšanu, skatpunkta maiņu, izraušanos no ierastiem, lai arī pareiziem un stabiliem priekšstatiem. Krodera balva nav domāta par labu vai izcilu darbu nostabilizētā, jau zināmā sistēmā – nepieciešams izaicinājums, jauns skatpunkts, iespējams, pat mākslinieciska huligānisma moments.

Balvas pasniegšana notiks 20. janvārī Valmieras teātrī pulksten 18.30.

Jau ziņots, ka pērn darbību sāka “Krodera fonds” ar mērķi rūpēties par režisora piemiņas saglabāšanu, vācot ziedojumus Krodera pieminekļa izveidei Valmieras pilsētā, kā arī katru gadu izvērtēt un pasniegt Krodera balvu par sezonas izaicinošāko un izcilāko notikumu teātra pasaulē.

Oļģerta Krodera fonda dibinātāji ir Krodera aktieri, Vidzemes uzņēmēji un režisoram tuvie cilvēki. Fonda valdē ievēlēta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze, Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks, Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

Kroders mūžībā aizgāja 91 gada vecumā 2012. gada 10. oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad nu arhīvos nebija nevienas kaut mazliet jēdzīgākas bildes meistaram?

Draugiem Facebook Twitter Google+