×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Ieguldījumi akvakultūrā saņems LAD atbalstu astoņu miljonu apmērā

vēži

Balvu rajona zemnieks Gunāram Sārtaputnam pārlieciba, ka vēžu audzēšanai Latvijā ir nākotne. Balvu rajona Bērzkalnes pagasta zemnieku saimniecība "Kurmis" labi redzama jau pa gabalu - blakus staltam koka namiņam mežmalā viļņojas dīķis pie dīķa. Vēžu audzēšana. 02/08/2013 foto: Valdis Semjonovs/Praktiskais Latvietis

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai (ZRP) pasākumam “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” ar kopējo publisko finansējumu astoņu miljonu eiro epmērā.

Pasākuma mērķis ir akvakultūras uzņēmumu konkurētspējas un dzīvotspējas palielināšana, informē dienestā.

Pasākumā atbalstu piešķir pretendentiem, kuru investīcijas projektā ir saistītas ar karpu, foreļu, zandartu, ālantu, sterletu, līdaku, līņu, samu, storu un vēžu audzēšanu. Atbalstu par citām akvakultūras dzīvnieku sugām piešķir saskaņā ar pretendenta iesniegtu neatkarīgu tirgus pētījumu, kuru veikusi zinātniska institūcija.

Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 31.augusta līdz 30.septembrim.

Kārtā iesniegto projektu iesniegumu projektu ieviešanas beigu datums, ja tiek veiktas investīcijas ražošanas pamatlīdzekļu iegādei, ir viens gads, ja tiek veikta būvniecība vai pārbūve – divi gadi no LAD lēmuma par projekta iesnieguma apstiprināšanu stāšanās spēkā.

Projekta iesnieguma veidlapa un metodiskie norādījumi tās aizpildīšanai ir pieejami mājaslapā www.lad.gov.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+