×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Iekasēs maksu par iebraukšanu Rīgā? (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīga vairākkārt ir saņēmusi pārmetumus par slikto gaisa kvalitāti, Rīgas centra nami pamazām kļūst tukši. Iedzīvotāji pārvācas uz Pierīgu, kur vide klusāka un gaiss tīrāks. Sabiedriski aktīvi cilvēki ir sagatavojuši priekšlikumus, kā Rīgas centru atslogot no automašīnām. Ideju ir daudz, radikālākā no tām – iekasēt maksu par iebraukšanu centrā vai arī svētdienās auto kustību aizliegt pavisam, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Iedzīvotāju skaita izmaiņas Rīgā liecina, ka cilvēki no Rīgas bēg un apmetas uz dzīvi Pierīgas pašvaldībās. Pēdējos 20 gados iedzīvotāju skaits Rīgas centra apkaimē vien samazinājies teju uz pusi – no 66,6 tūkstošiem 1997. gadā līdz aptuveni 35 tūkstošiem 2014. gadā. Tas nozīmē, ka samazinās arī nodokļu maksātāju skaits, taču šie cilvēki dodas uz darbu Rīgā, izmanto tās infrastruktūru un automašīnas turpina piesārņot Rīgas centru. Domubiedru grupa “Pilsēta cilvēkiem” uzskata, ka pašvaldības vadība dara par maz, lai Rīgu padarītu iedzīvotājiem draudzīgāku.

Dainis Kreilis, Pilsetacilvekiem.lv atbalstītājs: “Mēs joprojām redzam, ka nav mainījusies attieksme. Gājējs joprojām ir tālu, tālu aiz privātā transporta Rīgas pilsētā.”

Aktīvisti ir sagatavojuši 39 priekšlikumus tīrākai, zaļākai un labākai Rīgai. Tie paredz gan automašīnu iebraukšanas ierobežojumus Rīgas centrā un stāvparku izveidi, iebraucot pilsētā, gan ātruma ierobežojumus un aizliegumu auto novietot uz ietves.

Dainis Kreilis, Pilsetacilvekiem.lv atbalstītājs:”Spraigas diskusijas izraisījis priekšlikums ieviest maksu par iebraukšanu centrā. Man arī tas liekas ekstrēms priekšlikums, bet tāpēc jau tādus izvirzām, lai par šiem jautājumiem runātu.”

Rīgas mērs Nils Ušakovs gan uzsver – jau patlaban automašīnu skaits centrā samazinās:” Rīgas centrā maksa par autostāvvietām tiek iekasēta jau ļoti ilgi, un tas ir veids, kā centrā samazināt mašīnu skaitu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Varbūt bēg, jo netiek risināts, kur centrā dzīvojošiem novietot auto? Samazina katastrofāli stāvvietu skaitu, uzliek nenormālas maksas par stāvēšanu.

 2. Vai tad Rīga vairs nav Latvijas galvaspilsēta un pieder Kreilim un dažiem pilsētniekiem? Redz, cik tālu daži aizdzīvojušies tajā pilsētā, ka sāks izdomāt visādas barjeras, lai sarežģītu cilvēkiem no provinces nokļūšanu galvaspilsētā. Nu tad ap centru sāciet celt žogu! Šitos kreiļveidīgos vajag pirmos padzīt
  no Rīgas, lai tur nemaitā gaisu, jo svaiga gaisa provincē netrūkst.

 3. Vispirms jāsāk ar sāli un smiltīm,ko tagad ber tādos daudzumos kā nekad.Agrāk sniegu notīrīja un tad kaisīja,ja vajadzēja.Tagad uz netīrām ielām tikai kaisa un kaisa.

 4. Ne jau no sliktā gaisa bēg, bēg no ušaka.

 5. Ušagovs nezin kur naudu grābt.

 6. Šķiet, ka īstais iedzīvotāju skaita samazinājuma iemesls centrā ir denacionalizācija – namiem uzradās “saimnieki”, kuri lielākoties ir kaut kādi īsto saimnieku radi no baltās ķēves piektajā paaudzē, un tie sāka naski likt ārā iedzīvotājus no dzīvokļiem, kuros viņi bija dzīvojuši jau desmitiem gadu. Rezultātā Rīgas centrs ir pilns ar tukšiem graustiem.

 7. Pēc Sadales tīkla parauga no katra planētas iedzīvotāja ik mēnesi varētu iekasēt abonenta maksu par iebraukšanu Rīgā, jo Rīga ir uzbūvēta un jāuztur, lai teorētiski būtu iespēja tajā iebraukt.

 8. Pašvaldību vadītāji! Laukos uz pagastu robežām uzlieciet maksas automātus visiem to pilsētu iedzīvotājiem,kas brauc uz nodokļu maksātāju naudas savās pilsētās. Laukos jāmaksā par vides piesārņošanu gan ar auto gāzē, gan fiziskiem atkritumiem.

 9. Rubik, nāc atpakaļ

 10. Iesaku arī par izbraukšanu no Rīgas iekasēt maksu no Rīgā reģistrētām gan privātām gan uzņēmumu mašīnām. Par vienas sestdienas plūsmu pa Veclaicenes šoseju varētu vairākus km.asfalta uzliet. Bet rudenī par Siguldas “zelta rudens verotajiem” pus Latvijas ceļu sakārtotu.

 11. Sākumā ,lai sakārto ceļus Rīgā,ietves,utt,jo pa mūsu galvaspilsētu ir sliktāk braukt,nekā daudzās citās Latvijas pilsētās,jābrauc kā pa tanku ceļiem,un tad var domāt iekasēt naudu, bet tā nav izeja šim risinājumam,bet atrunā kā būtu vieglāk Rīgas pašvadībai iekasēt naudu.Un tas kad gaisa piesārņojums ir liels-tā tikai ir atruna.

 12. Zālān, nāc atpakaļ, lūdzu!

Draugiem Facebook Twitter Google+