×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Iekļauj «Melnajā sarakstā» (1)

djukovs_leta2

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piektdienas pēcpusdienā pieņēma lēmumu tendenciozās izstādes “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” organizatoru Aleksandru Djukovu iekļaut Latvijai nevēlamo personu sarakstā, līdz ar to ieceļošana Latvijā viņam ir aizliegta. 


 

“Melnajā sarakstā” iekļauts arī A. Djukova vadītā fonda “Vēsturiskā atmiņa” pētījumu programmu vadītājs Vladimirs Simindejs, kurš iepriekš izcēlies ar Latvijai nedraudzīgiem izteikumiem. Savulaik viņš strādājis Krievijas vēstniecībā Latvijā par trešo sekretāru.

E. Rinkēvičs sarunā ar mani atklāja, ka A. Djukovs un V. Simindejs par “persona non grata” atzīti, jo ĀM nevēlas pieļaut, ka Latvijā ierodas cilvēki, kas “destruktīvi kaitē starpvalstu attiecībām un nomelno Latvijas valsti”. Ministrs lēmumu pieņēmis, gan balstoties uz politiskiem apsvērumiem, gan izvērtējot informāciju, kuru viņam sniegušas kompetentās iestādes. Piektdien pēcpusdienā vēl E. Rinkēvičs bija nerunīgs par A. Djukova un bēdīgi slavenās izstādes likteni Latvijā, solot tuvākajā laikā par to lemt. Atgādināšu, ka A. Djukovs pagājušonedēļ viesojās Latvijā, lai sagatavotu šeit augsni izstādei. Ministrs sacīja, ka lēmums pieņemts piektdienas pēcpusdienā, jo tas prasījis rūpīgu analīzi.

 

“Neuzskatu, ka izstādes izrādīšana Latvijā veicinās sabiedrības dialogu un tai būs pievienotā vērtība,” argumentēja ministrs. Viņš apliecināja, ka ĀM neatkāpjas no paziņojuma, ka izstāde ir ļaunprātīga vēstures falsifikācija, un uzsvēra, ka ministrija tagad nodarbosies ar pārliecināšanu un informēšanu šīs izstādes kontekstā.

 

“Ceru, ka neklusēs arī Latvijas vēsturnieki un skaidros savu pozīciju krievu valodā un citās valodās akadēmiskajās aprindās un starptautiskajai sabiedrībai,” rezumēja ministrs. To, vai izstāde nonāks Latvijā, viņš neuzņēmās komentēt, apgalvojot, ka tas ir iekšlietu struktūru jautājums.

Vairāki Latvijā esoši krievu vēsturnieki plašsaziņas līdzekļiem izplatītā paziņojumā pauduši protestu pret Latvijas Ārlietu ministrijas lēmumu Krievijas pilsoņus Aleksandru Djukovu un Vladimiru Simindeju pasludināt par nevēlamām personām, norādot, ka politiska iejaukšanās vēstures zinātnē neesot pieļaujama. Vlada Bogova, Igora Guseva un Viktora Guščina parakstītajā paziņojumā teikts, ka šāds lēmums Latvijā stiprinot totalitāro ideoloģiju un skaidri parādot, ka Latvijas valdība izmantojot visus līdzekļus, lai apklusinātu vēsturiskos faktus, kas atmaskojot tās izplatītos mītus.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te paveras darba lauks vēsturniekiem. Jau krietni nokavēts bet vajadzīgs. Jāpaskaidro no kurienes šie bērni, kas pie tā vainīgs. Varbūt atkal uzkāpa uz sāpošām varžacīm? Nu tad ārstējiet tās.

Draugiem Facebook Twitter Google+