×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. augusts, 2017
Drukāt

Ielas bērnu advokāts (3)

Foto - Egons Zīverts/Kurzemes vārdsFoto - Egons Zīverts/Kurzemes vārds

Advokāts Edgars Golts ir viens no populārākajiem advokātiem Liepājā. Nebaidās atklāti runāt, tajā skaitā par problēmām tiesībsargājošā sistēmā un tostarp ar žurnālistiem. Edgara klienti ir arī uzņēmēji, taču īpašas rūpes viņam ir par bomzīšiem un ielas bērniem – viens no viņiem bija  jaunietis sadedzinātā liepājnieka Egila tiesas prāvā, kas nesen beidzās.

 

Kāds ir jūsu vēstījums sabiedrībai par Egila slepkavām?

Edgars Golts: Es viņus nedēvētu par slepkavām. Saucu viņus par dēliem. Ļoti žēl Egila, bet liktenis bija lēmis vienam no trijotnes no meža neiznākt, mirušais varēja būt arī viens no abiem iznākušajiem. Puikas pareizi neatrisināja jautājumu, sak, piebeidzam un miers, šodien par to nebūs jādomā. Viņu vērtību sistēmā ne savai, ne cita dzīvei vērtības nav.

 

Kāpēc šie ielas jaunieši nesaprot cilvēka dzīves vērtību?

Ne es, ne jūs nevarat viņiem likt uzvilkt savas bikses. Viens sava bērna zīmējumu pieliek pie sienas un tur dārgas gleznas vērtē, citam sagribas kakāt un viņš ar to noslauka pakaļu. Man klientam Egila lietā bija tikai viens jautājums: vai gribi liecināt? Par nodarīto nerunājām, aizstāvības taktiku neapspriedām. Negribēju, lai puika muld. Vai nu lai nerunā vispār, vai liecina.

 

Un saka patiesību.

Kas ir patiesība? Viens kokam redz garu ēnu, cits īsu, bet abiem ir viedoklis par koka garumu… Man par klienta vainu šaubas bija tikai pirmajā dienā, pēc tam viss kļuva skaidrs. Uzzināju par puiša dzīvi. Ļoti vienkārša, alkohols un spaiss kā ikdiena. Teikšu diplomātiski: vecākiem vajag rūpīgāk attiekties pret saviem bērniem. Es savus bērnus tā neaudzinu. Uztraucos, ja laikus neatnāk mājās, ja pie svešiem paliek, ja iedzer. Vērtību sistēmu un vidi tomēr nosaka vecāki.

Nesenais liepājnieka Ivana gadījums. Vecāki pieļāva, ka mazais bērns nokļuva situācijā, kurā mira. Bet, runājot par Egila slepkavību – tā izskatās ļoti slikta, bet valsts apzadzēji ir tikpat ļauni, viņu noziegumi ir briesmīgāki. Puikas īsti nesaprata, ko dara, bet valsts apzadzēji zina, kādas sekas būs viņu noziegumiem. Cietīs pensionāri, bērni, visa sabiedrība. Cik valsts apzadzēju dēļ ir izdarīts pašnāvību, cik cilvēku aizbraukuši no valsts, cik palikuši slimi, nodzērušies, cik sagrautu ģimeņu, bērnu, par kuru mājām kļuvusi iela?!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kārtējais sātana advokāts. Viņš, redz, savus bērnus tā neaudzinot. Un kā vēl audzina, ar savu piemēru rădot, ko aizstāv.

  2. Paldies, bija interesanti lasit un galvenais “viss kas reali ir dzīve”… Ne katrs var… Vēlreiz Paldies par rakstu un veiksmi

  3. Ir gan atšķirība, vai cilvēks ir tiesāts 12 reizes vai nevienu reizi.
    Un teikt, ka sadistiska nemotivēta nepilngadīgas personas slepkavība grupā ir ne visai briesmīgs noziegums, ja salīdzina ar zagļiem, var tikai cilvēks ar, maigi izsakoties, ļoti dīvainiem morāliem priekšstatiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+