Sports
Citi sporta veidi

Ielu dejas 2024.gadā Parīzē var debitēt olimpisko spēļu programmā0


Anastasija Solovjova ir viena no labākajām ielu dejotājām Latvijā.
Anastasija Solovjova ir viena no labākajām ielu dejotājām Latvijā.
Foto: Juris Bērziņš-Soms/”Sports”

Ielu dejas jeb breiks, kā arī skeitbords, sērfings un klinšu kāpšana, visticamāk, tiks iekļauti 2024.gada Parīzes vasaras olimpisko spēļu programmā, paziņojuši rīkotāji.

Ielu dejām (breakdancing) tā būtu debija olimpisko spēļu programmā, bet skeitbords, klinšu kāpšana un sērfings būs jau 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

Breiks ir ielas deju stils, kas prasa lielu fizisko spēku un sagatavotību. Arī Latvijā ir talantīgi šī sporta veida pārstāvji, pērn oktobrī Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Argentīnā piedaloties arī rīdziniecei Anastasijai Solovjovai.

Parīzes olimpisko spēļu programma vēl jāapstiprina Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (IOC).

Viena no kandidātēm uz vietu 2024.gada olimpisko spēļu programmā bija videospēles jeb tā dēvētais “esports”, taču pagaidām tas vēl nav iekļauts piedāvājumā, tāpat kā šahs, snūkers un skvošs, kas arī cerēja uz olimpisko statusu.

Saistītie raksti

Tāpat kā Riodežaneiro un Tokijas olimpiskajās spēlēs arī Parīzē programmā būs regbijs-7 un golfs. Abi sporta veidi starp olimpiskajiem bija pagājušā gadsimta sākumā, bet iespēju atgriezties ieguva 2009.gadā.

Savukārt 2020.gada olimpiskajās spēlēs Tokijā bez tradicionālajiem sporta veidiem tiks dalītas medaļas arī karatē, skeitbordā, sērfingā, klinšu kāpšanā, kā arī beisbolā un softbolā, kas startē kā vienots sporta veids. Pirmie četri sporta veidi debitēs olimpiskajā saimē, bet beisbolam un softbolam šī būs atgriešanās. Tāpat sacensību programmā būs jauniešu vidē populārie 3×3 basketbols un BMX frīstails, abiem arī piedzīvojot olimpisko debiju.

Parīzē vasaras Olimpiāde notika arī 1900. un 1924.gadā.

LA.lv