×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. maijs, 2017
Drukāt

Ienākumi vairs nebūs jādeklarē? (6)

Foto Valdis SemjonovsFoto Valdis Semjonovs

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola intervijā “LA” atklāja, ka diferencētā ienākuma nodokļa piemērošanā vēlas atteikties no vienreizējās deklarēšanās.

Kā zināms, šogad pirmoreiz ienākumi bija jādeklarē visiem tiem, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedza 12 000 eiro. No 1.marta gan elektroniski, gan arī papīra formātā var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidojies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Finanšu ministre, piesakot nodokļu reformu, “LA” pavēstīja: “Diferencētā ienākuma nodokļa piemērošanā gribam atteikties no vienreizējās deklarēšanās un pārmaksātā iedzīvotāju ienākumu nodokļa saņemšanas nākamā gada sākumā. Gribam nodrošināt, lai jau katru mēnesi strādājošie maksātu mazāku ienākuma nodokli un saņemtu lielāku algu. Tas būs sarežģītāk VID, bet vienkāršāk iedzīvotājiem.”

Reforma nenozīmē tikai nodokļu izmaiņas, bet arī piedāvājumus, kā cīnīties ar ēnu ekonomiku un kā uzlabot nodokļu administrēšanu, viņa uzsvēra.

Pilnu intervijas tekstu lasiet 16.maija “Latvijas Avīzes” numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai šahiste kaut ko līdz galam izpēta un tad runā, jeb pūš visu, ko pa ausu galam saklausījusi!?

  2. Pareizi ,nav ko stāstit visiem par naudu

  3. Tiem, kuru gada ienākums ir EUR 150 000+, būtu jamaksā ne mazāk kā 45% nodokļu likme.

  4. “…ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedza 12 000 eiro.” Kā tad tur īsti ir – ja pārsniedz vai ja nepārsniedz??? Jā tā, kā šajā tekstā, tad kļūst jautri….

  5. kā nebūt taču jānoslēpj, kuri ir to desmitiem tūkstošu saņēmēji 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+