Kultūra
Māksla

Iepazīt mākslas klasiķi Tīdemani kopā ar Luīzi Pastori 16

Andreja Strokina foto

Sestdien, 20. janvārī plkst. 11 skolas vecuma bērni un viņu vecāki aicināti kopā ar rakstnieci Luīzi Pastori Mūkusalas Mākslas salonā iepazīt mākslinieku Jāni Ferdinandu Tīdemani, LA.lv uzzināja galerijā.

Jaunākie apmeklētāji varēs iziet autores veidoto mākslas piedzīvojumu karti un saņemt arī balvas. Mūkusalas Mākslas salons sadarbībā ar Luīzi Pastori radījis mākslas piedzīvojumu karti bērniem, kas jaunākajiem skatītājiem ļauj tuvāk iepazīt mākslinieku Jāni Ferdinandu Tīdemani viņa 120. jubilejai veltītajā izstādē “Maestro grandiozo”.

“Jānis Tīdemanis ir bērniem draudzīgs mākslinieks. Dēkainā dzīve, mākslinieciskie paņēmieni un atspoguļotie sižeti ir labs sākums piedzīvojumam,” atzīst rakstniece Luīze Pastore.

Izmantojot piedzīvojumu kartes atjautības un radošo uzdevumu taku, bērniem ir iespēja patstāvīgi – bez skolotāja vai gida palīdzības – izdzīvot mākslinieka Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa dēku pilno dzīvi, iepazīstot to ar mākslinieka nozīmīgāko mākslas darbu palīdzību. Kopā ar piecpadsmitgadīgo mākslinieku – tobrīd vēl jūrnieku – bērni “iekāps kuģī”, lai iepazītu pasauli ar Tīdemaņa acīm, dodoties ceļojumos gleznās cauri visai mākslinieka dzīvei.

Rakstniece Luīze Pastore ir apbalvoto bērnu grāmatu “Maskačkas stāsts” un sērijas “Mākslas detektīvi” autore, par grāmatām saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvas, Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Autores grāmatas iekļautas starptautiskajā The White Ravens sarakstā, tulkotas angļu valodā.

Piedzīvojumu kartes grafikas dizainu veidojusi Madara Krieviņa.

LA.lv